Hospodársky denník
USD38,125 Sk
EUR41,015 Sk
CHF27,597 Sk
CZK1,308 Sk
  Štvrtok  10.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Šliapu mu na päty

Koštunicovi je horúco

Srbská polícia v utorok večer zatkla dvoch blízkych spolupracovníkov posledného juhoslovanského prezidenta Vojislava Koštunicu - bývalého šéfa vojenskej kontrarozviedky Acu Tomiča a exprezidentovho bezpečnostného poradcu Radeho Bulatoviča. Tomiča a Bulatoviča zatkli v rámci rozsiahlej policajnej akcie spustenej po zavraždení srbského premiéra Zorana Djindjiča 12. marca. Zdroj blízky vyšetrovaniu rozhlasovej stanici B92 povedal, že dvojicu zatkli na základe zistení, podľa ktorých v čase atentátu na Djindjiča boli v kontakte s Miloradom „Legiom“ Lukovičom a Dušanom „Šiptarom“ Spasojevičom, lídrov tzv. zemunského klanu a hlavných podozrivých zo zorganizovania atentátu. Lukovič je na úteku, Spasojeviča zastrelili pri pokuse o zatknutie. V pondelok boli Tomič aj Bulatovič vypočutí políciou. Podľa zdroja B92 vyšetrovatelia zistili, že vo výpovedi klamali. Vo vyhlásení ministerstva vnútra sa uvádza, že polícia získala informácie o stretnutiach a dohodách Lukoviča a Spasojeviča s Bulatovičom a Tomičom.

Tomič bol za šéfa vojenskej kontrarozviedky vymenovaný po páde režimu Slobodana Miloševiča v októbri 2000. Tomič zohral kľúčovú úlohu pri zorganizovaní stretnutia Koštunicu s Miloševičom, ktoré viedlo k pokojnému odovzdaniu moci. Tomiča z funkcie odvolali bezprostredne po atentáte. Obaja zatknutí boli zapojení do zadržania srbského vicepremiéra a bývalého šéfa generálneho štábu Momčila Perišiča, ktorého obvinili zo špionáže pre USA v marci 2002. Perišič, ktorého po pár dňoch prepustili, obvinenia odmietol, z kabinetného postu na žiadosť Djindjiča odstúpil. Vojenská kontrarozviedka Perišiča obvinila, že americkému diplomatovi odovzdával prísne tajné dokumenty.

(TASR)

Počasie

Všeobecne zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych ľudí zhoršenie zdravotného stavu pri ochoreniach dýchacieho systému (častejší výskyt dýchavičnosti, astmatických záchvatov), ako aj bolesti hlavy zväčša migrenózneho pôvodu. Následkom zhoršenia výkonnosti a koncentrácie, ako aj predĺženia reakčného času je zvýšené riziko úrazov a nehôd, preto je nutná opatrnosť pri všetkých činnostiach najmä v doprave a v rizikových prevádzkach. Zajtra očakávame pretrvávanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a od juhozápadu na väčšine územia dážď, na horách od 1000 m sneženie. Na východe zrážky len miestami. Najvyššia teplota 8 až 12, na severe miestami len okolo 6 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m -1 stupeň. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 6, na juhozápade postupne okolo 8, na hrebeňoch hôr 10 až 15 m/s.n V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, od cca 1000 m sneženie, postupne ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Nočná teplota 2 až -2, v dolinách okolo -4 stupňov, denná 8 až 12, na severe okolo 6 stupňov. V sobotu bude prevažne malá oblačnosť a ojedinele prehánky. Nočná teplota 2 až -2, v dolinách okolo -4 stupňov, denná 12 až 16, na severe okolo 9 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.11 a zapadne o 19.35 hod.

Amsterdamdážď4
Aténypolojasno17
Belehraddážď12
Berlínzamračené5
Bratislavadážď9
Bruseldážď5
Budapešťdážď11
Bukurešťoblačno11
Frankfurtpolooblačno8
Helsinkisneženie0
Istanbuloblačno12
Kodaňdážď1
Kyjevzamračené6
Lisabonpolojasno15
Londýndážď5
Madridpolojasno11
Moskvasneženie0
Oslopolojasno3
Parížjasno8
Prahazamračené6
Rímdážď16
Sofiadážď8
Štokholmdážď3
Varšavazamračené3
Viedeňdážď11
Záhrebdážď11
Ženevaoblačno7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.