Hospodársky denník
USD38,161 Sk
EUR40,991 Sk
CHF27,331 Sk
CZK1,3 Sk
  Streda  16.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

JE TO VERU TRPKÉ

Pečať uplynulým štyrom rokom vtlačila životu v obciach a mestách reforma verejnej správy. „Po čiastkových krokoch v predchádzajúcom období sa č. . .

Uľahčí voľný pohyb kapitálu

Treba konečne zobudiť aj manažérov, netýka sa to iba účtovníkov

Cieľom zavedenia medzinárodných účtovných štandardov (IAS) v rámci EÚ je zjednotiť obrovskú roztriešte. . .

Dať priestor vynaliezavosti

Nadviazať na úspešné tradície malého a stredného podnikania

Úspešný rozvoj živnostenského, malého a stredného podnikania a služieb v nových podmienkach a príprava. . .

Sociálny partner podnikateľa

Treba si osvojiť a do života zaviesť praktické skúsenosti

„Sociálny zmier je založený na spokojností ľudí,“ tak vidí výsledok sociálneho vyjednávania minister prá. . .

Prečo ÁNO Európskej únii (74)

Meníme sa my, ale i Európa

Do ankety členov Hospodárskeho klubu (NEF) a nominovaných na jeho tradičné ocenenia Zlatý biatec a Prominent ekonomiky Prečo Áno Európsk. . .

Stiahnu ropu z trhu

Organizácii krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) sa nepáči prebytok ropy na globálnych trhoch. Viacerí predstavitelia kartelu, ktorý sa na svetovom vývoze suroviny podieľa dvoma tre. . .

Vráti sa?

Vedenie zbankrotovaného koncernu WorldCom uviedlo, že z konkurzného konania chce vyjsť ako zisková telefónna spoločnosť so službami aj v dátovej oblasti. WorldCom, ktorý bol po AT&T Corp. . .

Lákavá Čína

Priame zahraničné investície v Číne dosiahli v 1. štvrťroku 2003 medziročné zvýšenie o 57 % na vyše 13,1 mld. USD. V roku 2002 krajina zaznamenala prílev priamych zahraničných investíc. . .

Ako odškodné

Vláda ČR v minulých dňoch v tichosti vyplatila 327 mil. CZK odškodného firme Diag Human, s ktorou pred desiatimi rokmi odmietla spolupracovať. Vtedajší minister zdravotníctva M. Bojar. . .

Nechcú euro

Švédi sú stále proti prijatiu eura. Potvrdzuje to aj najnovší prieskum Gallupovho ústavu, ktorý sa uskutočnil medzi 7. a 10. aprílom. Proti euru sa vyslovilo 43 % Švédov a za 36 %. V. . .

Saddám Hrozný

Pre arabskú televíznu stanicu al-Džazíra bola správa o tom, že v podzemných mučiarňach neďaleko jednej irackej vojenskej základne objavili po 12 rokoch 18 žijúcich kuvajtských vojn. . .

Zbierka

Šéfredaktor Hd ukladá od pondelka do archívu svojho PC nepodpísané listy. Päť je venovaných činnosti členov vlády a jeden V. Mečiarovi. „Obete“ anonymnej kritiky či nepodpísaných obvine. . .

Tieňový kabinet Hd

APRÍL - k 15. 4. 2003

Záujem o vytvorenie aprílového tieňového kabinetu čitateľov Hd má naďalej klesajúcu tendenciu. Dovčera sme dostali spolu 169 hlasovacích lístkov a pä. . .

. . .

Počasie

Na území Slovenska bude prevládať všeobecne priaznivé počasie s pozitívnym vplyvom na zdravotný stav a celkovú fyzickú a psychickú pohodu. Dobrý telesný a duševný stav podmieňuje dobrú výkonnosť, čomu pomáha aj priaznivý vplyv počasia na kvalitu spánku, ktorý je pokojný a občerstvujúci. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami by sa však mali šetriť. Môže byť sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Meteosenzitívni, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať zvýšenou náchylnosťou k migrénam a pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie priaznivých účinkov počasia.

(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno. Najvyššia teplota 16 až 20 stupňov. Severovýchodný až východný vietor 2 až 5, na východe okolo 7 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 3 stupňov.n Vo štvrtok bude jasno až polojasno. Nočná teplota 5 až 1, denná 16 až 20 stupňov. V piatok bude jasno až polojasno, na severe a východe časom oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 6 až 2, denná 16 až 20, na severe okolo 14 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.00 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamoblačno18
Atényslnečno23
Belehradoblačno14
Berlínoblačno16
Bratislavapolooblačno18
Bruseloblačno20
Budapešťoblačno13
Bukurešťprehánky17
Frankfurtpolooblačno20
Helsinkioblačno7
Istanbuloblačno13
Kodaňjasno13
Kyjevprehánky11
Lisabonoblačno17
Londýnzamračené16
Madridoblačno18
Moskvaoblačno11
Osloslnečno12
Parížjasno22
Prahapolojasno16
Rímpolooblačno20
Sofiaoblačno11
Štokholmpolojasno11
Varšavaoblačno15
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno13
Ženevapolojasno18

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.