Hospodársky denník
USD37,14 Sk
EUR40,943 Sk
CHF27,243 Sk
CZK1,299 Sk
  Utorok  29.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

Stavebníctvu nehrozí krach

Doprastav deväť rokov úspešne pôsobí ako súkromná akciová spoločnosť. Dôležitou súčasťou rozvoja v uplynulých rokoch bol sústavný rast objednávok, zisku, rast produktivi. . .

Európa zvýši platy vzdelaným

Nech už sú makroekonomické výsledky akokoľvek priaznivé, občan posudzuje svoju životnú úroveň podľa obsahu svojej peňaženky. A podľa tohto kritéria sa nemáme prečo ve. . .

Remeslá už bez zlatého dna

DPH nezohľadňuje potreby malého a stredného podnikania

Navrhovaná zjednotená sadzba dane z pridanej hodnoty, ktorá by mala byť od budúceho roka až 20 percent, patrí. . .

Prečo Á N O Európskej únii (81)

Aj nás stihne integračný šok

V ankete členov Hospodárskeho klubu (NEF) a ďalších oslovených osobností hospodárstva Prečo Á N O Európskej únii sa vyjadruje podpre. . .

Tony Blair by chcel jednopolárnu veľmoc

Britský predseda vlády Tony Blair v rozhovore pre včerajšie vydanie denníka Financial Times opäť zdôraznil svoje presvedčenie, že OSN by mala zohrať „životn. . .

Nie je to zlé

Deficit amerických verejných financií bude v tomto roku 4,6 % a na budúci rok 4,2 % z HDP, oznámila vo svojej prognóze OECD. Zástupca ekonomických poradcov Bieleho domu Randall Krosz. . .

Ako 67-roční

Nemecká vláda podporuje zvýšenie dôchodkového veku na 67 rokov. Zhoduje sa na tom koalícia aj opozícia. Podľa spolkovej ministerky zdravotníctva a sociálnych vecí Ully Schmidtovej je. . .

Nie pre Budvar

Český pivovar Budějovický Budvar nesmie v Španielsku používať obchodnú značku Budweiser. O zákaze rozhodol španielsky odvolací súd. Svoje práva v tejto krajine obhájila americká piv. . .

Lepšie ako EÚ

Miera nezamestnanosti podľa metodiky MOP v Maďarsku v období od januára do marca mierne vzrástla a dosiahla 6,4 percenta. Za príčinou vzostupu treba hľadať dosahy globálnej recesie. . .

Čitateľský Prominent ekonomiky ´03

VII. ročník/12

Dňa 10. februára sme otvorili VII. ročník čitateľskej ankety Prominent ekonomiky 2003 uverejnením prvého hlasovacieho lístka. Dnes uverejňujem. . .

. . .

Počasie

Zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť častejší výskyt migrén u citlivých ľudí s nízkym tlakom krvi. Následkom predĺženia reakčného času je vyššie riziko úrazov a nehôd, preto je potrebná opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave. Častejšie sa môžu vyskytovať astmatické záchvaty, preto sú vhodné preventívne opatrenia. Môže byť sklon k mrzutosti a podráždenosti až depresii. Uvedené ťažkosti budú slabej až miernej intenzity.Zajtra predpokladáme pretrvávanie uvedených vplyvov počasia. (zč)

n Dnes bude polojasno až oblačno a teplo. Najvyššia teplota 23 až 27, na severe miestami okolo 21, na horách vo výške 1500 m okolo 12 stupňov. Slabý vietor.n V stredu bude jasno až polojasno a teplo. Nočná teplota 12 až 8, v dolinách okolo 6, denná 25 až 29, na severe okolo 22 stupňov. Vo štvrtok bude polooblačno až oblačno a početné prehánky alebo búrky, ojedinele s krúpami. Nočná teplota 14 až 10, v dolinách okolo 8, denná 19 až 23, na severe okolo 16 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 5.36 a zapadne o 20.03 hod.

Amsterdampolooblačno15
Atényjasno24
Belehradpolooblačno24
Berlíndážď17
Bratislavapolojasno26
Bruselpolooblačno17
Budapešťoblačno25
Bukurešťoblačno25
Frankfurtpolooblačno19
Helsinkizamračené7
Istanbuloblačno19
Kodaňpolooblačno15
Kyjevdážď11
Lisabonoblačno18
Londýnoblačno15
Madridjasno25
Moskvaoblačno3
Oslooblačno10
Parížjasno20
Prahaoblačno22
Rímpolooblačno24
Sofiapolooblačno24
Štokholmzamračené9
Varšavazamračené17
Viedeňoblačno24
Záhrebpolooblačno25
Ženevaoblačno21

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.