Hospodársky denník
USD38,161 Sk
EUR40,991 Sk
CHF27,331 Sk
CZK1,3 Sk
  Streda  16.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Čakajú nás kvalitné testy

V súboji s Českom ide o viac ako o štatistiku

Slovenskú hokejovú reprezentáciu čakajú v rámci prípravy na MS vo Fínsku dva duely s českou reprezentáciou. Tréner Hossa má už k dispozícii aj hráčov z NHL a aktérov finálového boja o národného majstra. Posilnení o hokejistov z NHL bude aj český výber, ale bez hráčov z tímov domácej súťaže bojujúcich o majstrovský post (Pardubice a Slavia). Náš trénerský tandem má k dispozícii troch brankárov a päť kompletných formácií. Včera trénovali v týchto zostavách: Lintner, Majeský - Cisár, Kapuš, Cíger, Štrbák Milo - Sejna, Ľ. Hurtaj, Vaic, Ľ. Višňovský, Harant - Pálffy, Kukumberg, Zlocha, Žabka, Čakajík - Barinka, S. Gron, Špilár, Podhradský, Malec - Radivojevič, M. Hlinka, Pardavý. Tréner súperov S. Lener vyskúša proti nám dnes v Prostějove (o 17.00) 6 hráčov z NHL a v zajtrajšej odvete v Trenčíne (17.00) ďalších piatich. Naša bilancia s českým tímom je nepriaznivá. Z 28 duelov sme vyhrali len tri, 4-krát sme remizovali a 21 krát sme prehrali. Ani pohľad na skóre neteší 58:121. Česko vždy bolo a asi nadlho zostane naším rivalom, v súboji s ktorým pôjde o viac než o víťazstvo či góly. Česi, ktorých zdobí najviac úspechov za posledných 5 rokov, sú vynikajúcim testom našej reprezentácie a súboj s nimi napovie veľa o sile pripravovaného tímu. Hoci v tejto sezóne sa Čechom príliš nedarilo, keď na známom štvorturnaji Euro Hockey Tour skončili tretí. Tréner Hossa podľa všetkého po zápasoch s Českom určí nomináciu, ktorá odcestuje na MS do Helsínk ( 23.4. nás čaká ešte generálka so Švédskom). K jej inovácii môže dôjsť už len na základe vývoja bojov v NHL.

(ger)

Počasie

Na území Slovenska bude prevládať všeobecne priaznivé počasie s pozitívnym vplyvom na zdravotný stav a celkovú fyzickú a psychickú pohodu. Dobrý telesný a duševný stav podmieňuje dobrú výkonnosť, čomu pomáha aj priaznivý vplyv počasia na kvalitu spánku, ktorý je pokojný a občerstvujúci. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami by sa však mali šetriť. Môže byť sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Meteosenzitívni, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať zvýšenou náchylnosťou k migrénam a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie priaznivých účinkov počasia.

(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno. Najvyššia teplota 16 až 20 stupňov. Severovýchodný až východný vietor 2 až 5, na východe okolo 7 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 3 stupňov.n Vo štvrtok bude jasno až polojasno. Nočná teplota 5 až 1, denná 16 až 20 stupňov. V piatok bude jasno až polojasno, na severe a východe časom oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 6 až 2, denná 16 až 20, na severe okolo 14 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.00 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamoblačno18
Atényslnečno23
Belehradoblačno14
Berlínoblačno16
Bratislavapolooblačno18
Bruseloblačno20
Budapešťoblačno13
Bukurešťprehánky17
Frankfurtpolooblačno20
Helsinkioblačno7
Istanbuloblačno13
Kodaňjasno13
Kyjevprehánky11
Lisabonoblačno17
Londýnzamračené16
Madridoblačno18
Moskvaoblačno11
Osloslnečno12
Parížjasno22
Prahapolojasno16
Rímpolooblačno20
Sofiaoblačno11
Štokholmpolojasno11
Varšavaoblačno15
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno13
Ženevapolojasno18

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.