Hospodársky denník
USD37,858 Sk
EUR40,991 Sk
CHF27,649 Sk
CZK1,281 Sk
  Štvrtok  3.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Odčerpáva futbal živiny ?

Do druhej päťdesiatky zatiaľ bez optimizmu

Extraligové družstvo volejbalistov Petrochemy Dobová má aj v tomto ročníku najvyššej domácej súťaže vysoké ambície, zatiaľ je medzi štvorkou najlepších a v piatok vstúpi do semifinálových bojov dvoma zápasmi na palubovke bratislavského VKP. Predpoklad na postup do finále je značný, napriek tomu prezident klubu Vladimír Urbana prílišným optimizmom nesršal. „Ideme do záverečných bojov v domácej extraligovej súťaži so zdvihnutou hlavou a chceme zabojovať o méty najvyššie. To by bolo v poriadku. Chlapci sa zodpovedne na semifinálové zápasy pripravujú, takže súčasnosť nemá chyby. S veľkými obavami sa pozeráme do budúcnosti. Neviem, ako vydržíme nápor na finančné zabezpečenie klubu pri ustavičnom a širokospektrálnom zvyšovaní cien. Nebude jednoduché sa udržať v najvyššiej súťaži. Po rokoch, kedy sme sa zaradili a udržali medzi slovenskú elitu sa mi to ťažko hovorí,“ naznačil niektoré problémové otázky fungovania extraligového klubu Petrochema Dubová jeho prezident. Klub, ktorý okrem mužov má ešte juniorské prvoligové družstvo, žiaci hrajú oblastnú súťaž a majú ešte dve prípravky, vlani oslávil päťdesiat rokov existencie. V ročníku 2000/2001 vybojoval titul majstra Slovenska a rok predtým a rok potom obsadil druhú priečku. „Orientácia na prácu s mládežou a výchova talentov z vlastnej liahne, to je údel klubov nášho typu. V jedenásťčlennom kádri mužov máme sedem vlastných odchovancov. Pritom Michalec, Skladaný, Janušek a Kmeť sú členmi reprezentačných kádrov. Vieme vychovať schopných hráčov, no to nestačí,“ dokladá V. Urban. Prezident VK Petrochema Dubová nechcel otvorene povedať, ale zo strany ich mecenáša Petrochemy, pocítili isté ochabnutie sympatií po tom, čo sa futbalisti prebojovali do druhej ligy. A tu je asi podstate problému. Futbal aj na druholigovej úrovni (futbalisti Petrochemy Dubová sú v aktuálnej tabuľke na 10. mieste) a akoby odčerpával „živiny“ extraligovému volejbalu, ktorý ešte za minulých čias bol v istom časovom úseku jediným slovenským zástupcom vo federálnej lige.

(msl)

Počasie

Dnes očakávame u meteosenzitívnych ľudí pretrvávanie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä u reumatikov. Častejšie sa môžu vyskytnúť bolesti hlavy, jaziev, prípadne fantómové bolesti. Znížená je tolerancia telesnej a duševnej námahy a schopnosť koncentrácie. Vyššia je náchylnosť na nervozitu, podráždenosť, depresívne stavy, únavu. Zvýšiť sa môžu zdravotné ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho a dýchacieho systému (anginózne bolesti, dýchavičnosť, astmatické záchvaty). Väčší je sklon k výskytu tráviacich ťažkostí a kolík (žlčníkové, obličkové).Zajtra predpokladáme čiastočný ústup uvedených ťažkostí.

(zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené. Miestami, najmä v západnej polovici územia dážď alebo prehánky, od 1300 m snehové. Najvyššia teplota 8 až 12, na severe miestami okolo 6 stupňov, na horách vo výške 1500 m okolo nuly. Severozápadný až severný vietor 5 až 8, na západe miestami nárazy 12 až 15, na východe spočiatku južný vietor 2 až 5 m/s.n V piatok bude oblačno, cez deň časom až polooblačno a lokálne prehánky, asi od 700 m snehové. Veterno. Nočná teplota 1 až -3, v dolinách okolo -5, denná 6 až 10, na severe okolo 3 stupňov. V sobotu bude polooblačno, na severe a východe časom oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 1 až -3, v údoliach okolo -5, denná 6 až 10, na severe okolo 3 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.25 a zapadne o 19.25 hod.

Amsterdamprehánky7
Aténypolojasno17
Belehradoblačno15
Berlíndážď6
Bratislavaprehánky9
Bruselprehánky7
Budapešťzamračené11
Bukurešťzamračené9
Frankfurtdážď7
Helsinkiprehánky1
Istanbuldážď7
Kodaňoblačno6
Kyjevpolooblačno12
Lisabonjasno21 
Londýnoblačno10
Madridpolojasno18
Moskvaoblačno2
Osloprehánky2
Parížpolooblačno8
Prahadážď7
Rímdážď13
Sofiajasno12
Štokholmoblačno3
Varšavaprehánky6
Viedeňprehánky7
Záhrebdážď7
Ženevadážď6

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.