Hospodársky denník
USD38,412 Sk
EUR41,17 Sk
CHF27,728 Sk
CZK1,295 Sk
  Pondelok  7.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

AKO PRÍSŤ K PENIAZOM

Stopäťdesiate podujatie Hospodárskeho klubu (NEF) bolo v piatok v Banskej Bystrici. Jeho hosťom bol minister výstavby a regionálneho rozvoja SR . . .

Ľudoprázdne ulice Bagdadu

Opäť americká paľba do vlastných radov

Ulice päťmiliónového Bagdadu sú takmer ľudoprázdne a obchody sú pozatvárané. Väčšina ľudí z Bagdadu uteká a smeruje do odľahlých p. . .

Transformácia či deformácia?

Prednedávnom bol odvolaný z funkcie riaditeľa Národného ústavu TBC a respiračných chorôb v Bratislave prof. MUDr. Peter Krištúfek, CSc. (r. 1945). Stalo sa tak po triná. . .

Úspech potvrdí tvrdá práca

Služba SIIX štartuje s ambíciami stať sa jednotkou v strednej Európe

Podľa pôvodného zámeru mala byť väčšinovým vlastníkom spoločného slovensko-japonského podniku . . .

Prečo Áno Európskej únii (60 - 64)

Zbavíme sa nielen malosti

Od referenda o vstupe SR do EÚ nás delia len týždne. Anketa členov Hospodárskeho klubu (NEF) a ďalších oslovených osobností mapuje pl. . .

EÚ nie, euro áno

Konvent o budúcnosti Európy predložil verziu kontroverznej klauzuly o možnosti dobrovoľného vystúpenia z EÚ v rámci novej ústavy únie. V návrhu prezentovanom v piatok sa zaoberá ot. . .

Dôležitý právny akt

Keď jeden čihí, druhý hota

Pod titulkom Pokrútené paragrafy sme 31. marca uverejnili informáciu Ing. Michala Ševčíka, riaditeľa odboru cestovného ruchu MH SR, že návrh zákona. . .

Horšie ako SARS

Peter Kasalovský

Do včerajška nebol potvrdený ani jeden prípad SARS (atypický zápal pľúc) v SR. Buďme optimisti a verme, že skôr, ako by sa potvrdil na našom území prvý chorý, tak. . .

Hrozí arbitráž

Ak sa do 15. apríla nepodarí kanadskej spoločnosti Frontier Petroleum Service ochrániť svoju investíciu 205 mil. CZK do Leteckých závodov v Kunoviciach, zažaluje ČR na medzinárodnej. . .

Nižšie rezervy

Devízové rezervy SR dosiahli k 2. aprílu úroveň 11,3 mld. USD, čo oproti predchádzajúcemu týždňu znamená pokles o 199 mil. USD. Centrálna banka prišla o 110,2 mil. USD a jej rezerv. . .

Zavreli banky

Kvôli dokázanému praniu peňazí zatvorili švajčiarske úrady vlani tri banky. Podľa rozhodnutia Úradu pre boj proti praniu peňazí prišli o licencie banky Allguard, Fimanet Finance Man. . .

Rekordné CONECO

O týždeň štartuje Incheba

V sobotu podvečer zatvorili brány už 24. ročníka medzinárodného veľtrhu stavebníctva CONECO 2003 a dvoch výstav - Racioenergia a Climatherm. Spomín. . .

USA a Kanada

Prezident SR R. Schuster pricestoval včera na pracovnú návštevu Kanady a USA. Sprevádza ho skupina podnikateľov z rozličných oblastí. Hoci cesta má najmä ekonomický rozmer, bude roko. . .

Nová úroveň

Premiér M. Dzurinda dnes odcestuje na svoju prvú oficiálnu návštevu Ruskej federácie, počas ktorej sa stretne s prezidentom V. Putinom, predsedom vlády M. Kasianovom a moskovským prim. . .

. . .

Počasie

Očakávame pretrvávanie intenzívnejších ťažkostí u ľudí s ochoreniami pohybového systému, najmä reumatikov. Zvýšená je potreba spánku, ktorý je zväčša hlboký s dobrou regeneráciou síl organizmu. Prevládajúce dráždivé počasie zvyšuje u vegetatívne labilných meteosenzitívnych ľudí s nízkym tlakom krvi telesnú aj duševnú výkonnosť. Môžu nastať krátkodobé záťaže dýchacích ciest. Zvýšený je sklon k žalúdočným, žlčníkovým a črevným ťažkostiamZajtra neočakávame podstatnejšiu zmenu vplyvu počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)n Dnes bude prevažne veľká oblačnosť a početné snehové prehánky, na severe trvalejšie sneženie. Mimoriadne chladno. Najvyššia teplota 0 až 5, na Orave, v Liptove a na Spiši len okolo -2 stupňov. Severozápadný až severný vietor 5 až 10 m/s, v nárazoch najmä na juhozápade okolo 15 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m -10 stupňov.n V utorok bude prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach snehové prehánky, na severe aj trvalejšie sneženie. Naďalej veľmi chladno. Nočná teplota -2 až -7, v dolinách miestami okolo -9 stupňov, denná 0 až 5, na severe okolo -3 stupňov. V stredu bude veľká oblačnosť až zamračené a miestami, najmä na severe sneženie alebo snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -3 až -8, v dolinách pri vyjasnení miestami okolo -10 stupňov, denná 1 až 5, na severe okolo -2 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.17 a zapadne o 19.31 hod.

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdampolooblačno5
Aténypolooblačno15
Belehradsnehové prehánky5
Berlínsnehové prehánky3
Bratislavasnehové prehánky3
Bruselpolojasno6
Budapešťsnehové prehánky3
Bukurešťsnehové prehánky5
Frankfurtsnehové prehánky4
Helsinkioblačno-6
Istanbuloblačno8
Kodaňoblačno1
Kyjevzamračené5
Lisabonslnečno20
Londýnslnečno16
Madridslnečno19
Milánopolojasno10
Moskvazamračené4
Oslopolooblačno-2
Parížpolooblačno10
Prahasnehové prehánky1
Rímzamračené12
Sofiasneženie4
Štokholmoblačno-5
Varšavasneženie-2
Viedeňsnehové prehánky3
Záhrebsnehové prehánky3
Ženevapolooblačno5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.