CZK1,375 Sk
  Piatok  3.Mája 2002

Bojuje sa o štvrťfinále

Japonci dotiahli takmer štvorgólovú stratu

Svetový šampionát v hokeji včera pokračoval prvými súbojmi druhej časti súťaže. Do bojov zasiahli takmer všetky tímy. Ako prvé sa začali súboje v G-skupine, kde Slovinsko, Japonsko, Poľsko a Taliansko bojuje o dve miesta v elitnej skupine (ak medzi prvými dvoma zostupujúcimi bude Japonsko, zostupujú tri tímy, lebo pre Ázijskú zónu je isté miesto do roku 2005). Prvé víťazstvo v tejto fáze MS zaznamenali Slovinci, ktorí zdolali Japonsko 4:3, hoci v II. tretine viedli 4:0. No húževnatí Japonci sa nezlomili, a takmer sa im podarilo vyrovnať. O 16.00 hod. si hokejky skrížili Poliaci s Talianskom. Náš prvý súper na MS vyhrával už po II. tretine 4:0 a zdalo sa, že o výsledku duelu je rozhodnuté. Nakoniec Poľsko zdolalo Taliansko 5:1.

E-skupina

Ako prvý v tejto skupine prišli k slovu hráči USA a Švajčiarska. Hoci od úvodných minút boli reprezentanti helvétskeho kríža aktívnejší, ustavične atakovali americkú bránku, nepodarilo sa im prekonať pozorného Millera. Američania veľmi efektne kontrolovali snahu Švajčiarov, ktorým rozhodca neuznal gól zo 4. minúty. To ich na chvíľu utlmilo a Američania to využili na vsietenie prvého gólu. Do konca úvodnej dvadsaťminútovky pridali ešte jeden, hoci väčšinu času odohrali vo vlastnom obrannom pásme. Hoci Švajčiari aj v II. tretine mali streleckú a územnú prevahu, nepripísali si na konto žiadny gól, naopak inkasovali tretí. A týmto skóre sa skončilo stretnutie, hoci Švajčiari mali o desať strieľ na bránu viacej ako Američania. V tejto skupine sa vo večerných hodinách hrali dva duely. V Karlstade sa stretla Kanada s Nemeckom a v Jönköpingu Česko s Lotyšskom. Kanadský tím ešte pred včerajším duelom dopísal na súpisku univerzálneho útočníka Chicaga Black Hawks Kyla Caldera. Dvadsaťtriročný hokejista, ktorý hráva v údernej „lajne“ Chicaga s Tonym Amontem a Alexejom Žamnovom, zaznamenal v tejto sezóne 17 gólov a 36 asistencií.

F-skupina

V našej skupine F sa hrali dva duely. Najskôr hralo Fínsko s Rakúskom a vo večerných hodinách sa predstavili naši hráči proti Švédsku. Fíni sa s Rakúskom dostatočne trápili. Prvý gól v zápase padol po 15. minúte hry. No po 40. minútach stav duelu bol stále 1:0 a o konečnom výsledku sa rozhodovalo v záverečnej dvadsaťminútovke. V 5. minúte III. tretiny si Fíni najskôr gólom Timonnena upevnili vedenie na 2:0 a v 55. minúte Koivisto upravoval na 3:0. Duel nakoniec skončil 3:1 pre Fínsko. Večerné zápasy sa skončili po našej uzávierke.

(ger)

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno a mimoriadne teplo. Najvyššia denná teplota 26 až 30 stupňov C. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade popoludní 6 až 10, v nárazoch miestami okolo 15 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 16 stupňov C.V sobotu bude jasno až polojasno, na západe pri časom zväčšenej oblačnosti lokálne búrky. Naďalej teplo. Nočná teplota 14 až 10, denná teplota 25 až 30 stupňov C. V nedeľu bude od západu veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky, miestami búrky. Nočná teplota 15 až 11, denná teplota 18 až 22 stupňov Celzia, na východe krajiny teplejšie.Slnko vyjde zajtra o 5.30 a zapadne o 20.08 hod.