Hospodársky denník
USD46,137 Sk
EUR42,208 Sk
CHF28,983 Sk
CZK1,378 Sk
  Utorok  7.Mája 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

NEMOHOL NEZVÍŤAZIŤ

Ešte nikdy nebolo víťazstvo jedného z kandidátov také jasné, nikdy nebol rozdiel taký značný, avšak nikdy neboli voľby také dramatické, opísal včer. . .

Krízu sa podarilo prekonať

Európa sa turisticky rýchlo spamätúva

Európska únia prijme 21. mája prvú rezolúciu, týkajúcu sa turizmu, od začiatku svojej existencie. Zhodli sa na tom predstavite. . .

Menej peňazí Arabom

Krátiť sa bude zo sociálnych dávok

Súčasná napätá situácia na izraelských okupovaných územiach, ako aj vojenské akcie izraelskej armády odčerpali zo štátnej pokladnice znač. . .

Neuspokojení nemeckí odborári

Nemecký odborový zväz strojárstva IG Metall začal včera sériu štrajkov s cieľom prinútiť zamestnávateľov, aby v spolkových krajinách Bádensko-Württembersko, Berlín . . .

Investície s otáznikmi

Nejasnosti okolo oceliarne Nová huť

Do konca mája má indická firma LNM Hondings exkluzivitu na vstup do najväčšej českej oceliarskej firmy - ostravskej Novej hute. Napri. . .

Predajú podiel

Technologická spoločnosť Ericsson a konglomerát Hutchison Whampoa sa rozhodli predať podiel v hongkonskej investičnej spoločnosti imGO Ltd., ktorá investuje do mobilných spoločnos. . .

Súperiace ekonomické obry

Šanghaj trpezlivo čaká na svoju šancu

Vo väčšine štátov je samozrejmá rivalita medzi hlavným mestom a nejakým ďalším (alebo ďalšími) centrom krajiny. Na Slovensku sa. . .

Noga prenasleduje Rusko

Ruský MiG sa nezúčastní na Medzinárodnej výstave leteckej a kozmickej techniky (ILA). Vedenie koncernu sa rozhodlo nevystaviť najnovší model MiG-29 M2 (MRCA) a ani ľahký. . .

Dodržali sľub voči OPEC

Rusko aj v apríli obmedzilo vývoz ropy

Rusko v apríli dodržalo obmedzenie vývozu ropy, hoci mnohí očakávali, že odvolá znižovanie dodávok v rámci iniciatívy Organizácie. . .

Schodok láme rekordy

Vláda nezískala predpokladané príjmy

Štátny rozpočet na tento rok sa čoraz rýchlejšie prepadá do hlbokého schodku a ku koncu apríla dosiahol 41,9 mld. Kč, takmer parlame. . .

Betlehemský koniec drámy

EK spochybňuje obvinenia zo strany Izraela

Jeruzalem/Brusel (TASR) - Izrael a Palestínčania sa dohodli na skončení niekoľko týždňov trvajúceho obliehania Baziliky N. . .

Su Ťiová už na slobode

Mjanmarská junta mení svoju taktiku

Rangún (TASR) - Mjanmarská vojenská vláda prepustila včera po 19 mesiacoch vodkyňu prodemokratickej opozície Aung Schan Su Ťiovú z . . .

Krížový výsluch v Haagu

Miloševič a Rugova sa obviňovali z klamstiev

Haag (TASR) - Spor okolo príčin prepuknutia kosovského konfliktu z rokov 1998 - 1999 medzi juhoslovanským exprezidentom S. . .

Miliardárove vízie

Guru investovania, americký miliardár Warren Buffett si nerobí veľké ilúzie o národnej bezpečnosti svojej krajiny a predpovedá, že ďalší teroristický útok na pôde USA je „pr. . .

Tvrdo proti extrémizmu

Podľa Mušarráfa je bin Ládin v Afganistane

Berlín (TASR) - Presvedčenie, že na celom svete hľadaný vodca teroristov Usáma bin Ládin neopustil Afganistan vyjadril vo sv. . .

Určil premiéra

Maďarský prezident Ferenc Mádl poverí na ustanovujúcej schôdzi Národného zhromaždenia 15. mája, vytvorením vlády kandidáta Maďarskej socialistickej strany Pétera Medgyessyho. Oz. . .

Lekcie histórie

Oslava víťazstva v druhej svetovej vojne prichádza tohto roku mimoriadne vhod. Pod vplyvom denných udalostí, dobre maskovaných záujmov a globálnych strachov, svet akoby začal . . .

. . .

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno, popoludní miestami prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 21 až 25, na severe miestami okolo 19 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 10 stupňov. Slabý vietor.V stredu bude jasno až polojasno. Nočná teplota 13 až 9, v údoliach okolo 7 stupňov, denná teplota 24 až 28, na severe okolo 20 stupňov. Vo štvrtok bude prevažne veľká oblačnosť a na viacerých miestach občasný dážď. Nočná teplota 13 až 8, denná teplota 20 až 25 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.24 a zapadne o 20.14 hod.

Amsterdampolooblačno16
Aténypolojasno26
Belehradpolooblačno21
Berlínoblačno18
Bratislavapolooblačno23
Brusel oblačno13
Budapešťpolojasno24
Bukurešť polooblačno21
Frankfurt polooblačno16 
Helsinkipolojasno13
Istanbuljasno20
Kodaňpolooblačno15
Kyjevpolooblačno23
Lisabonpolooblačno21
Londýnzamračené13
Madridoblačno16
Moskvapolojasno25
Oslopolojasno15
Parížpolooblačno17
Prahapolooblačno18
Rímoblačno24
Sofiaoblačno17
Štokholmpolojasno16
Varšavaoblačno24
Viedeňpolooblačno22
Záhreboblačno23
Ženevaoblačno14

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.