Hospodársky denník
USD37,538 Sk
EUR40,973 Sk
CHF27,343 Sk
CZK1,297 Sk
  Utorok  22.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PROCES OČISTY

S odstupom šiestich týždňov zverejňujeme voľné pokračovanie rozhovoru šéfredaktora Hd so zástupcom riaditeľa Úradu justičnej polície plk. Jozefom Šát. . .

Aby firmy stačili držať krok

Hrozí nám, že nebudeme poberateľom, ale prispievateľom únie

Dlhodobejšia neochota štátu investovať do slovenského poľnohospodárstva a vidieka viac a transparentne, s. . .

O ústav viac alebo menej...

Jednou z kľúčových úloh akýchkoľvek reforiem je snaha o vyššiu kvalitu a efektívnosť procesu. V zdravotníctve sa zatiaľ nič také nedeje. Cvendžanie halierikov z očakáva. . .

Výrobcovia i obchod ohrození

Vytýčili sme si technicky, ale aj ekonomicky neriešiteľné ciele

Minister životného prostredia SR László Miklós na marcovom mítingu Hospodárskeho klubu (NEF) povedal. . .

Prečo Á N O Európskej únii (76)

Svet je predsa obrovský trh

V ankete členov Hospodárskeho klubu (NEF) a ďalších oslovených osobností Prečo Á N O Európskej únii sa vyjadruje Igor Turuk, medzináro. . .

Americko-sýrske udobrenie

Americký minister zahraničných vecí Colin Powell plánuje čoskoro návštevu Sýrie (v rámci turné po Blízkom východe), kde chce hovoriť o zvýšenom napätí vo vzájomných vzťah. . .

Štát nedá

Nemecký minister financií Hans Eichel odmietol žiadosť spoločnosti Lufthansa na nové štátne garancie pre následky možných teroristických útokov. Lufthansa požiadala nemeckú vládu pred vo. . .

Prebúdza sa

Priemyselná výroba poľských podnikov v minulom mesiaci vzrástla na medziročnej báze o 5,7 % oproti očakávaným 4,2 %. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom poskočila až o neuveriteľnýc. . .

Bez vplyvu?

Rozšírenie EÚ na východ starého kontinentu nebude mať okamžitý vplyv na hospodárske oživenie v spoločenstve. Uvádza to vo svojej správe Ústav pre hospodársky výskum (IWH) v Halle. Jeho. . .

Poškodili si

Francúzske firmy poškodil odmietavý postoj parížskej vlády k útoku USA a Veľkej Británie na Irak. Minulý týždeň to uviedli predstavitelia francúzskeho zväzu zamestnávateľov Medef a . . .

Záujem trvá

Do Maďarska v minulom roku prišlo o 18,3 % viac zahraničných investícii, ako to bolo v roku 2001. Celkový objem zahraničných investícii v roku 2002 predstavoval 1,28 mld. EUR, z čoho. . .

Čitateľský Prominent ekonomiky ´03

VII. ročník/11

Dňa 10. februára sme otvorili VII. ročník čitateľskej ankety Prominent ekonomiky 2003 uverejnením prvého hlasovacieho lístka. Dnes uverejňujem. . .

Prosím, majte vôľu

Peter Kasalovský

Najprv vo februári 1999 na mítingu Banskobystrického Hospodárskeho klubu

(NEF) s vtedajšou ministerkou financií B. Schmögnerovou, a potom ešte na

ďalšíc. . .

. . .

Počasie

Počasie prevládajúce na našom území má zväčša priaznivý a povzbudzujúci vplyv na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na telesnú a duševnú výkonnosť a schopnosť sústredenia. Spánok je pokojný a osviežujúci. Osoby so srdcovo-cievnymi ochoreniami však nemajú preceňovať svoje sily - majú sa vyhýbať nezvyčajnej námahe a stresom. Je tendencia k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia, citliví na počasie, môžu reagovať sklonom k migrénami a miernym pocitom závratu.Zajtra predpokladáme slabé zvyšovanie nepriaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.n Dnes bude jasno až polooblačno. Na východe a neskôr aj na strednom Slovensku oblačno a ojedinele slabé prehánky. Najvyššia teplota 15 až 19, na juhozápade miestami nad 20 stupňov. Slabý vietor. Teplota vo výške 1500 m okolo 7 stupňov. n V stredu bude jasno až polooblačno. Vo východnej polovici územia až oblačno, miestami, najmä v horských oblastiach prehánky, ojedinele možnosť búrok. Nočná teplota 8 až 4, na severe miestami okolo 1, denná 16 až 20, na severe miestami okolo 14 stupňov. Vo štvrtok bude polooblačno až oblačno. Miestami, najmä v horských oblastiach prehánky, ojedinele búrky. Nočná teplota 8 až 4, denná 16 až 20, na severe miestami okolo 14 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 5.49 a zapadne o 19.53 hod.

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdampolooblačno17
Atényprehánky15
Belehradoblačno18
Berlínoblačno17
Bratislavaslnečno20
Bruselpolooblačno16
Budapešťpolojasno19
Bukurešťpolooblačno17
Frankfurtdážď16
Helsinkipolojasno17
Istanbuloblačno15
Kodaňoblačno16
Kyjevoblačno15
Lisabonoblačno18
Londýnpolojasno16
Madridslnečno16
Milánopolooblačno17
Moskvapolooblačno17
Oslopolojasno15
Parížpolooblačno17
Prahapolooblačno18
Rímoblačno19
Sofiaoblačno13
Štokholmjasno16
Varšavaoblačno14
Viedeňpolojasno19
Záhrebpolojasno19
Ženevapolojasno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.