CZK1,431 Sk
  Piatok  24.Mája 2002

Opäť predĺženie

Detroit vedie nad Coloradom

V treťom zápase finálovej série Západnej konferencie NHL zvíťazili hokejisti Detroitu nad domácim Coloradom Avalanche 2:1 po predĺžení a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy. Štvrtý zápas sa hrá v noci na nedeľu opäť v Denveri. V predĺžení boli aktívnejšie červené krídla, ktoré oplatili lavínam prehru z predchádzajúceho predĺženia v Detroite. Strelcom rozhodujúceho gólu bol švédsky obranca Olausson, ktorý čakal na gól v play-off viac ako 10 rokov. Víťazná akcia sa zrodila u brankára Hašeka, keď si vykorčuľoval do hĺbky obrannej tretiny, poslal na červenú puk Yzermanovi, a ten našiel na modrej rozbehnutého Olaussona. Na jeho tvrdú strelu takmer od modrej bol Roy bezmocný. „Nemyslím si, že Patrick videl, keď som strieľal a možno ho strela trochu prekvapila,“ komentoval Olausson. Domáci hrali veľmi dobre v obrane a hosťom ponúkli iba veľmi málo priestoru, čím si Roy udržal čisté konto až do 46. minúty, keď vyrovnal Robitaille. Kľúčový moment zápasu bol podľa kapitána Sakica pri štvorminútovej presilovke v I. tretine, ktorú Avalanche nepremenili a nezvýšili vedenie na 2:0. V histórii vzájomných play-off súbojov išlo o piaty duel, ktorý našiel rozuzlenie až v predĺžení, pričom Colorado vedie v tejto štatistike aj po strede 3:2. „Hrali sme skutočne veľmi tvrdo, najmä v rohoch. Držali sme puk v ich pásme a to je recept na tímy, ako je Colorado,“ dodal Robitaille. Švédsky líder domácich Forsberg zaznamenal po asistencii 24. bod v play-off, čím vyrovnal osobné maximum z roku 1999.

Výsledok: Colorado - Detroit 1:2 p. p. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1). Góly: 16. Blake (Sakic, Forsberg) - 46. Robitaille (Fiodorov, Holmström), 73. Olausson (Yzerman, Hašek). Na zápasy: 1:2.

Počasie

Dnes bude od západu postupne veľká oblačnosť a početné prehánky, miestami najmä na západe a severe búrky. Na východe spočiatku polojasno. Najvyššia denná teplota 24 až 28. Teplota na horách vo výške 1500 m 15 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 7 m/s.V sobotu bude oblačno, časom až polooblačno a miestami prehánky, ojedinele aj búrky. Nočná teplota 16 až 12, denná teplota 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. V nedeľu bude prevažne veľká oblačnosť a početné prehánky, ojedinele aj búrky. Nočná teplota 16 až 12, denná teplota 21 až 25, na severe okolo 19 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.03 a zapadne o 20.35 hod.