Hospodársky denník
USD38,125 Sk
EUR41,015 Sk
CHF27,597 Sk
CZK1,308 Sk
  Štvrtok  10.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PREVRHLI DIKTÁTORA

Osud Saddáma Husajna zostáva záhadou, nikto nevie, či je živý alebo mŕtvy. Napriek tomu sa včera v rámci všeobecného veselia a rabovania, ktor. . .

Smer do EÚ

Európsky parlament včera v Štrasburgu drvivou väčšinou schválil prijatie desiatich nových krajín vrátane Slovenska do EÚ. Za väčšinu krajín hlasovalo vyše 500 poslancov, proti bolo v. . .

Šliapu mu na päty

Koštunicovi je horúco

Srbská polícia v utorok večer zatkla dvoch blízkych spolupracovníkov posledného juhoslovanského prezidenta Vojislava Koštunicu - bývalého šéfa vojenske. . .

Podklad pre mýty

Čo zo zajatým vodcom?

Viedeň (TASR) - Po cielenom pokuse amerických vojakov poslať irackého vodcu Saddáma Husajna na onen svet sa môže stať, že diktátorov osud zostane navžd. . .

KĽDR varuje Japonsko

Pripomenuli, že nie sú tak ďaleko

Soul (TASR) - Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) včera kritizovala Japonsko za podporu vojne v Iraku a pripomenula Tokiu, že s. . .

V Bagdade sa oslavuje a rabuje

Osud irackého prezidenta Saddáma Husajna stále nejasný

Americká armáda sa domnieva, že Saddámova vláda už stratila kontrolu nad hlavným mestom Bagdad. Uviedol t. . .

UDALOSTI

Omyl

Americká armáda informovala, že pri bombardovaní na východe Afganistanu včera zahynulo 11 civilistov. Bomba zhodená lietadlom Američanmi vedenej protiteroristickej koalície dopa. . .

Dzurinda o stavbe metra

Členstvo v EÚ nie je prekážkou

Moskva (TASR) - Rokovaním s moskovským primátorom Jurijom Lužkovom ukončil včera slovenský premiér Mikuláš Dzurinda trojdňovú oficiálnu . . .

Štátny dlh sa zvýši

ČR hrozia miliardové arbitráže

Minister financií Bohuslav Sobotka navrhuje, aby štát nepreberal od roku 2004 žiadne ďalšie nesplatené pôžičky štátnych ani súkromných pod. . .

Cena ľudského života

Útok na Irak sa blíži k svojmu úspešnému koncu. Americké tanky sa premávajú na bagdadských uliciach ako na autostráde a z irackej strany nemožno hovoriť o žiadnom organiz. . .

Ponižujúce víťazstvo

Aj veľmi kultivované víťazstvo spojencov nad preklínaným diktátorom Saddámom Husajnom sa skončí ponížením Arabov. Tí teraz bezmocne kypia hnevom, zatiaľ čo superveľmoc st. . .

Kamenné srdce sveta

Vážim si svoju posteľ, svoje obedy a večere a najmä si vážim svoje rodinné zázemie. Po tom, čo som si prečítal knihu Roberta Swindellsa Ako kameň, ktorú vydalo nitrianske. . .

. . .

Počasie

Všeobecne zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych ľudí zhoršenie zdravotného stavu pri ochoreniach dýchacieho systému (častejší výskyt dýchavičnosti, astmatických záchvatov), ako aj bolesti hlavy zväčša migrenózneho pôvodu. Následkom zhoršenia výkonnosti a koncentrácie, ako aj predĺženia reakčného času je zvýšené riziko úrazov a nehôd, preto je nutná opatrnosť pri všetkých činnostiach najmä v doprave a v rizikových prevádzkach. Zajtra očakávame pretrvávanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a od juhozápadu na väčšine územia dážď, na horách od 1000 m sneženie. Na východe zrážky len miestami. Najvyššia teplota 8 až 12, na severe miestami len okolo 6 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m -1 stupeň. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 6, na juhozápade postupne okolo 8, na hrebeňoch hôr 10 až 15 m/s.n V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, od cca 1000 m sneženie, postupne ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Nočná teplota 2 až -2, v dolinách okolo -4 stupňov, denná 8 až 12, na severe okolo 6 stupňov. V sobotu bude prevažne malá oblačnosť a ojedinele prehánky. Nočná teplota 2 až -2, v dolinách okolo -4 stupňov, denná 12 až 16, na severe okolo 9 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.11 a zapadne o 19.35 hod.

Amsterdamdážď4
Aténypolojasno17
Belehraddážď12
Berlínzamračené5
Bratislavadážď9
Bruseldážď5
Budapešťdážď11
Bukurešťoblačno11
Frankfurtpolooblačno8
Helsinkisneženie0
Istanbuloblačno12
Kodaňdážď1
Kyjevzamračené6
Lisabonpolojasno15
Londýndážď5
Madridpolojasno11
Moskvasneženie0
Oslopolojasno3
Parížjasno8
Prahazamračené6
Rímdážď16
Sofiadážď8
Štokholmdážď3
Varšavazamračené3
Viedeňdážď11
Záhrebdážď11
Ženevaoblačno7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.