Hospodársky denník
USD38,125 Sk
EUR41,015 Sk
CHF27,597 Sk
CZK1,308 Sk
  Štvrtok  10.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Svetová ekonomika si zhorší

Šéf Medzinárodného menového fondu Horst Kohler predpokladá, že svetová ekonomika si v nadchádzajúcom roku opäť nepolepší a jej nárast v tomto období dosiahne len 3,2 % op. . .

Najlepšia z veľkých

Veľká Británia podľa vládneho odhadu zostane najrýchlejšie rastúcou ekonomickou skupinou G7. Minister financií Gordon Brown dnes pri predkladaní rozpočtu odhadol rast v rokoch. . .

Rozhodnú neskôr

Rozhodnutie o obchode s akciami spoločnosti Slovnaft prijme predstavenstvo Burzy cenných papierov v Bratislave až na svojom ďalšom rokovaní 16. apríla. To včerajšie bolo prerušené. . .

Nelegálny boj pokračuje

Talianky finančník Giuseppe Roselli, kvôli ktorému bolo v utorok zrušené valné zhromaždenie Union banky, sa po záhadnom zmiznutí v utorok večer sám prihlásil na polícii.. . .

Prekvapivý pokles zásob ropy

Ropa sa počas včerajšieho obchodovania na svetových trhoch pohybovala blízko svojej otváracej úrovne, keď ju ovplyvňovali dva proti sebe pôsobiace faktory. Na pokles . . .

Po kolísavom vývoji v strate

Ceny akcií na sa Wall Street pohybovali striedavo hore a dolu podľa toho, či náladu na trhu práve určovali prehlbujúce sa obavy zo stavu americkej ekonomiky a hospodá. . .

Banky stiahli trh v Prahe

Výpredaj bankových emisií včera poslal pražskú burzu do negatívneho pásma. Hlavný akciový ukazovateľ PX 50 tak musel ustúpiť so svojich 15-mesačných maxím, ktoré dosiaho. . .

Euro sa znovu spevňovalo

Po začatí obchodovania na európskych trhoch americká mena strácala. Dôvodom bol fakt, že vojna v Perzskom zálive sa podľa mnohých investorov končí a všetci sa začínajú zn. . .

Investičné odporúčania

Európske akciové trhy otvorili včerajší deň v negatívnom teritóriu a v červených číslach sa pohybovali väčšiu časť seansy. Nasledovali tak utorkové nepriaznivé obchodovanie. . .

. . .

Počasie

Všeobecne zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych ľudí zhoršenie zdravotného stavu pri ochoreniach dýchacieho systému (častejší výskyt dýchavičnosti, astmatických záchvatov), ako aj bolesti hlavy zväčša migrenózneho pôvodu. Následkom zhoršenia výkonnosti a koncentrácie, ako aj predĺženia reakčného času je zvýšené riziko úrazov a nehôd, preto je nutná opatrnosť pri všetkých činnostiach najmä v doprave a v rizikových prevádzkach. Zajtra očakávame pretrvávanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a od juhozápadu na väčšine územia dážď, na horách od 1000 m sneženie. Na východe zrážky len miestami. Najvyššia teplota 8 až 12, na severe miestami len okolo 6 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m -1 stupeň. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 6, na juhozápade postupne okolo 8, na hrebeňoch hôr 10 až 15 m/s.n V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, od cca 1000 m sneženie, postupne ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Nočná teplota 2 až -2, v dolinách okolo -4 stupňov, denná 8 až 12, na severe okolo 6 stupňov. V sobotu bude prevažne malá oblačnosť a ojedinele prehánky. Nočná teplota 2 až -2, v dolinách okolo -4 stupňov, denná 12 až 16, na severe okolo 9 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.11 a zapadne o 19.35 hod.

Amsterdamdážď4
Aténypolojasno17
Belehraddážď12
Berlínzamračené5
Bratislavadážď9
Bruseldážď5
Budapešťdážď11
Bukurešťoblačno11
Frankfurtpolooblačno8
Helsinkisneženie0
Istanbuloblačno12
Kodaňdážď1
Kyjevzamračené6
Lisabonpolojasno15
Londýndážď5
Madridpolojasno11
Moskvasneženie0
Oslopolojasno3
Parížjasno8
Prahazamračené6
Rímdážď16
Sofiadážď8
Štokholmdážď3
Varšavazamračené3
Viedeňdážď11
Záhrebdážď11
Ženevaoblačno7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.