CZK1,381 Sk
  Štvrtok  9.Mája 2002

Vyhnal z bránky Hašeka

Tkachuk strelil svoj prvý hetrik v play-off

Vyraďovacie boje zámorskej hokejovej NHL mali v noci na stredu na programe semifinálové série Východnej a Západnej konferencie. Krídelník Blues, slovenský hokejista Pavol Demitra, žiaril na domácom ľade semifinálového zápasu Západnej konferencie. Bluesmani dokázali na Detroitom zvíťaziť 6:1 a znížili stav série na 1:2. V druhom stretnutí vyhral Montreal po predĺžení nad Carolinou a ujal sa vedenie v sérii 2:1. Hokejisti Blues sa po dvoch prehrách na súperovom ľade dokázali postaviť na nohy a pred vlastným publikom Detroit rozdrvili. Na triumfe Blues sa výraznou mierou podieľala dvojica Demitra, Tkachuk Slovenský krídelník strelil gól a na tri prihral, Tkachuk strelil svoj prvý hetrik v kariére v play-off. Demitra si tak spravil v play-off osobný rekord v počte bodov, navyše po jeho góle v oslabení v polovici tretej časti sa z bránky Red Wings porúčal Dominik Hašek. Český brankár nemal svoj deň, keď pustil za chrbát 5 zo 16 striel. „Dostal som päť gólov a takmer som nemal robotu. Musím sa spamätať a sústrediť na ďalší zápas. Tento mi jednoducho nevyšiel,“ povedal Hašek. „Strieľali sme na Hašeka množstvo striel a nechcelo to tam padnúť. Dnes ich nebolo až toľko a dali sme šesť gólov. Konečne nám prialo aj šťastie, čo v play-off veľmi potrebujeme,“ povedal Tkachuk ktorý strelil prvý hetrik Blues od apríla 2000.

Výsledky - Východná konferencia: Montreal - Carolina 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0). Góly: 30. Koivu (Dackell), 63. Audette - 44. Battaglia (Hedican), 21 273 divákov. Stav série 2:1. Západná konferencia: St. Louis - Detroit 6:1 (2:1, 1:0, 3:0), 6. Tkachuk (DEMITRA), 20. Mellanby (MacInnis, Pronger), 38. Tkachuk (Pronger, DEMITRA), 42. Tkachuk (DEMITRA, Mellanby), 50. DEMITRA (Pronger, MacInnis), 56. Mayers - 7. Dacjuk (Hull, Chelios). Brankári: Johnson, Hašek (50. Legace), 19 107 divákov. Stav série 1:2.