Hospodársky denník
USD47,184 Sk
EUR44,549 Sk
CHF30,206 Sk
CZK1,467 Sk
  Pondelok  17.Júna 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Jeden plus jeden nie sú dve

Oslovili len troch, čím zámerne znížili možnosť konkurencie

Skupina ľudí vo vedení MDPT chcela a chce presadzovať v tendri na ľahké motorové jednotky osobitný súkromný zá. . .

Postáť si na rohu

Peter Kasalovský

Je taká krajina, v ktorej je možné všetko. Tento fakt bol už dlhšie tušený.

Až teraz vznikla príležitosť prezentovať ho. V tom štáte stačí, keď donesiete l. . .

Gabčíkovské nádeje

Niektorí prívrženci Sústavy vodných diel na Dunaji budú považovať 24. október, teda desiate výročie prehradenia Dunaja pri Čunove, za deň vďakyvzdania, lebo na Dunaji tým dňom vz. . .

Kapitálový trh umožní zmeny

Reštrukturalizácia slovenských podnikov je nevyhnutnosťou

Potreba nevyhnutnej reštrukturalizácie najmä podnikovej sféry dnes už nie je predmetom nevhodných názorov t. . .

Rast rezerv

Celkový objem devízových rezerv SR vzrástol vďaka podpore komerčných bánk i NBS o 135 mil. USD na 6,6906 mld. USD. K 12. júnu disponoval súkromný sektor devízami v objeme 1,7469 mld. US. . .

Pre štrajk

V apríli došlo v Taliansku k výraznému poklesu priemyselnej produkcie najmä z dôvodu dlhšieho pracovného voľna a jednodňového generálneho štrajku. Podľa údajov sa výstupy priemyselnej vý. . .

Záujem o INA

Maďarská ropná a plynárenská skupina MOL v piatok potvrdila, že predložila oficiálnu ponuku na nákup 25 % plus jednej akcie v najväčšej chorvátskej rafinérii INA. MOL chce spolu s INA . . .

Kanada proti

V piatok na zasadnutí ministrov financií skupiny G7 Kanada napadla USA za ich nový poľnohospodársky zákon, ktorý počíta s ďalšou podporou amerických farmárov. Kanada je presvedčená, že. . .

Bulharský hosť

Na oficiálnu štátnu návštevu Slovenska pricestuje dnes bulharský prezident Georgi Parvanov. Počas jeho pobytu ministri podpíšu medzivládnu dohodu o medzinárodnej cestnej osobnej a . . .

Čitateľský Prominent ekonomiky 2002

Od 10. 6. do 14. 6. došlo 358 a celkovo od 15. februára určuje poradie v tejto ankete šesťtisícsedemstodeväťdesiatsedem hlasovacích lístkov (6797).

Dodnes b. . .

Vysávajú vrecká výrobcov

Okolo zákona o obchodných reťazcoch

Keď som ako predseda Únie potravinárov inicioval zákon o obchodných reťazcoch, nepredpokladal som, koľko ďalších prívlastkov tento z. . .

U.S. Peace Corps končia

Americké mierové zbory tu boli 12 rokov

Činnosť U.S. Peace Corps (Amerických mierových zborov) na Slovensku ukončil v piatok záverečnou slávnosťou v Bratislave veľvyslan. . .

Zdrojom je produktivita

Kvalita života a rast životného štandardu

Ratifikačné listiny k dohovoru Medzinárodnej organizácie práce (MOP) č. 156 a 184 odovzdal koncom minulého týždňa minister prá. . .

Drotári žijú

Tridsať odborníkov zo Slovenska a z ČR, ktorí sa venujú práci s drôtom, sa v sobotu zišlo v Budatínskom zámku na XII. ročníku medzinárodného stretnutia drotárskych majstrov. Stretnu. . .

SR členom

Slovensko sa rozhodnutím Rady OECD stalo 28. členom Agentúry pre jadrovú energiu (NEA) pri OECD. Ako v piatok informovalo MZV SR, týmto bol úspešne zavŕšený proces prístupu SR do NEA, . . .

Až po vstupe

Spotrebná daň z hektolitra piva by sa podľa pivovarníkov mala ročne zvyšovať o korunu. Výšku 32 Sk, ako požaduje vláda, by podľa nich mala dosiahnuť až po vstupe SR do EÚ a nie v ja. . .

Tesco zvyšuje

Spoločnosť Tesco Stores SR plánuje v tomto roku vybudovať na Slovensku štyri nové hypermarkety - v Prievidzi, Poprade, Trenčíne a Piešťanoch. Počet zamestnancov sa tým zvýši zo súča. . .

Obete vojny

Pomník 28 obetiam II. svetovej vojny odhalili včera v cintoríne v Novej Stráži pri Komáre v rámci 7. obecného dňa. Organizátori pripravili pre návštevníkov podujatia pestrý program.. . .

Pozor, nepiť!

