Hospodársky denník
USD38,095 Sk
EUR41,034 Sk
CHF27,516 Sk
CZK1,305 Sk
  Piatok  11.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

AKO SKÚŠOBNÝ KAMEŇ

Skutočným skúšobným kameňom nielen profesionality, ale aj dôvtipu všetkých, ktorí sa venujú riešeniu nezamestnanosti, sa nepochybne stane otázka . . .

Vývojové kapacity slabinou

Nepotrebujeme príštipkárčenie, ale koncepčné hospodárstvo

Slovensku aj po trinástich rokoch od spoločenských zmien chýba ucelená hospodárska stratégia, bez ktorej sa . . .

Úvahy na tému outsourcing

Jedným z termínov, ktorý sa u nás začal používať v súvislosti so zmenou spoločenského a hospodárskeho prostredia, je outsourcing. Metóda outsourcingu neznamená v podstat. . .

Eviansky summit G8 s výzvou

Solidarita, Zodpovednosť, Bezpečnosť a Demokracia

O niekoľko týždňov, 31. mája, sa ubytujú v lausannských palácoch - rezidenciách - najmenej desiati šéfovia štátov. B. . .

Prečo ÁNO Európskej únii (71)

Bude to čas mladnutia únie

Ešte päť týždňov a deň je do referenda o vstupe SR do EÚ. Podporujú ho aj členovia Hospodárskeho klubu (NEF) a spolu s nimi aj nominovaní. . .

Milión televízorov

Na tohtotýždňovej návšteve predsedu vlády SR M. Dzurindu v ruskej metropole bol v jeho sprievode aj Jozef Sitek, generálny riaditeľ OVP Orava, s.r.o., Trstená. V programe of. . .

Cieľom je Saddám

Blair a Bush upokojovali

Nový Irak nebude riadiť Veľká Británia ani USA, ale iracký ľud, vyhlásil včera britský premiér Tony Blair v spoločnom príhovore k irackému obyvateľstvu . . .

Silné meny?

Krajiny kandidujúce na vstup do Európskej únie (EÚ) potrebujú redukciu rozpočtových výdavkov kvôli narastajúcim deficitom na bežných účtoch platobných bilancií a mali by taktiež zabrán. . .

Zmení dane

Francúzsko sa bude snažiť znížiť dane z príjmov o tretinu v priebehu piatich rokov spolu so zavedením štrukturálnych reforiem, uviedol hovorca francúzskeho predsedu vlády. Ďalšou priori. . .

Riziko trvá

Ekonóm Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj Jean-Philippe Cotis uviedol, že riziko vzniku globálnej hospodárskej krízy v súčasnosti pominulo. Zároveň upozornil na to, že . . .

Nedohodli sa

Senát a Snemovňa reprezentantov Kongresu USA sa nedohodli na rozsahu zníženia daní. ŠR by mal mať v novom fiškálnom roku celkové výdavky 2,2 bil. USD. Bush navrhoval, aby doň bolo. . .

Boj o meno

Ruský patentový úrad Rospetent pozastavil registráciu niektorých ochranných známok likérky Jan Becher - Karlovarská Becherovka (JBKB). Zároveň zaregistroval ochrannú známku českého po. . .

Nielen ako sirény

Razantnejší pri rokovaní

„Pred voľbami nie sme, vtedy to býva zaujímavejšie. Politici sa predháňajú, aby boli na našom sneme. Náš veľký snem ústavní činitelia a ďalší predsta. . .

. . .

Počasie

Na našom území očakávame prevládanie nepriaznivého vplyvu počasia miernej intenzity. Častejší je pocit nespokojnosti, nervozity, malátnosti až depresie, môže dôjsť k narušeniu koncentrácie. Pri telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava. Vyššia môže byť záťaž srdcovo-cievneho systému, predpokladáme intenzívnejšie reumatické ťažkosti, bolesti hlavy, starších poranení a výskyt fantómových bolestí. Zhoršený môže byť priebeh ochorení dýchacieho, prípadne zažívacieho systému.Zajtra možnosť ústupu zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

n Dnes bude spočiatku prevažne zamračené, na strednom a východnom Slovensku dážď, vo vyšších horských polohách sneženie. V priebehu dňa od západu pretrhávanie oblačnosti a miestami najmä na severe prehánky, od 900 m snehové. Najvyššia teplota 7 až 11, na severe okolo 5 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m -3 stupne. Západný vietor 2 až 5 m/s, na východe slabý južný vietor.n V sobotu bude polooblačno, na severe a východe pri časom zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky. Nočná teplota 2 až -2, v dolinách okolo -4 stupne, denná 9 až 13, na severe okolo 6 stupňov. V nedeľu bude polooblačno, časom až oblačno a lokálne prehánky. Nočná teplota 4 až 0, v dolinách okolo -2 stupňov, denná 12 až 16, na severe okolo 9 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.09 a zapadne o 19.37 hod.

Amsterdamdážď7
Aténypolojasno17
Belehraddážď14
Berlíndážď6
Bratislavazamračené8
Bruseldážď5
Budapešťdážď8
Bukurešťoblačno11
Frankfurtoblačno7
Helsinkisneženie0
Istanbuloblačno14
Kodaňdážď1
Kyjevzamračené6
Lisabonpolojasno15
Londýndážď7
Madridpolojasno11
Moskvasneženie0
Oslopolojasno3
Parížzamračené8
Prahadážď6
Rímoblačno16
Sofiaoblačno13
Štokholmdážď3
Varšavadážď4
Viedeňpolooblačno10
Záhrebdážď10
Ženevadážď10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.