Hospodársky denník
USD38,125 Sk
EUR41,015 Sk
CHF27,597 Sk
CZK1,308 Sk
  Štvrtok  10.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PREVRHLI DIKTÁTORA

Osud Saddáma Husajna zostáva záhadou, nikto nevie, či je živý alebo mŕtvy. Napriek tomu sa včera v rámci všeobecného veselia a rabovania, ktoré z. . .

Systém, až potom podpora

Do Recyklačného fondu prišlo vlani vyše 870 mil. korún

„Až keď sa splní podmienka existencie systému zálohovania jednorazových obalov . . .

Mylná je predstava o NS SR?

Nedávno potvrdil Najvyšší súd SR rozsudok krajského súdu, ktorým boli traja slovenskí riaditelia uznaní vinnými za škodu, ktorú spôsobili akciovej spoločnosti pri výkon. . .

Citeľné adaptačné medzery

Študenti tvrdia, že skutočné výhody im zatiaľ nikto nevysvetlil

V prípravnej etape vstupu SR do Európskej únie Slovensko zatiaľ preukazuje značné adaptačné medzery. J. . .

Prečo ÁNO Európskej únii (70)

Taká pozícia, akú presadíme

Tridsaťtri dní je do referenda o vstupe SR do EÚ. Do ankety členov Hospodárskeho klubu (NEF) a ďalších oslovených osobností Prečo Áno Eu. . .

Smer do EÚ

Európsky parlament včera v Štrasburgu drvivou väčšinou schválil prijatie desiatich nových krajín vrátane Slovenska do EÚ. Za väčšinu krajín hlasovalo vyše 500 poslancov, proti bolo väčš. . .

V Bielom dome

Prezident USA G. W. Bush prijal včera prezidenta SR R. Schustera. Vysoko ocenil jednoznačný postoj Slovenska, ktorý zaujalo v otázke Iraku. Postoj je o to cennejší, že keď sa roz. . .

SAPARD bude včas

Výhrady boli opodstatnené

Vybudovanie potrebných štruktúr na čerpanie priamych platieb z rozpočtu Európskeho spoločenstva by malo byť zabezpečené ešte pred plánovaným termínom v. . .

Príliš prudko

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service znížila úverové ratingy spoločností ING Group N.V. a ING Insurance. Zníženie odráža klesajúcu solventnosť spoločností v dôsl. . .

Vábenie investorov

Atraktívny je aj východ Slovenska

U. S. Steel sa ešte v čase transakcie zaviazala pomáhať regiónu východného Slovenska v jeho rozvoji. Prvým z výsledkov snáh v tomto smere. . .

Šliapu mu na päty

Koštunicovi je horúco

Srbská polícia v utorok večer zatkla dvoch blízkych spolupracovníkov posledného juhoslovanského prezidenta Vojislava Koštunicu - bývalého šéfa vojenskej. . .

Euro čím skôr

Viceguvernérka NBS Elena Kohútiková uviedla, že NBS bude presadzovať čo najrýchlejší vstup SR do Európskej menovej únie. Ako ďalej spresnila, je nutné stanoviť postup, obmedzujúci . . .

Iné prognózy

Ekonomiky desiatich krajín pozvaných na vstup do EÚ, by mali vzrásť menej, ako sa predpokladalo vlani. Európska komisia znížila predpoveď priemerného rastu HDP kandidátskych krají. . .

Rast dôvery

Index, ktorý meria dôveru amerických spotrebiteľov, v apríli prudko stúpol. Denník Investor's Business Daily a prieskumná skupina TechnoMetrica Market Intelligence uviedli, že ich in. . .

Dobrák de luxe

Ešte v júni 2002 kontrolór z vôle vlastníkov bytov na Jašíkovej ulici zistil, že viacerým sa na vyúčtovaní od správcu objektov objavil ťarchopis za spotrebu TÚV a SV za 2001. Ťar. . .

. . .

Počasie

Všeobecne zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych ľudí zhoršenie zdravotného stavu pri ochoreniach dýchacieho systému (častejší výskyt dýchavičnosti, astmatických záchvatov), ako aj bolesti hlavy zväčša migrenózneho pôvodu. Následkom zhoršenia výkonnosti a koncentrácie, ako aj predĺženia reakčného času je zvýšené riziko úrazov a nehôd, preto je nutná opatrnosť pri všetkých činnostiach najmä v doprave a v rizikových prevádzkach. Zajtra očakávame pretrvávanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a od juhozápadu na väčšine územia dážď, na horách od 1000 m sneženie. Na východe zrážky len miestami. Najvyššia teplota 8 až 12, na severe miestami len okolo 6 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m -1 stupeň. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 6, na juhozápade postupne okolo 8, na hrebeňoch hôr 10 až 15 m/s.n V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, od cca 1000 m sneženie, postupne ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Nočná teplota 2 až -2, v dolinách okolo -4 stupňov, denná 8 až 12, na severe okolo 6 stupňov. V sobotu bude prevažne malá oblačnosť a ojedinele prehánky. Nočná teplota 2 až -2, v dolinách okolo -4 stupňov, denná 12 až 16, na severe okolo 9 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.11 a zapadne o 19.35 hod.

Amsterdamdážď4
Aténypolojasno17
Belehraddážď12
Berlínzamračené5
Bratislavadážď9
Bruseldážď5
Budapešťdážď11
Bukurešťoblačno11
Frankfurtpolooblačno8
Helsinkisneženie0
Istanbuloblačno12
Kodaňdážď1
Kyjevzamračené6
Lisabonpolojasno15
Londýndážď5
Madridpolojasno11
Moskvasneženie0
Oslopolojasno3
Parížjasno8
Prahazamračené6
Rímdážď16
Sofiadážď8
Štokholmdážď3
Varšavazamračené3
Viedeňdážď11
Záhrebdážď11
Ženevaoblačno7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.