Hospodársky denník
USD37,939 Sk
EUR41,253 Sk
CHF27,95 Sk
CZK1,292 Sk
  Utorok  1.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

MINISTERSTVO CHCELO

Hoci sa transformácia štátnych podnikov Severoslovenské a Východoslovenské vodárne a kanalizácie na akciové spoločnosti mala podľa vyjadrení komp. . .

Voda naháňa husiu kožu

Modelovú situáciu nám ukázali minuloročné zrážky v Českej republike

Všetci ešte majú v živej pamäti silné dažde a následné katastrofálne povodne, ktoré v minulom roku p. . .

Aj v práci sme konzervatívni

V uplatňovaní telepráce zaostávame, nenaskočili sme na vlak

Keď sa malo Michaele Girtler-Voh, pracovníčke magistrátu mesta Viedeň, n. . .

Hrozí po záplavách potopa?

Česká republika sa už dlhšie nemôže dostať zo zdanlivo nekonečného kolotoča medzinárodných arbitráží, po ktorých ju vláčia rôzne medzinárodné spoločnosti pre porušovanie . . .

Prečo Áno Európskej únii (44 - 48)

Pritvrdí sa konkurenčný boj

V ankete členov Hospodárskeho klubu (NEF) Prečo Áno Európskej únii sa dnes vyjadrujú: Peter Magvaši, bývalý minister vlády SR, Ľuboš. . .

Bez bariér

Britský minister financií Gordon Brown sa vyslovil za bližšiu spoluprácu a odbúranie obchodných bariér medzi Európou a USA. Odstránenie obchodných taríf by podľa neho prinieslo úžitok pr. . .

MÉDA O SPOJENCOCH

Vo vojne nič netreba podceňovať. Už vôbec nie psychológiu. Vojakov a hlavne verejnej mienky. Ako včera uviedol francúzsky denník Le Figaro, v psychologickej vojne nateraz vyhráva . . .

Dôsledky z Iraku

Rastúca cena zlata a ropy, znižujúci sa kurz akcií, zvyšujúca sa hodnota dlhopisov, oslabený dolár a nepredpovedateľný ekonomický vývoj. Aj to je ekonomický dôsledok 12 dní vojny v. . .

Zlé vyhliadky

Index podnikateľskej klímy eurozóny klesol v marci na 7-mesačné minimum mínus 0,6 bodu z revidovaných mínus 0,27 bodu vo februári. Oznámila to Európska komisia. Správa je však založen. . .

Budú prepúšťať

Nemecká banka Commerzbank chce prostredníctvom jestvujúceho programu na zníženie počtu zamestnancov zrušiť ďalších 3100 pracovných miest. Počet pracovníkov v štvrtej najväčšej bank. . .

Vedie Wal-Mart

Americký maloobchodný reťazec Wal-Mart Stores si aj vlani udržal prvé miesto v rebríčku najväčších amerických firiem, ktorý zostavuje časopis Fortune. Jeho tržby totiž navzdory pr. . .

Stratili tempo

Medzinárodný menový fond a EÚ výrazne znížia prognózu rastu Nemecka. Očakávajú v tomto roku už iba 0,4-percentný rast nemeckého hospodárstva. MMF počíta dokonca i v budúcom roku s. . .

Čitateľský Prominent ekonomiky ´03

VII. ročník/08

Dňa 10. februára sme otvorili VII. ročník čitateľskej ankety Prominent ekonomiky 2003 uverejnením prvého hlasovacieho lístka. Dnes uverejňujeme. . .

. . .

Počasie

Očakávame ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím a zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Nie je podstatnejšia fyzická ani psychická záťaž, počasie pôsobí skôr pozitívne na telesnú aj duševnú výkonnosť a koncentráciu. Osoby so srdcovo-cievnymi ochoreniami by však nemali preceňovať svoje sily a mali by sa vyhýbať nezvyčajnej námahe a stresovým situáciám. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi majú náchylnosť na bolesti hlavy, často migrenózneho pôvodu, a na mierne pocity závratu.Zajtra predpokladáme zvýšenie nepriaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí, ktoré budú len slabé, až miernej intenzity.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno. Miestami prechodne oblačno a ojedinele prehánky. Najvyššia teplota 7 až 12 stupňov, na juhozápade 12 až 15 stupňov. Juhovýchodný až južný, na východe spočiatku severný vietor 2 až 6 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 0 stupňov.n V stredu bude v noci malá, cez deň od západu veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach prehánky alebo občasný dážď. Veterno. Nočná teplota 5 až 1 stupeň, v dolinách okolo -2, denná teplota 8 až 12, na severe okolo 5 stupňov. Vo štvrtok bude prevažne veľká oblačnosť s prehánkami, asi od 1000 m snehové. Nočná teplota 4 až 0, v údoliach miestami slabý mráz, denná teplota 6 až 10, na severe okolo 3 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 5.29 a zapadne o 19.22 hod.

Amsterdamdážď10
Aténydážď15
Belehradpolooblačno11
Berlínoblačno14
Bratislavapolojasno13
Bruseldážď12
Budapešťoblačno11
Bukurešťdážď8
Frankfurtpolooblačno16
Helsinkidážď8
Istanbuldážď7
Kodaňzamračené11
Kyjevprehánky4
Lisabonoblačno17 
Londýndážď10
Madridpolojasno18
Moskvapolojasno7
Osloprehánky5
Paríždážď15
Prahaoblačno12
Rímpolooblačno17
Sofiajasno8
Štokholmdážď10
Varšavaoblačno5
Viedeňoblačno13
Záhrebjasno10
Ženevajasno16

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.