Hospodársky denník
USD38,161 Sk
EUR40,991 Sk
CHF27,331 Sk
CZK1,3 Sk
  Streda  16.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Vo finále

„Pravdu povediac, taký úspešný vstup do seriálu svetového pohára v dráhovej cyklistike som nečakal,“ povedal pred pár dňami tréner O. Šulek. Jedným dychom dodal, že polčasový úspech v dlhodobom seriáli s „jedným útokom“ z hľadiska konečného poradia ešte nič neznamená. Strata koncentrácie či momentálnej výkonnosti môže mať pre päticu slovenských dráharov katastrofálne následky. Našťastie sa jeho prognózy nenaplnili. Naopak, šprintéri Jeřábek a Bazálik dosiahli v 3. kole Svetového pohára životné individuálne maximá. Postupom do finále a iba tesnou prehrou Jeřábek potvrdil, že je momentálne vo vynikajúcej forme. Aj Peter Bazálik sa blysol, keď vystúpil až na stupne víťazov, čo sa vo svete cyklistiky veľmi hodnotí.

Cenné úspechy s predchádzajúcich kolách SP okrem radosti opäť pripomenuli problémy dráhovej cyklistiky v SR. Stíhači - špecialisti na bodovacie preteky sú po náročnej zime s množstvom štartov na Šesťdenných pretekoch unavení. Nutne potrebujú odpočinok, chýba nám však za nich náhrada.

Cestári

Naši elitní cestní cyklisti si odskočili vyskúšať úroveň najvyššej súťaže „štrekárov“ v susednom Rakúsku. V početnom štartovom poli (186) tvorili kvalitu domáce a české treťodivízne tímy. Naši cyklisti sa v tejto konkurencii presadili. Vo vedúcej 14-člennej skupine, ktorá prišla do cieľa takmer s dvojminútovým náskokom, sme mali štvornásobné zastúpenie. V početnej prevahe po brilantne zvládnutom závere sme sa mohli radovať aj z nášho prvého medzinárodného úspechu v podobe presvedčivého víťazstva Radovana Husára.

3. kolo SP - Kapské Mesto

1 km p. š. 8. Miesto Lepka Jan

Šprint jednotl.: 1. Bourgain ( Fr. )

2. Jeřábek ( SR)

3. Van Eijden ( Nem )

Keirin: 1. Escuredo ( Šp. )

2. Benjamin ( Hol )

3. Bazálik ( SR )

Tímový šprint: 5. miesto Jeřábek, Bazálik, Lepka

Bodovacie preteky dvojíc: 10. miesto Liška - Žabka

Preteky cestárov - Amsfeld

1. Husár Radovan čas: 2:19,25 h

4. Jurčo Matej “

8. Riška Martin “

13. Keliar Miroslav “

Počasie

Na území Slovenska bude prevládať všeobecne priaznivé počasie s pozitívnym vplyvom na zdravotný stav a celkovú fyzickú a psychickú pohodu. Dobrý telesný a duševný stav podmieňuje dobrú výkonnosť, čomu pomáha aj priaznivý vplyv počasia na kvalitu spánku, ktorý je pokojný a občerstvujúci. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami by sa však mali šetriť. Môže byť sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Meteosenzitívni, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať zvýšenou náchylnosťou k migrénam a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie priaznivých účinkov počasia.

(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno. Najvyššia teplota 16 až 20 stupňov. Severovýchodný až východný vietor 2 až 5, na východe okolo 7 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 3 stupňov.n Vo štvrtok bude jasno až polojasno. Nočná teplota 5 až 1, denná 16 až 20 stupňov. V piatok bude jasno až polojasno, na severe a východe časom oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 6 až 2, denná 16 až 20, na severe okolo 14 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.00 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamoblačno18
Atényslnečno23
Belehradoblačno14
Berlínoblačno16
Bratislavapolooblačno18
Bruseloblačno20
Budapešťoblačno13
Bukurešťprehánky17
Frankfurtpolooblačno20
Helsinkioblačno7
Istanbuloblačno13
Kodaňjasno13
Kyjevprehánky11
Lisabonoblačno17
Londýnzamračené16
Madridoblačno18
Moskvaoblačno11
Osloslnečno12
Parížjasno22
Prahapolojasno16
Rímpolooblačno20
Sofiaoblačno11
Štokholmpolojasno11
Varšavaoblačno15
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno13
Ženevapolojasno18

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.