Hospodársky denník
USD38,225 Sk
EUR41,082 Sk
CHF27,475 Sk
CZK1,299 Sk
  Utorok  15.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PREMIÉRSKE POROZUMENIE

Britské noviny Times včera skonštatovali, že na Londýnskom maratóne sa zúčastnil aj slovenský premiér Mikuláš Dzurinda, ktorého čas (3:42:40 . . .

Hoci sa obuvníkom dnes darí

Dokážeme však vzdorovať záplave lacnej importovanej obuvi?

Zo súčasného stavu, keď je obuvnícka výroba na Slovensku v podstate stab. . .

Nechceme ďalšie „opony“

Európa by mala byť viac otvorená voči Východu

V čase príprav nášho rozhovoru s Jeho Excelenciou veľvyslancom Poľskej republiky Janom Komornickim, ešte nebolo isté, či sa vojn. . .

Platba za národné bohatstvo

Žiaľ, zvýšené koncesionárske poplatky problém STV a SRo neriešia

Pomerne silnú vlnu nevôle vyvolal návrh zvýšiť koncesionárske poplatky za STV a SRo. Väčšina domácnos. . .

Prečo ÁNO Európskej únii (73)

Neočakávajme žiadne dary

Menej ako päť týždňov je do referenda o vstupe SR do EÚ. V ankete členov Hospodárskeho klubu (NEF) a nominovaných na jeho prestížne oceneni. . .

Nezvládaná priorita

Na sneme rezonujú financie

Samospráva miest a obcí na Slovensku doteraz mohla len spochybňovať slová štátnych úradníkov, že spolu s kompetenciami dostane na ich výkon aj prís. . .

Snaha o zblíženie

Nemecko zmiernilo tón

Na dlhodobé pevné vzťahy priateľstva a spolupráce poukázali včera v Berlíne účastníci 20. seminára poslancov nemeckého Bundestagu a amerického Kongresu. P. . .

Kupujte SKK

Investori, ktorí sledujú, ako ekonomika SR dobieha susedov, by mali pouvažovať o nákupe slovenskej koruny za českú, uviedli v pondelok analytici Bank of America. „Tak ako slovenská eko. . .

Výhody vstupu

Vstup Česka do EÚ bude podľa odborníkov pre české stavebné firmy prínosom. Výhody zo vstupu vraj prevážia riziká spoločného európskeho trhu. Medzi výhody patrí možnosť väčšieho príle. . .

Veľké nádeje

Prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Wim Duisenberg varoval pred veľkými nádejami na pozitívny vplyv zníženia úrokov na konjunktúru. „Následky zmeny úrokových sadzieb na hospo. . .

Test eura

Britské ministerstvo financií včera odmietlo ďalej komentovať vývoj plnenia piatich kľúčových testov, ktoré stanovila vláda a ktoré majú rozhodnúť o prijatí eura. Reagovalo na mediálne. . .

Irak a OPEC

Venezuelský prezident Hugo Chávez, ktorý kritizuje Američanov a Britov kvôli vojne v Iraku, považuje za veľmi pravdepodobné, že budúca iracká vláda vystúpi z Organizácie krajín vyváž. . .

Tabuľka do článku - Hoci sa obuvníkom dnes darí

Výroba obuvi v SR (milión párov)

2000 2001 2002

8 716 693 8 798 614 9 721 406

Dovoz obuvi do SR (milión párov

2000 2001 2002

5,6 11,9 18. . .

Čitateľský Prominent ekonomiky ´03

VII. ročník/10

Dňa 10. februára sme otvorili VII. ročník čitateľskej ankety Prominent ekonomiky 2003 uverejnením prvého hlasovacieho lístka. Dnes uverejňujem. . .

. . .

Počasie

Dnes budú prevládať zväčša priaznivé účinky počasia, mierne podráždenie vplyvom počasia nepredstavuje väčšiu záťaž pre organizmus, pôsobí skôr priaznivo na telesnú a duševnú výkonnosť a koncentráciu. Častejšími bolesťami hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu, prípadne miernym pocitom závratu môžu trpieť citlivé osoby s nízkym tlakom krvi. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Pacienti s kardiovaskulárnym postihnutím sa majú šetriť a vyhýbať nezvyčajnej námahe a stresovým situáciám. Zajtra očakávame pretrvávanie priaznivých účinkov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, predpoludním na juhu a popoludní na západe miestami oblačno. Najvyššia teplota 16 až 21, na severe miestami okolo 14, na horách vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. Slabý, na východe severný vietor 3 až 6 m/s.n V stredu bude jasno až polojasno. Nočná teplota 5 až 1, v údoliach lokálne okolo -2, denná 16 až 20, na severe okolo 13 stupňov. V štvrtok bude jasno až polojasno, na východe časom až oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 5 až 1, v dolinách miestami okolo -2, denná 16 až 20, na severe a východe okolo 13 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.01 a zapadne o 19.43 hod.

Amsterdamoblačno18
Atényslnečno22
Belehradoblačno14
Berlínoblačno16
Bratislavapolooblačno18
Bruseljasno21
Budapešťoblačno13
Bukurešťoblačno15
Frankfurtpolooblačno20
Helsinkizamračené7
Istanbuldážď11
Kodaňjasno10
Kyjevdážď11
Lisabonoblačno17
Londýnzamračené17
Madridoblačno18
Moskvaoblačno9
Osloslnečno12
Parížjasno22
Prahaoblačno16
Rímpolooblačno20
Sofiaoblačno8
Štokholmpolojasno11
Varšavaoblačno13
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno13
Ženevajasno18

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.