Hospodársky denník
USD37,858 Sk
EUR40,991 Sk
CHF27,649 Sk
CZK1,281 Sk
  Štvrtok  3.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

NA STAVEBNÝ ÚRAD

Daňová reforma zásadne mení vzťahy medzi priamymi a nepriamymi daňami a určuje aj nové sadzby, pričom zavádza rovnú daň. Ministerstvo financií pripr. . .

Investície splatia úsporami

Na výrobu a rozvod bude treba menej paliva

„Problematika tepelného hospodárstva je pre každé mesto strategickou otázkou. Preto k jej. . .

Treba zmenu v našom konaní

So záujmom sledujem odpovede významných ľudí tejto krajiny na vstup Slovenska do EÚ. Je logické, že ľudia i krajina by mali mať cieľ dostať sa do spoločnosti vyspelejšej,. . .

Stavbári sú ako džin vo fľaši

Trojvýstava v Inchebe sa stretla s nebývalým záujmom návštevníkov

Včerajší deň na medzinárodnej trojvýstave Coneco - Racioenergia - Climatherm 2003, vo výstavnom a k. . .

Prečo Áno Európskej únii (52 - 55)

Ľahší prechod cez Moravu

V ankete členov Hospodárskeho klubu (NEF) Prečo Áno Európskej únii vyjadrujú dnes svoje názory Anton Barboráš, konateľ spoločnosti, Inv. . .

Peniaze nEÚtiekli

Grécke predsedníctvo v EÚ dostalo včera od členských štátov mandát navýšiť rozpočtovú sumu pre nové krajiny uvedenú v zmluve o pristúpení, čo by malo uspokojiť Európsky parlament . . .

G. W. Bushovi

List prezidentovi USA G. W. Bushovi poslal včera správca Hospodárskeho klubu (NEF), šéfredaktor Hd P. Kasalovský. Dnes ho dostane aj veľvyslanec USA v SR R. Weiser. Jeho obsah, ktorý. . .

Záplaty z lotérie

Len na najväčšie diery

Ministerstvo zdravotníctva má rozdeliť 118,6 mil. Sk z výnosov lotérií a podobných hier. Tieto prostriedky malo pôvodne použiť na podprogram Riadenie jedn. . .

Na dostrel od Bagdadu

Bojové jednotky USA postúpili v boji s irackou armádou a Republikánskymi gardami a nachádzajú sa len 50 kilometrov od Bagdadu, uviedla včera britská stanica BBC s odvolaním sa. . .

Epidémia nevrcholí

Epidemiológ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) včera vyhlásil, že smrteľný, chrípke podobný vírus ešte nedosiahol vrchol na medzinárodnej úrovni. „Problém sa ešte nevyhro. . .

Nová arbitráž?

Česko zrejme čaká ďalšia arbitráž. Za neochránenie investície 205 mil. CZK chce ČR zažalovať kanadská spoločnosť Frontier Petroleum Services. Kanaďania majú obavy o peniaze, ktoré . . .

Oranžová pre korunu

Jusko: Trh reaguje prehnane

Ani jeden deň netrvalo nadšenie na slovenskom devízovom trhu, keď koruna na páre s eurom siahala na svoje historické maximá. V reakcii na posledn. . .

Nižšie sadzby

Podľa vedúceho ekonóma OECD Jeana-Philippa Cotisa má Európska centrálna banka dostatok priestoru na výrazné znižovanie úrokových sadzieb. ECB naposledy znížilo svoje úroky 7. marca . . .

Boja sa vstupu

Až 60 % Čechov sa obáva, že by sa po vstupe do EÚ mohla zhoršiť ich životná úroveň. Jedna tretina z opýtaných si myslí, že sa to aj skutočne stane. Obavy majú predovšetkým ľudia st. . .

Začali konanie

Európska komisia včera oficiálne začala konanie proti Francúzsku za prekročenie 3-percentnej hranice rozpočtového deficitu stanovenej v Pakte stability a rastu EÚ. Konanie musia v . . .

. . .

Počasie

Dnes očakávame u meteosenzitívnych ľudí pretrvávanie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä u reumatikov. Častejšie sa môžu vyskytnúť bolesti hlavy, jaziev, prípadne fantómové bolesti. Znížená je tolerancia telesnej a duševnej námahy a schopnosť koncentrácie. Vyššia je náchylnosť na nervozitu, podráždenosť, depresívne stavy, únavu. Zvýšiť sa môžu zdravotné ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho a dýchacieho systému (anginózne bolesti, dýchavičnosť, astmatické záchvaty). Väčší je sklon k výskytu tráviacich ťažkostí a kolík (žlčníkové, obličkové).Zajtra predpokladáme čiastočný ústup uvedených ťažkostí.

(zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené. Miestami, najmä v západnej polovici územia dážď alebo prehánky, od 1300 m snehové. Najvyššia teplota 8 až 12, na severe miestami okolo 6 stupňov, na horách vo výške 1500 m okolo nuly. Severozápadný až severný vietor 5 až 8, na západe miestami nárazy 12 až 15, na východe spočiatku južný vietor 2 až 5 m/s.n V piatok bude oblačno, cez deň časom až polooblačno a lokálne prehánky, asi od 700 m snehové. Veterno. Nočná teplota 1 až -3, v dolinách okolo -5, denná 6 až 10, na severe okolo 3 stupňov. V sobotu bude polooblačno, na severe a východe časom oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 1 až -3, v údoliach okolo -5, denná 6 až 10, na severe okolo 3 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.25 a zapadne o 19.25 hod.

Amsterdamprehánky7
Aténypolojasno17
Belehradoblačno15
Berlíndážď6
Bratislavaprehánky9
Bruselprehánky7
Budapešťzamračené11
Bukurešťzamračené9
Frankfurtdážď7
Helsinkiprehánky1
Istanbuldážď7
Kodaňoblačno6
Kyjevpolooblačno12
Lisabonjasno21 
Londýnoblačno10
Madridpolojasno18
Moskvaoblačno2
Osloprehánky2
Parížpolooblačno8
Prahadážď7
Rímdážď13
Sofiajasno12
Štokholmoblačno3
Varšavaprehánky6
Viedeňprehánky7
Záhrebdážď7
Ženevadážď6

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.