Hospodársky denník
USD37,194 Sk
EUR40,98 Sk
CHF27,223 Sk
CZK1,293 Sk
  Piatok  25.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PRÍDE UŽ KONEČNE

Svetová ekonomika by sa mala pomaly začať spamätúvať z recesie, v ktorej sa v súčasnosti nachádza. Vo svojej polročnej správe to tvrdí Organizácia . . .

Ani minister, ani podnikatelia

Daňové návrhy ministerstva financií vyvolávajú nevôľu

Reforma daňového systému je nevyhnutná a ministerstvo financií sa chce razantne vyrovnať s daňovými zákonmi.. . .

Priatelia aj v zlých časoch

Dlhá tradícia dobrých vzťahov medzi Belehradom a Bratislavov

V poslednom čase je populárnym javom, aby sa vzťahy medzi krajinami charakterizovali ako štandardné alebo. . .

Prežijú, len keď investujú

Okrem peňazí neraz chýba prepracovaný marketingový zámer

Aj keď podnikateľ chce investovať, tak väčšinou narazí na problém financií. Dôležitým momentom býva aj jeho n. . .

Prečo Á N O Európskej únii (79)

Tlak konkurenčných výhod

Od nášho referenda o vstupe SR do Európskej únie nás delí dvadsaťjeden dní. V ankete členov Hospodárskeho klubu (NEF) a ďalších osobností. . .

Rubeľ na uzde

Strategickými úlohami pre Rusko na tento rok je neprekročenie 12-percentnej inflačnej hranice a nedopustenie reálneho zosilnenia rubľa o viac ako 6 %. Na jarnom rokovaní Združenia ru. . .

Minimálny zisk

Šéf automobilky Volkswagen AG (VW) Bernd Pischetsrieder na výročnom valnom zhromaždení vyhlásil, že zisk spoločnosti v prvom štvrťroku výrazne klesol pre oslabenie amerického dolára. . .

Má záujem

Predseda amerického Federálneho rezervného systému (FED) Alan Greenspan súhlasí s tým, že zostane na čele najsilnejšej centrálnej banky na svete aj v ďalšom funkčnom období. Vo svojich 7. . .

Poruší dohodu

Nemecký spolkový minister financií Hans Eichel priznal, že krajina s najväčšou ekonomikou v Európe pravdepodobne ani tento rok nedodrží kritérium Paktu stability EÚ a deficit jej. . .

Nižšie dane

Poľský minister financií Grzegorz Kolodko podporuje zníženie dane zo zisku právnickým osobám z 27 na 19 %. Tento návrh by mohol viesť k zníženiu napätia vo vláde. Minister hospodárs. . .

Cesta vedie do pekla

Podľa informácií štatistického úradu EÚ Eurostat mladí ľudia na Slovensku prestávajú študovať a začínajú pracovať skôr ako ich rovesníci v západnej Európe. Oveľa menej ich t. . .

Na čo (ne)majú?

Z krízového stavu do štrajkovej pohotovosti posunul predvčerom snem Konfederácie odborových zväzov najväčšiu odborársku organizáciu v SR. Dôvodom je najmä nepriaznivá sociálno-ek. . .

Obavy pokračujú

Čína priznala nedostatky

Univerzitnú nemocnicu v Pekingu s 1200 lôžkami včera izolovali v obave zo šírenia vírusu ťažkého akútneho respiračného syndrómu (SARS), vyvolávajúceho . . .

Nemajme ilúzie, nie všetci chcú

V minulých dňoch dostala Slovenská asociácia cestovných kancelárií (SACK) od odboru cestovného ruchu MH SR paragrafové znenie novely zákona č. 281/2001 Z. z. o z. . .

. . .

Počasie

Na našom území očakávame pretrvávanie priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Výraznejšie sa môžu znížiť ťažkosti u pacientov s ochoreniami pohybového systému, predovšetkým u reumatikov. Mierne sa zvyšuje telesná a duševná výkonnosť, schopnosť sústredenia a pohotových reakcií. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Meteosenzitívni, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na bolesti hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu, a na mierne pocity závratu.Zajtra predpokladáme zníženie priaznivého vplyvu počasia.

(zč)

n Dnes bude polojasno. Miestami časom zväčšená oblačnosť a na severe a východe lokálne prehánky, inde len ojedinele. Najvyššia teplota 16 až 20, na severe okolo 13 stupňov. Severný vietor 3 až 6 m/s. Teplota vo výške 1500 m 5 stupňov.n V sobotu bude polooblačno, časom až oblačno a ojedinele slabé zrážky. Nočná teplota 8 až 4, v dolinách okolo 2 stupňov, denná teplota 18 až 22, na severe okolo 15 stupňov. V nedeľu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky, lokálne aj búrky. Nočná teplota 10 až 6, denná 11 až 15, na juhu západného a stredného Slovenska okolo 17 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 5.40 a zapadne o 19.52 hod.

Amsterdamdážď16
Atényoblačno20
Belehradoblačno18
Berlínpolooblačno19
Bratislavapolooblačno20
Bruseloblačno17
Budapešťoblačno19
Bukurešťjasno20
Frankfurtpolooblačno21
Helsinkipolooblačno9
Istanbuloblačno17
Kodaňpolooblačno17
Kyjevoblačno15
Lisabonoblačno20
Londýndážď17
Madridslnečno19
Moskvaprehánky9
Oslojasno16
Parížprehánky16
Prahajasno17
Rímoblačno22
Sofiaoblačno15
Štokholmjasno13
Varšavaoblačno14
Viedeňpolojasno18
Záhrebpolooblačno18
Ženevaslnečno20

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.