CZK1,273 Sk
  Utorok  9.Decembra 2003

Výhru však nepremeškali

Tampa čarovala, Chicago znova nevyhralo

V štyroch pondelkových zápasoch hokejovej NHL sa z našich hráčov presadili bodovo útočníci Phoenixu Nagy a Radivojevič (asistencie). Ich tím remizoval v Chicagu 2:2. Vyrovnával Doana 67 sekúnd pred koncom a Chicago natiahlo sériu bez výhry už na 14 zápasov. Domáci mali jasnú streleckú prevahu, ale brankár Boucher bol mimoriadne ostražitý. Štvrtú výhru v sérii si pripísalo Calgary, keď doma jasne zdolalo trápiaci sa Pittsburgh. V drese tučniakov nastúpili aj obranca Štrbák, ktorý odohral 20 minút a útočník Surový. Po návrate z farmy sa v tíme Tampy Bay opäť predstavil Cibák. Príchod Tampy na zápas s Rangers bol strastiplný pre snehovú víchricu. Tím prišiel iba niekoľko hodín pred úvodným buly a v prvej polovici zápasu domáci herne jasne dominovali. Tampa v záverečnej časti hry zmobilizovala sily a otočila skóre. Tri góly Anaheimu v rozpätí 3 minút v II. tretine pripravili Dallasu štvrtú prehru za sebou. Brankár Anaheimu Gerber zaznamenať druhé čisté konto v sezóne a tretie v kariére, keď kryl 32 striel. Rangers - Tampa Bay 2:3 (1:1, 1:0, 0:2), góly: 6. Carter (Nedvěd, Hlaváč), 21. De Vries (Lindros, Barbaby) - 13. Andreychuk (Stillman), 42. St. Louis (Lecavalier, Lukowich), 49. Sarich (St. Louis, Modin). Chicago - Phoenix 2:2 p. p. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0), 46. Calder (Berard, Dempsey), 54. Calder (Bell, Jakubov) - 7. Taffe (Radivojevič, Doan), 59. Doan (Nagy, Mara). Calgary - Pittsburgh 6:1 (3:1, 1:0, 2:0), 1. Leopold (Donovan, Gelinas), 6. Donovan (McAmmond), 8. Yelle (Green, Warrener), 38. Saprykin (Clark, Warrener), 54. Donovan (Gelinas, Regehr), 59. Donovan (Gelinas, McAmmond) - 3. Kraft (Kolcov, Boileau). Anaheim - Dallas 4:0 (0:0, 3:0, 1:0), 25. Prospal (Hävelid, Sýkora), 25. Lupul (Čistov, Hävelid), 28. Sauer (Pählsson, Rucchin), 56. Fiodorov (Sauer).

Počasie

Na našom území prevládajú priaznivé účinky počasia, najmä na telesnú a duševnú výkonnosť a koncentráciu. Zvýšené podráždenie chladom v ranných hodinách však sa môže zvýšiť zdravotné ťažkosti u ľudí s ochoreniami srdcovo-cievneho a dýchacieho systému, výraznejšie na miestach so zhoršenými podmienkami na rozptyl znečisťujúcich látok v ovzduší. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať bolesťami hlavy zväčša migrenózneho pôvodu, prípadne miernym pocitom závratu. Zajtra očakávame pretrvávanie priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno. Zrána ojedinele hmla. Najvyššia teplota 1 až 6 stupňov, na severe miestami slabý celodenný mráz. Slabý vietor. Teplota na horách vo výške 1500 m +2 stupne. n V stredu bude jasno až polojasno. Ráno miestami hmla alebo nízka oblačnosť. Nočná teplota -3 až -7, v dolinách miestami okolo -9, denná +2 až +6 stupňov.Vo štvrtok bude polojasno, ráno miestami hmla. Vo východnej polovici krajiny časom až oblačno a ojedinele slabé zrážky. Nočná teplota -1 až -5, v dolinách miestami až -7, denná +2 až +6 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 7.29 a zapadne o 15.57 hod.