Štátna veterinárna a potravinová správa včera pozastavila uvádzania do obehu troch liehovín, vyrábaných firmou Destillery Bojnice. Ide o Bojnickú slivovicu, slivkový destilát, 50 %;. . .

Ďalšia dávka eurozákonov

Prijmú návrh novely o konflikte záujmov?

Zajtra sa začne posledná, 61. schôdza Národnej rady SR v tomto volebnom období. Do programu, ktorý obsahuje vyše 160 bodov, do . . .

Ako zaručiť vzdelávanie?

Konferencia ministrov školstva Európy

Spolupráca európskych krajín v systéme vzdelávania a príprava kandidátskych krajín v oblasti vzdelávacej politiky sú hlavné ciele . . .

To je marža?

Dvojlitrovka kofoly v PET fľašiach je v bežnom obchode po 24 až 30 Sk. Čapovaná pollitrovka zo sudov stojí v pohostinstvách od 12 do 22 Sk (v Bratislave). Cenu vraj určuje trh a dopy. . .

Tri výstavy

V Žiline budú v dňoch 20. až 23. júna tri výstavy: 10. ročník stavebných materiálov, látok a konštrukcií Expostavmat 2002, 5. ročník domov, bytov a zabezpečovacích systémov Dom a byt . . .

Náš obraz

Postreh Andreja Pokojného

Som toho názoru, že mediálne „jednodňové“ škandály a iné, pre občana otravné senzácie, ako aj výber zahraničnej „suterénnej“ televíznej usadeniny, pôsobí k. . .

Krádeže áut

Používanie kvapalného dusíka pri krádežiach áut považujú odborníci z kriminalisticko-expertízneho ústavu PZ skôr za „pivné“ reči. Pri kvapnutí dusíka napríklad na ruku by došlo k vá. . .

Spoločná história viniča

Tokaj si ešte počká, ale je bližšie k cieľu

Zápas pestovateľov, producentov a zhodnocovateľov tokajského vína na slovenskom území o jeho medzinárodné uznanie trvá už do. . .

Cesty nám vrátia i požičané

Intenzita dopravy už teraz vzrástla o vyše 20 percent

Vláda SR schválila vlani vo februári Nový projekt výstavby diaľnic a rýchlostných ciest. Ten privítal KÚ Bansk. . .

Tajné miesta

Pod historickým zámkom v Haliči pri Lučenci objavili tajné podzemné priestory. Ide pravdepodobne o strieľne, ktoré pri prestavbe zámku zakryli. Podľa lučeneckého lokálpatriota Mirosl. . .

Bez záujmu o zisk?

Komentuje Rudolfa Vallová

Kto nemá v dnešných časoch núdzu o zákazníkov, ten má šťastie. Zdá sa, že k týmto šťastlivcom dosiaľ patrí aj cestovná kancelária Intercontact v Bra. . .

Navrhujem kanvičky

Komentuje Zuzana Krútka

Najlepšie by asi bolo, keby sme si dávali v obchode naliať minerálku, pivo či kofolu rovno do pohára, čo si donesieme z domu. Ak totiž bude zákon o ob. . .

Chce to dobrý marketing

Korytnická voda má svetové parametre

Takmer 97 mil. Sk investovala spoločnosť Euro - minerál Korytnica do výstavby nového závodu na plnenie prírodnej minerálnej vody ro. . .

Tepelná náročnosť alfou a omegou

Výstavbou nového zdroja tepla v Harmeckých papierňach zavŕšili druhú etapu modernizácie spotreby tepla. Investičné náklady na ňu predstavujú 52,1 mil. Sk. Vzhľado. . .

Je čoraz menej možností

Štátny rozpočet už neúnosne škrtí Sociálnu poisťovňu

Slovenské liečebné kúpele Trenčianske Teplice v minulom roku od Sociálnej poisťovne dostali o 2000 kúpeľných pou. . .

Zlatú kartu majú v Slovenskom Grobe

Na nedávnej medzinárodnej súťažnej prehliadke vín v Bratislave Vinofórum a Vinofest 2002 získalo reštauračné zariadenie v Slovenskom Grobe - Pivnica u zlatej . . .

Poľovníctvo nie je len streľba

Tie zámky, ktoré patria agrosektoru, nechátrajú

Praví poľovníci svoju záľubu považujú za súčasť širšej kultúry a Slovenský poľovnícky zväz (SPZ) sa ju snaží za. . .

Čo tak perkelt

Na kuracom perkelte si už približne štvrťstoročie denne na obed i večeru pochutnáva bývalý baník, 70-ročný Ján Csövary z Prievidze. Všetko sa začalo pred 30 rokmi, keď mu lekári z. . .

Nový zriaďovateľ

Učilište je spokojné a VÚC?

Zriaďovateľom Stredného odborného učilišťa strojárskeho (SOUs) v Komárne sa po roku pôsobenia pod riadením Krajského úradu v Nitre stáva od 1. júl. . .

