Hospodársky denník
USD46,972 Sk
EUR43,722 Sk
CHF29,864 Sk
CZK1,43 Sk
  Štvrtok  30.Mája 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Priateľské listy do Bieleho domu (2)

V piatok 24. mája, ktorý bol stým dňom od Piateho valného zhromaždenia Hospodárskeho klubu (NEF), sme začali uverejňovať myšlienk. . .

VODKA A DOBRÉ JEDLO

„Ekonomiky Ruska a členských krajín EÚ sa musia navzájom dopĺňať ako vodka a dobré jedlo.“ Tento včerajší bonmot patriaci predsedovi Európskej komisie (EK) Romanovi Prodimu mo. . .

Nepodpísali sme, čo plníme

Bojíme sa vari, že Turecko je na tom lepšie ako Slovensko?

Pravdu mali obe strany, pravica i ľavica, každá v niečom inom. V prípade Európskeho zákonníka sociálneho za. . .

Priemysel ovládnu cez SKo?

Len Deutsche Bank a Gutmann Praha majú záujem o vstup

Slovenská konsolidačná (SKo), a. s., by mala vytvoriť spoločný podnik na predaj (kapitalizáciu) starých dlhov slo. . .

Kde sme a čo chceme (43 )

Nemáme uznávaných jednotlivcov

Dnes na otázky šéfredaktora Hd pre všetkých členov Hospodárskeho klubu (NEF), ktorými takpovediac pokračuje jeho februárová diskusia o . . .

Ako prvá žena SDĽ

Sobotňajšie rozhodnutie Republikovej rady Strany demokratickej ľavice (SDĽ) zaradiť na kandidačnú listinu ako číslo dva širšej verejnosti MUDr. Irinu Šebovú (1957) bolo prekvapen. . .

Váš tieňový kabinet

Od 2. 5. do 29. 5. sme dostali 1464 platných hlasovacích lístkov do májového tieňového kabinetu. V uplynulom týždni hlasovalo 617 čitateľov. Na hlasovacích lístkoch sa objavi. . .

Na oltár zmieru

„Baníci nám ponúkajú množstvá hnedého energetického uhlia, ktoré nevieme spotrebovať. Navyše, ak akciová spoločnosť stráži svoju ekonomiku, tak logicky nasadzuje zdroje využívajú. . .

Nižšie sadzby

Rada pre menovú politiku poľskej centrálnej banky včera znížila kľúčovú úrokovú sadzbu o 50 bázických bodov na úroveň 9 %. Za nižšie sadzby, ktoré by mali podporiť stagnujúcu poľskú . . .

Viac peňazí?

Medzinárodný menový fond je pripravený posilniť finančnú pomoc Uruguaju, susedovi krízou zmietanej Argentíny. V tomto roku by mala táto krajina získať úver v objeme 743 mil. USD, pr. . .

Proti komisii

Nemecký minister financií Hans Eichel vyjadril nespokojnosť s návrhom aby Európska komisia (EK) viac zasahovala do rozpočtovej politiky jednotlivých krajín EÚ. „Žiadny nemecký poli. . .

Lepšia nálada

Podnikateľská a spotrebiteľská nálada v ČR v máji vzrástla na najvyššiu úroveň za posledný rok. Celkový indikátor nálad zahŕňajúci všetky oblasti podnikania a spotreby sa na mesačn. . .

Zisk prepravcu

Letecká spoločnosť Air France dosiahla v uplynulom hospodárskom roku, ktorý sa skončil 31. marca, čistý zisk 153 mil. EUR. Napriek poklesu o 64 % je tento výsledok vnímaný pozitív. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polooblačno, na severe a východe miestami ešte zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 19 až 23, na severe miestami okolo 17 stupňov. Severný až severozápadný vietor 4 až 8 m/s popoludní zoslabne. Teplota na horách vo výške 1500 m 9 stupňov.V piatok bude prevažne polooblačno, na severe a východe časom zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky. Nočná teplota 12 až 8, denná teplota 19 až 23, na severe okolo 17 stupňov. V sobotu bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky, najmä na severe a východe. Nočná teplota 11 až 7, denná teplota 16 až 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 4.58 a zapadne o 20.41 hod.

Amsterdamoblačno21
Atényslnečno28
Belehradoblačno24
Berlínoblačno19
Bratislavapolooblačno24
Bruseloblačno21
Budapešťoblačno24
Bukurešť polooblačno29
Frankfurtoblačno19
Helsinkijasno20
Istanbuljasno25
Kodaňoblačno18
Kyjevpolooblačno26
Lisabonoblačno22
Londýnoblačno16
Madridjasno27
Moskvapolojasno20
Oslodážď11
Parížpolooblačno19
Prahapolooblačno19
Rímslnečno25
Sofiapolooblačno26
Štokholmprehánky16
Varšavaoblačno21
Viedeňpolooblačno23
Záhreboblačno21
Ženevaoblačno18

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.