Hospodársky denník
USD38,874 Sk
EUR41,119 Sk
CHF27,659 Sk
CZK1,3 Sk
  Utorok  8.Apríla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

MÁLO VYUŽITÝ INTELEKT

Stoja nám hospodárske výhody, ktoré získame vstupom do Európskej únie, za to, že stratíme suverenitu? Túto otázku, na ktorú by sme dnes asi mali. . .

Výlety spojencov do Bagdadu

George W. Bush a Tony Blair načrtnú obrysy nového Iraku

Pred včerajším príchodom amerického prezidenta Georga W. Busha do Belfastu na summit s britským premiérom Tonym. . .

Zbytočná diskriminácia

Postkomunistické krajiny sú nečakane macošské k družstevníctvu

V posledných týždňoch sa čoraz intenzívnejšie diskutuje o našom vstupe do Európskej únie. Pred referendom s. . .

Problémy liekovej politiky

Dostupnosť liečby a súčasné možnosti slovenskej medicíny

Z hľadiska Svetovej zdravotníckej organizácie je jedným z hlavných problémov skutočnosť, že 20 % obyvateľstva . . .

Prečo ÁNO Európskej únii (65 - 68)

Prispejeme k novej sile EÚ

Do ankety členov Hospodárskeho klubu (NEF) Prečo Áno Európskej únii dnes prispel Jozef Uhrík, predseda predstavenstva Volkswagen Slov. . .

Blahoželáme!

Za 50 rokov prejde svetlo asi 500 biliónov kilometrov a smerom od nášho slnka dostihne hviezdny systém Mu Arae. Za 50 rokov svojho života aj človek urobí milióny krokov, brodiac sa ve. . .

Otvorený dokument už napĺňajú skutky

Na piatkovom banskobystrickom Hospodárskom klube (NEF) predseda BBSK Milan Marčok priblížil projekt regionálneho rozvoja, ktorý vznikol s oficiálnou britskou po. . .

Bojkot po americky

Keď nedávno kantína amerického Kongresu z rozhorčenia nad postojom Francúzska k vojne v Iraku premenovala hranolčeky z „french fries“ na „freedom fries“, reagovalo francúzske v. . .

Možno menej

Švajčiarska národná banka vidí vývoj švajčiarskeho hospodárstva v tomto roku menej optimisticky. Doteraz počítala banka s takmer 1-percentným rastom, no v súčasnosti vychádza už iba z r. . .

EK vyšetruje

Európska komisia vyšetruje maloobchodné praktiky francúzskej automobilky PSA Peugeot Citroën, ako aj jej dílerov. Podľa komisie firma spolu s dílermi bránila spotrebiteľom najmä z Ne. . .

Nevidí nádej

Nemecká priemyselná federácia BDI uviedla, že v tomto roku nevidí nádej na oživenie najväčšej európskej ekonomiky. Zároveň varovala, že počet ľudí bez práce môže na prelome roka stú. . .

Čitateľský Prominent ekonomiky ’03

VII. ročník/09

Dňa 10. februára sme otvorili VII. ročník čitateľskej ankety Prominent ekonomiky 2003 uverejnením prvého hlasovacieho lístka. Dnes uverejňujeme. . .

. . .

Počasie

U pacientov s vysokým tlakom krvi očakávame zvýšený sklon k anginóznym ťažkostiam. Častejšie sa môžu vyskytovať reumatické bolesti, bolesti kĺbov a jaziev. Zvýšená je záťaž dýchacieho aj zažívacieho systému, čo môže podmieniť výskyt dýchavičnosti, astmatických záchvatov, žalúdočných, žlčníkových a črevných ťažkostí a pod. Zvyšuje sa chladová záťaž. Je sklon k depresívnym stavom. Pri vegetatívnej dystónii je zvýšená potreba spánku, ktorý je hlboký a pokojný. Osoby s nízkym tlakom krvi sú aktívnejšie a výkonnejšie.Zajtra očakávame pretrvávanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím. (zč)

n Dnes veľká, na juhu časom zmenšená oblačnosť. Početné snehové prehánky, na severe miestami trvalejšie sneženie. Najvyššia teplota 1 až 5, na severe miestami okolo -2 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m -8 stupňov. Severozápadný až severný vietor 5 až 10 m/s, v nárazoch najmä na juhozápade okolo 15 m/s.n V stredu bude prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach snehové prehánky alebo občasné sneženie. Naďalej veľmi chladno. Nočná teplota -2 až -6 stupňov, v dolinách najmä na severe krajiny okolo -8 stupňov, denná teplota 1 až 5, na severe okolo -2 stupňov. Vo štvrtok bude oblačno a miestami občasné sneženie alebo snehové prehánky, cez deň v nížinách aj dážď so snehom. Nočná teplota -1 až -5, v dolinách okolo -3 stupňov, denná 3 až 7, na severe okolo 0 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.15 a zapadne o 19.32 hod.

Amsterdampolooblačno10
Atényprehánky14
Belehradsnehové prehánky5
Berlínpolojasno7
Bratislavasnehové prehánky4
Bruselpolojasno10
Budapešťsnehové prehánky4
Bukurešťsnehové prehánky5
Frankfurtslnečno10
Helsinkisneženie-1
Istanbuloblačno8
Kodaňoblačno6
Kyjevsneženie1
Lisabonslnečno20
Londýnslnečno16
Madridoblačno18
Moskvazamračené4
Oslooblačno-1
Parížpolooblačno14
Prahaoblačno7
Rímpolojasno14
Sofiasnehové prehánky4
Štokholmoblačno1
Varšavasneženie0
Viedeňsnehové prehánky4
Záhreboblačno7
Ženevapolooblačno5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.