Hospodársky denník
USD37,383 Sk
EUR40,996 Sk
CHF27,193 Sk
CZK1,293 Sk
  Štvrtok  24.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PREZIDENT VLÁD?

Myšlienka stáleho prezidenta Európskej únie, s ktorou v týchto dňoch prichádza predseda Konventu o budúcnosti EÚ a bývalý francúzsky prezident Valér. . .

Skôr byrokraciu ako korupciu

Potrvá ešte roky, kým sa naučíme využívať zdroje z EÚ

Zo vstupu do Európskej únie profitovali v Rakúsku hlavne oblasti pôvodne po. . .

Historický exodus študentov

Slovenskí študenti v Českej republike mnohonásobne prevyšujú počet českých študentov na slovenských vysokých školách. Namiesto výmenných programov typu Sokrates a špeci. . .

Revitalizovať i „starý“ Dunaj

Aj táto rieka jedných rozdeľuje, iných však dokáže spájať

Na revitalizáciu Malého Žitného ostrova vyčlenila na tento rok maďarská vláda 159 mil. HUF a mošonského D. . .

Prečo Á N O Európskej únii (78)

Zastaviť odchody odborníkov

Do referenda o vstupe SR do Európskej únie zostáva dvadsaťdva dní. V ankete členov Hospodárskeho klubu (NEF) a ďalších oslovených osob. . .

Skvalitniť register

Podľa schváleného návrhu opatrení by sa do roku 2006 v troch etapách zlepšila činnosť obchodného registra. Na základe opatrení, ktoré si vyžiadajú 16 miliónov korún, s. . .

A. Greenspan zostáva favoritom

Keď nedávno podrobil šéf americkej centrálnej banky Alan Greenspan kritike Bushov balíček daňových stimulov, v Spojených štátoch sa začalo šepkať o konci dobrých vzť. . .

AOL do zisku

Americký mediálny kolos AOL Time Warner sa v 1. štvrťroku prehupol z vlaňajšej rekordnej straty do zisku. Pomohli k tomu výsledky filmového štúdia Warner Bros a káblovej televízie. N. . .

Vysoký deficit

Česká obchodná bilancia skončila v marci so schodkom 9,2 mld. Kč, čo je o viac ako 3 mld. Kč horší výsledok ako pred rokom. Analytici očakávali deficit 7,3 mld. Kč. Obchodnú bilanc. . .

Aby bol 1. máj 2004

Prežitie namiesto prípravy

„Nad touto otázkou sa momentálne zamýšľajú asi všetci manažéri a pracovníci agropotravinárskeho komplexu,“ odpovedal nám predseda Slovenskej poľ. . .

KOZ nalieha

Príliš veľká snaha oslobodiť bohaté vrstvy od platenia dane a najmä vo veľmi krátkom čase, bude mať za následok nepredvídateľný vývoj príjmov ŠR, čo ohrozí charakter štátu, konštatov. . .

EÚ pohrozila

Podľa komisára Európskej únie pre obchod Pascala Lamyho je EÚ pripravená zamedziť daňovému zvýhodneniu, ktoré americkým exportným firmám poskytuje vláda USA. Malo by sa to udiať zav. . .

Pomôžu Iraku

Američania rozdajú Iračanom 50 mil. USD zo zdrojov americkej centrálnej banky FED na rozhýbanie ekonomiky. Irackí štátni úradníci, ktorí budú pracovať pre povojnový režim, dostanú . . .

Vieme aj nevieme

Hodnota nepriamych daní

Vedia či nevedia ľudia o tom, koľko nepriamych daní platia štátu, položili si otázku študenti štvrtého ročníka Obchodnej akadémia na Račianskej v Bra. . .

. . .

Počasie

Na východe Slovenska môžu byť intenzívnejšie ťažkosti pri ochoreniach pohybového ústrojenstva, najmä u reumatikov. Častejšie sa môžu vyskytovať depresívne stavy u psychicky labilných jednotlivcov a bolesti hlavy pri ochoreniach krčnej chrbtice. Na ostatnom území očakávame prevládanie zväčša priaznivých účinkov počasia. Dobrá je telesná a duševná výkonnosť a schopnosť sústredenia. Ustupujú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatické bolesti. Je sklon k zvýšenej pulzovej frekvencii. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi majú sklon k migrénam, prípadne k miernym pocitom závratu.Zajtra očakávame zväčša priaznivé pôsobenie počasia na meteosenzitívnych ľudí na celom území Slovenska. (zč)

n Dnes bude prevažne oblačno a miestami najmä vo východnej polovici občasný dážď alebo prehánky. V priebehu dňa v západnej polovici územia zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia denná teplota 10 až 14, na juhozápade a juhu stredného Slovenska okolo 16 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 3 stupne. Severný vietor 3 až 7 m/s, na strednom Slovensku slabý vietor.n V piatok bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky, od 1200 m snehové. Nočná teplota 8 až 4, denná teplota 14 až 18, na severe okolo 12 stupňov. V sobotu bude prevažne polooblačno, na severe časom až oblačno, ojedinele slabé zrážky. Nočná teplota 8 až 4, v dolinách miestami okolo 2 stupňov. Denná teplota 12 až 16, na juhu západného a stredného Slovenska okolo 18 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 5.42 a zapadne o 19.51 hod.

Amsterdampolojasno17
Aténypolooblačno21
Belehradoblačno17
Berlínpolooblačno19
Bratislavapolooblačno16
Bruselpolojasno19
Budapešťoblačno17
Bukurešťoblačno15
Frankfurtpolooblačno21
Helsinkipolooblačno9
Istanbulpolooblačno17
Kodaňpolooblačno17
Kyjevoblačno14
Lisabonoblačno20
Londýnpolooblačno17
Madridslnečno21
Moskvaveľká oblačnosť14
Oslooblačno13
Parížoblačno18
Prahapolooblačno19
Rímpolooblačno23
Sofiaoblačno11
Štokholmoblačno13
Varšavapolooblačno17
Viedeňoblačno16
Záhrebpolooblačno18
Ženevapolooblačno17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.