Hospodársky denník
USD35,303 Sk
EUR41,46 Sk
CHF26,975 Sk
CZK1,324 Sk
  Piatok  13.Júna 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Jedinečné „maľovanie srdcom“

Presne pol milióna korún dnes vyniesla dražba 20 obrazov 16 známych osobností v rámci charitatívno-spoločenského projektu Maľujme srdcom. Najväčší úspech u dražiteľov mali dva obrazy reprezentačného trénera zlatých hokejistov Jána Filca. Jeho Premeny puku sa vydražili za najvyššiu sumu 52 tisíc Sk. Len o tisíc korún menej vyniesla vydarená olejomaľba Spišského hradu od predsedu Zahraničného výboru NR SR Jána Figeľa. Maliarske dielo premiéra Dzurindu získal majiteľ za 26 tisíc korún a za „Eduarda Kukana“ dal záujemca o tri tisícky menej. Svoje maliarske zručnosti si po prvýkrát s úspechom vyskúšali napríklad aj veľvyslanec a vedúci Delegácie EK v SR Eric van der Linden (ten venoval hneď dve diela), Milan Lasica či profesor Pavel Traubner . Skutočné maľovanie na skle si v maliarskej premiére vyskúšal aj legendárny predstaviteľ úspešného muzikálu Na skle maľované Michal Dočolomanský. Najúspešnejší a najvytrvalejší dražiteľ, v tomto prípade dražiteľka, získala naraz sedem obrazov amatérskych maliarov zvučných mien. Dobročinná dražba, ktorú zorganizovala spoločnosť TOP Events dosiahla nielen veľký finančný úspech, ale ukázala sa aj ako vydarená zábava vďaka známemu galeristovi Mirovi Smolákovi v úlohe licitátora. Polmiliónový zisk z „maľovania srdcom“ prispeje na zlepšenie životných podmienok postihnutých detí v ústavnej starostlivosti.

(is)

Počasie

Predpokladáme zintenzívnenie reumatických ťažkostí, bolesti jaziev a fantómové bolesti. Celkovo je mierne zvýšený nepriaznivý vplyv počasia, častejšie sa vyskytuje únava pri telesnej a duševnej námahe, nervozita, predráždenosť, prípadne depresia. Zvyšujú sa zdravotné ťažkosti pri niektorých ochoreniach dýchacieho a srdcovo-cievneho systému. Pozor na úrazy a nehody!Zajtra očakávame ústup zdravotných ťažkostí u citlivých ľudí. (zč)

n Dnes bude polojasno až oblačno, miestami prehánky a búrky, najmä v popoludňajších hodinách. Stále veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 28 až 33, na severe miestami okolo 26, na horách vo výške 1500 m okolo 19 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 6, na juhozápade a na východe prechodne až okolo 8 m/s.n V sobotu bude jasno až polojasno, ojedinele prehánky najmä v okolí hôr. Nočná teplota 16 až 12, v dolinách okolo 10, denná teplota 26 až 30, na severe okolo 23 stupňov. V nedeľu bude jasno až polojasno. Nočná teplota 15 až 11, v horských dolinách miestami okolo 9, denná teplota 28 až 32, na severe okolo 25 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 4.50 a zapadne o 20.53 hod.

Amsterdamjasno22
Atényjasno31
Belehradpolooblačno33
Berlínjasno20
Bratislavapolooblačno27
Bruselpolooblačno23
Budapešťoblačno34
Bukurešťpolooblačno30
Frankfurtpolooblačno29
Helsinkiprehánky18
Istanbuljasno30
Kodaňpolooblačno18
Kyjevdážď25
Lisabonbúrka28
Londýnjasno23
Madridbúrka31
Moskvadážď20
Osloprehánky20
Parížoblačno24
Prahaoblačno22
Rímoblačno33
Sofiapolooblačno26
Štokholmprehánky20
Varšavajasno23
Viedeňdážď29
Záhrebdážď31
Ženevadážď27

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.