Hospodársky denník
USD37,538 Sk
EUR40,973 Sk
CHF27,343 Sk
CZK1,297 Sk
  Utorok  22.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Euro je čoraz príťažlivejšie

Na začiatku uplynulého týždňa sa americká mena v predpoludňajších hodinách obchodovala bez väčších zmien tak oproti spoločnej európskej mene, ako aj oproti jenu. Devízov. . .

Bankám špekulácie minulý týždeň nevyšli

Ďalšia nevydarená špekulácia bánk na pokles úrokových sadzieb, podstav likvidity na trhu a z toho vyplývajúci nárast krátkych sadzieb až na úroveň ô. . .

Láka ich Londýn

Londýnska akciová burza (LSE) vedie už dlhší čas rozhovory s dvadsiatimi ruskými spoločnosťami o možnom uvedení ich akcií na londýnsky parket. Koncom minulého týždňa to uviedol Ra. . .

Ponuka stále neznáma

Spoločnosť MOL sa už odvolala proti rozhodnutiu slovenského Úradu pre finančný trh (ÚFT), ktorým bol zamietnutý návrh ponuky na kúpu akcií od minoritných vlastníkov Slovnaftu. . .

Konkurenti v EÚ

Rakúske podniky sa musia obávať tvrdej konkurencie nových členov EÚ zo strednej a z východnej Európy. Podľa vedeckého pracovníka rakúskeho ekonomického ústavu WIIW Petra Havlika, . . .

Divoký západ za Moravou

Odňatie bankovej licencie, vyhlásenie a následné zrušenie konkurzu, zmeny vo vedení, únos, falšovanie úradných listín, sudca vo vezení a nespokojní drobní klienti. To je l. . .

Chce Unipetrol

Poľská ropná a plynárenská firma PKN Orlen má stále záujem o kúpu českej skupiny Unipetrol v súlade so svojím plánom regionálnej expanzie. Minulý týždeň to uviedol finančný riadite. . .

Únik informácií?

Česká Komise pro cenné papíry (KCP) minulý týždeň oznámila, že preveruje obchody s akciami Českého Telecomu pre podozrenie z úniku informácií po tom, ako médiá zverejnili správu . . .

Irán vyzýva na zníženie limitov

Ceny čierneho zlata v posledných dňoch naberajú druhý dych. Stredom záujmu obchodníkov na komoditných trhoch už nie je vojna v Iraku, ale rozhodnutie ropného karte. . .

Pred sviatkami úspešné

Na stredoeurópskych akciových trhoch bol na Veľký piatok aj Veľkonočný pondelok voľný deň a posledné obchody sa uskutočnili vo štvrtok. Jedinou výnimkou bola Budapešť, kd. . .

Japonská burza s výdychom

Počas včerajšieho obchodovania sa akciám na tých svetových trhoch, ktoré boli otvorené, darilo so zmiešanými výsledkami, keď si japonské burzové ukazovatele pripísali . . .

Investičné odporúčania

Európske burzové parkety v priebehu štvrtkovej seansy vymazali svoje začiatočné straty a hlavné indexy sa vyšplhali do kladných hodnôt. Na ich priaznivý vývoj pôsobili zv. . .

Rastúce obavy oslabili dolár

V priebehu štvrtkovej seansy sa dolár pohyboval neďaleko mesačného minima oproti spoločnej európskej mene, kde sa prepadol počas obchodovania na ázijských trhoch. N. . .

. . .

Počasie

Počasie prevládajúce na našom území má zväčša priaznivý a povzbudzujúci vplyv na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na telesnú a duševnú výkonnosť a schopnosť sústredenia. Spánok je pokojný a osviežujúci. Osoby so srdcovo-cievnymi ochoreniami však nemajú preceňovať svoje sily - majú sa vyhýbať nezvyčajnej námahe a stresom. Je tendencia k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia, citliví na počasie, môžu reagovať sklonom k migrénami a miernym pocitom závratu.Zajtra predpokladáme slabé zvyšovanie nepriaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.n Dnes bude jasno až polooblačno. Na východe a neskôr aj na strednom Slovensku oblačno a ojedinele slabé prehánky. Najvyššia teplota 15 až 19, na juhozápade miestami nad 20 stupňov. Slabý vietor. Teplota vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. n V stredu bude jasno až polooblačno. Vo východnej polovici územia až oblačno, miestami, najmä v horských oblastiach prehánky, ojedinele možnosť búrok. Nočná teplota 8 až 4, na severe miestami okolo 1, denná 16 až 20, na severe miestami okolo 14 stupňov. Vo štvrtok bude polooblačno až oblačno. Miestami, najmä v horských oblastiach prehánky, ojedinele búrky. Nočná teplota 8 až 4, denná 16 až 20, na severe miestami okolo 14 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 5.49 a zapadne o 19.53 hod.

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdampolooblačno17
Atényprehánky15
Belehradoblačno18
Berlínoblačno17
Bratislavaslnečno20
Bruselpolooblačno16
Budapešťpolojasno19
Bukurešťpolooblačno17
Frankfurtdážď16
Helsinkipolojasno17
Istanbuloblačno15
Kodaňoblačno16
Kyjevoblačno15
Lisabonoblačno18
Londýnpolojasno16
Madridslnečno16
Milánopolooblačno17
Moskvapolooblačno17
Oslopolojasno15
Parížpolooblačno17
Prahapolooblačno18
Rímoblačno19
Sofiaoblačno13
Štokholmjasno16
Varšavaoblačno14
Viedeňpolojasno19
Záhrebpolojasno19
Ženevapolojasno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.