Hospodársky denník
USD37,837 Sk
EUR40,974 Sk
CHF27,283 Sk
CZK1,3 Sk
  Štvrtok  17.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

KEDY PRIJAŤ EURO

Ak sa Slovenská republika po boku 9 kandidátskych krajín stane v roku 2004 členom EÚ, jej najbližším cieľom bude pravdepodobne vzdanie sa koruny a . . .

Diskusia vyplavila problémy

Michala Sýkoru po štvrtý raz zvolili za predsedu ZMOS

Keby všetci členovia vlády mali také prosamosprávne myslenie a vzťah k samospráve ako minister životného prostre. . .

Dočasné ochranné opatrenia

Nejasnosti v agrokomplexe, Zsolt Simon sa neskoro zorientoval

Návrh východísk štátneho rozpočtu na rok 2004 predpokladá doplatenie priamych platieb poľnohospodárom le. . .

Lekári volia radšej odchod

Ťažko ich získali, podmienky ich však z týchto nemocníc vyháňajú

„Chystajú sa húfne odchody lekárov i sestier...“ Aj takéto konštatovanie odznelo v Dudinaciach na str. . .

Prečo Á N O Európskej únii (75)

Budúcnosť v plnej spolupráci

V ankete členov Hospodárskeho klubu (NEF) a ďalších oslovených osobností Prečo ÁNO Európskej únii vyjadruje svoje názory prof. Ferdin. . .

Narušenie rovnováhy

Dolná komora ruského parlamentu, Štátna duma, odsúdila včera uzavretie dohody o vojenskej spolupráci medzi Gruzínskom a USA. Ruskí poslanci sa obávajú, že dokument má zabezpeči. . .

Historická chvíľa EÚ

Lídri pätnástich členských štátov EÚ a desiatich kandidátskych krajín začali včera v aténskom paláci Zappeion historický neformálny summit, v rámci ktorého popoludní slávnostn. . .

Hľadá sa rastová lokomotíva

Vojna sa skončila, na rade je obnova Iraku, vyhlásil v týchto dňoch americký minister obrany Donald Rumsfeld. Jedno je teda jasné. Irak postupne odchádza z globálneho. . .

Poľský ústup

Poľsko zaznamenalo vlani významný prepad prílevu priamych zahraničných investícii. Zahraničné subjekty v krajine v roku 2002 umiestnili investície za 6,06 mld. USD, čo je predstavuje . . .

Asi pomáhali

Americký burzový dohľad (SEC) podal občiansko-právnu žalobu na banku J. P. Morgan Chase za jej bývalé obchody so skrachovaným americkým energetickým koncernom Enron. SEC vedie vyšet. . .

Nad hranicou

Spotrebiteľské ceny v eurozóne v marci rástli najrýchlejším mesačným tempom za posledné dva roky. Mesačný rast základnej inflácie o 0,5 % bol vyšší ako očakávali analytici. Ročná mi. . .

Nižšie dane

Prezident G. Bush chce využiť víťazstvo vo vojne proti Iraku na presadenie viacerých svojich návrhov v hospodárskej a vo finančnej politike krajiny. V prvom vystúpení po vojne, venov. . .

Nové maximum

Slovenská koruna sa včera dostala na najsilnejšiu pozíciu od svojho vzniku, keď jej kurz oproti euru dosiahol úroveň 40,84 SKK/EUR. Deň predtým slovenská mena skončila na hodnote 40. . .

. . .

Počasie

Na celom území očakávame pozitívne účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami nemajú preceňovať svoje sily, majú sa šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresovým situáciám. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi citliví na počasie môžu reagovať bolesťami hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu a pocitom závratu. Výraznejšie môžu ustúpiť reumatické ťažkosti. Spánok počas oddychových fáz je hlboký a pokojný - pomáha lepšej regenerácii síl Zajtra predpokladáme najmä na severovýchode slabé zvýšenie nepriaznivých vplyvov počasia. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, miestami prechodne oblačno. Najvyššia teplota 16 až 20, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 14, na horách vo výške 1500 m okolo 6 stupňov. Severovýchodný až východný vietor 2 až 5, na východe okolo 7 m/s.n V piatok bude polooblačno až oblačno a lokálne prehánky. Nočná teplota 6 až 2, v dolinách okolo 0, denná 11 až 15, na severe okolo 8 stupňov. V sobotu bude prevažne oblačno a miestami občasný dážď alebo prehánky. Nočná teplota 5 až 1 stupeň, v dolinách miestami aj chladnejšie, denná 9 až 13, na severe okolo 6 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 5.58 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamjasno19
Atényoblačno20
Belehradzamračené16
Berlínzamračené17
Bratislavapolojasno19
Bruseljasno21
Budapešťoblačno14
Bukurešťoblačno13
Frankfurtjasno20
Helsinkioblačno10
Istanbuldážď10
Kodaňpolooblačno18
Kyjevoblačno11
Lisabonoblačno18
Londýnjasno20
Madridjasno17
Moskvapolojasno10
Oslooblačno11
Parížjasno22
Prahajasno16
Rímdážď20
Sofiapolooblačno9
Štokholmoblačno11
Varšavaoblačno14
Viedeňpolojasno19
Záhrebdážď13
Ženevajasno19

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.