CZK1,381 Sk
  Štvrtok  9.Mája 2002

Nečakaný víťaz finále SP

Do Pohára UEFA z penaltového rozstrelu

Až desať minút pred záverom riadneho hracieho času finále Slovenského pohára v Považskej Bystrici sa podarilo favorizovanému tímu Púchova vyrovnať nepriaznivý stav finálového zápasu v súboji so Sencom. Druholigista od slnečných jazier bol nečakane vyrovnaným partnerom Matadoru, ktorý už má skúsenosti aj z účasti na európskej pohárovej súťaži, kam sa víťaz SP opäť kvalifikuje. Práve tento motív mal byť pre zverencov trénera Jozefa Šurana stimulom k aktívnej hre a k nasadeniu od prvej minúty. Opak bol pravdou, aktívnejší boli hráči VTJ KOBA a Púchovčania im doslova ležérnou hrou umožnili ujať sa vedenia. V 49. minúte si M. Lukáč šikovne zabehol za chrbát obrany Matadoru a strelou bez prípravy nedal Bernadymu v bráne marssuperligistu žiadnu šancu. V 79. minúte vyšla akcia Breškovi, prízemnou strelou spoza hranice pokutového územia vyrovnal, na viac sa však on i jeho spoluhráči do konca zápasu nezmohli. Nezvrátili skóre vo svoj prospech ani v predĺžení 2x15 min. a trest prišiel v penaltovom rozstrele, kde boli úspešnejší Senčania. Matador Púchov - VTJ KOBA Senec 1:1 (0:0,0:0) po predĺžení, na pokutové kopy 2:4. Góly: 49. Marek Lukáč - 79. Breška. Rozhodoval Stredák, 4584 divákov. Víťazom SP sa stal Senec.