Nová rozpočtová skladba

Keď sa malou perinou nedá všetko prikryť

Rozpočet mesta Senica na tento rok schválilo mestské zastupiteľstvo dosť neskoro, až v apríli, pretože jeho tvorbu ovplyvnila n. . .

Sú mestom mladých a piety

Aby im nepoutekali, stavajú pre nich byty, ešte keby práce bolo

Obyvatelia v okolí Brezovej pod Bradlom (mesto má asi 5600 obyvateľov) si ctia tradíciu remesiel, a. . .

Žiaľ, prevody sú plné piesku

Bez financií sú pre samosprávy všetky kompetencie nanič

Predstavitelia samosprávy nechcú byť formálnymi podpisovateľmi preberacích protokolov v rámci prevzatia ko. . .

Osamostatnili sa, sú spokojní

Zápasia s problémami ako ostatní, ale sami si rozhodujú

Obec Hubina sa nachádza v okrese Piešťany a jej katastrálne územie s rozlohou 2684 hektárov má prírodné a t. . .

Pomohli si až kaštieľom

Dobrý nápad, všetko ide, keď sa chce

Téma sporov okolo kaštieľa a parku v Bernolákove, zdá sa, definitívne skončila. Bodku za zdĺhavými spormi urobilo uznesenie Obecného. . .

Benzínka zrejme nebude

Uprostred obytnej zóny je ich už dosť

Dva roky stálo občianske združenie Za dôstojnú Radvaň na čele kampane proti výstavbe benzínovej čerpacej stanice Shell na tomto bans. . .

Priateľské listy do Bieleho domu (14)

V piatok 24. mája, ktorý bol stým dňom od Piateho valného zhromaždenia Hospodárskeho klubu (NEF), sme začali uverejňovať my. . .

Marianum - nedisciplinovanosť aj na cintorínoch

Marianum je najväčšou organizáciou na Slovensku, ktorá komplexne zabezpečuje nielen pohrebnícke služby, ale aj služby spojené s prevádzkou cintorín. . .

Pomoc pri získaní hypoúveru

Potreby klientov a poskytovanie kvalitných služieb sú prioritou pre mnohé finančné inštitúcie. Amslico AIG Life ako životná poisťovňa ponúka klientom produkty, ktoré s. . .

Miesto, kde predbehli dobu

MEDIUS - vyšetrenia bez čakania a moderné diagnostické metódy

Orientácia je jasná: urobiť maximum pre pacienta, či už odborne alebo v osobnom prístupe. Je to smer. . .

Drobničky

Olejomaľby a bronzové plastiky rýb od autorov Dávida Švorca a Andreja Margoča si môžu pozrieť návštevníci výstavy nazvanej Ryby a Múzy, v bratislavskom dekoračnom štúdiu Decor Interiér. . .

Vybrali sme pre vás

Tvorcovia českej tragikomédie Otec neznámy podávajú televíznemu divákovi problémy dôstojníka - otca dievčaťa, ktoré je slobodnou mamičkou a spôsobuje mu problémy nielen tým, ž. . .

Našade manuša

Našade manuša (Stratení ľudia) je názov inscenácie, ktorú minulý týždeň uviedlo v premiére rómske divadlo Romathan v Košiciach. Rozprávku známej spisovateľky Eleny Lacko. . .

Po smutnej šialene veselá

Šialene veselá princezná bude hlavnou postavou podujatia Rozprávkový Bojnický zámok, ktoré na konci školského roku už po piaty raz pre deti pripravili pracovníci M. . .

Mačka na Malej scéne

Mimoriadne príťažlivý titul vybrala do programovej ponuky dramaturgia Malej scény SND. Príbeh, ktorý mnohí poznáme z doteraz neprekonateľnej filmovej podoby s legendárnou L.. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Adolf

v utorok Vratislav

V Českej republike

dnes Adolf

v utorok Milan. . .

Majetok autodopravcu a účty

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 02/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Som živnostník v odbore autodopravy. Mám nákladné automobily . . .

Rádio Twist

6:00 Twist s Gregorom Marešom

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál Rádia Twist s Miroslavom Grenčíkom

7:15 Šport

7:35 Trendy v ekonomike

8:40 Bedeker

Taliansko 1. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

7.00 Rádiožurnál

8.30 Svetlo tropického slnka. Nahrávka na počesť spisovateľa Josefa Vágnera

9.30 Pop brífing. Informačný týždenn. . .

Počasie

Dnes bude polooblačno až oblačno, ojedinele prehánky alebo búrky. Najvyššia teplota 24 až 29, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 22 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 14 s. . .

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdam*polooblačno*28

Atény*slnečno*31

Belehrad*oblačno*28

Berlín*oblačno*24

Bratislava*oblačno*27

Brusel*polooblačno*31

Budapešť*. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 13. 6. 2002: Bratislava 100,25, Sliač 98,27, Košice 99,1. . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.