CZK1,412 Sk
  Piatok  23.Augusta 2002

Hliadky dnes o medaily

Do semifinále MS postúpilo 14 našich lodí

V semifinále MS slalomárov na divokej vode vo francúzskom Bourg Saint Maurice bude štartovať 14 slovenských lodí z celkového počtu 16. Včera mala naša výprava stopercentný zásah. V záverečných pretekoch dňa uzavreli bilanciu singlisti s tretím Jurajom Minčíkom, so štvrtým Michalom Martikánom, 12. Alexandrom Slafkovským a 25. Dušanom Ovčaríkom. Druhé kolo kvalifikácie singlistov už veľa zmien nenarobilo, aj keď sa menilo poradie na čele. Z kvarteta našich žien všetky postúpili. Na tomto fakte nič nezmenili nevydarené jazdy v 2. kole, ktoré sa síce prejavili v konečných výsledkoch, no postup ovplyvniť nemohli. Najlepšia v kvalifikácii bola na 3. mieste Gabriela Stacherová s oboma čistými jazdami, 9. skončila Elena Kaliská, po prvom kole až 17., na 24. priečke bola Gabriela Zamišková a na 34. Jana Dukátová, druhá po I. kole.

„Takto som si to presne predstavoval, nenáhliť sa, nesiliť, neznervózňovať, len si splniť povinnosť a postúpiť ďalej,“ povedal po kvalifikácii Michal Martikán a dodal: „Nová loď ma poslúcha, aj to je dobré na sebadôveru. Viem, že v semifinále to bude úplne o niečom inom, tam sa bude pádlovať s dvojnásobnou silou a rýchlosťou.“ Najlepšia zo štvorice slovenských reprezentantiek bola Gabriela Stacherová. Len dve kajakárky zajazdili obe jazdy čisto, 4. Nemka Planertová a tretia Stacherová. „Trať bola dosť náročná, a tak rozhodovalo to, kto urobí menej chýb. V mojich jazdách sa našli rezervy, v druhej som sa pred cieľom nevedela rýchlo pretočiť do správneho smeru. Kvalifikácia mi vyšla, no nechcem nič urieknuť. Všetko sa začína odznovu.“

V dnešných pretekoch hliadok nastúpia slovenské kajakárky s úmyslom získať konečne na MS medailu v zložení Kaliská, Stacherová, Zamišková. Do bojov o medaily zasiahnu aj muži v 3xC2 v zostave bratia Hochschornerovci, Kubáň - Olejník, Hric - Vajs, v singlovej štafete 3xC1 - Minčík, Slafkovský, Martikán, v kajakoch Kaliská, Stacherová, Zamišková a Cibák, Orokocký, Mráz.