Hospodársky denník
USD35,303 Sk
EUR41,46 Sk
CHF26,975 Sk
CZK1,324 Sk
  Piatok  13.Júna 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Rast ekonomiky sa spomalil

Slovensko však stále rastie najrýchlejšie v regióne

Reálny hrubý domáci produkt Slovenska v prvom štvrťroku medziročne vzrástol o 4,1 . . .

Podal demisiu

Poľský minister financií Grzegorz Kolodko v stredu na tlačovej konferenciu podal demisiu s odôvodnením, že svoju úlohu pri ozdravovaní sektora verejných financií splnil. Kolodko zat. . .

Oceňuje možnosť

Prezident Európskej centrálnej banky Wim Duisenberg včera vo svojom príhovore privítal pozitívne britské stanoviská o prijatí spoločnej európskej meny, ale dodal, že krajina mala . . .

Bezproblémová integrácia

Slovenský bankový sektor nebude mať problémy s integráciou do európskych štruktúr, lebo na Slovensku je vysoká úroveň bankovej regulácie. Uviedol to vo štvrtok predseda v. . .

Pád z povojnového maxima

Prudký nárast cien čierneho zlata zo stredajšej seansy sa včera nezopakoval. Po bezhlavom nákupe ropy, spôsobenom zverejnením amerických zásob, došlo včera k zákonitej ko. . .

Nadhodnotený Unipetrol?

Včerajšie obchodovanie bolo pre burzy v strednej Európe úspešné, keď maďarský, poľský aj český kapitálový trh skončili v kladných číslach. Rozdielny vývoj zaznamenal jedin. . .

Zmiešané čísla v New Yorku

Trh cenných papierov v Tokiu zaznamenal vo štvrtkovom obchodovaní nevýrazný rast hlavných burzových ukazovateľov, ktoré sa nad otváracími hodnotami udržali vďaka predoš. . .

V rukách centrálnych bánk

Na štvrtkový vývoj páru EUR/USD do veľkej miery vplývali očakávané výsledky maloobchodných tržieb v Spojených štátoch amerických, ktoré prognózujú, či americká centrálna. . .

Čaká nás rozmach

Podľa štúdie talianskej bankovej skupiny UniCredito Italiano, ktorej výsledky včera prezentovala jej slovenská dcérska spoločnosť UniBanka, má sektor bankovníctva v strednej a vo. . .

Zahraničie láka

Pre stagnáciu spotreby na domácom trhu sa nemecké obchodné koncerny čoraz viac tlačia do zahraničia. Obchodný a turistický koncern Rewe prevzal väčšinu akcií v treťom najväčšom . . .

Krátko zo sveta

Americká centrálna banka (FED) vo svojej správe „béžová kniha“ oznámila, že ukončenie vojny v Iraku poskytlo v uplynulých tý. . .

Investičné odporúčania

Hlavné indexy sa na európskych burzových parketoch počas štvrtkovej seansy pohybovali v pozitívnom teritóriu, pričom výraznejšie zisky zaznamenával nemecký index DAX. Jeh. . .

. . .

Počasie

Predpokladáme zintenzívnenie reumatických ťažkostí, bolesti jaziev a fantómové bolesti. Celkovo je mierne zvýšený nepriaznivý vplyv počasia, častejšie sa vyskytuje únava pri telesnej a duševnej námahe, nervozita, predráždenosť, prípadne depresia. Zvyšujú sa zdravotné ťažkosti pri niektorých ochoreniach dýchacieho a srdcovo-cievneho systému. Pozor na úrazy a nehody!Zajtra očakávame ústup zdravotných ťažkostí u citlivých ľudí. (zč)

n Dnes bude polojasno až oblačno, miestami prehánky a búrky, najmä v popoludňajších hodinách. Stále veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 28 až 33, na severe miestami okolo 26, na horách vo výške 1500 m okolo 19 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 6, na juhozápade a na východe prechodne až okolo 8 m/s.n V sobotu bude jasno až polojasno, ojedinele prehánky najmä v okolí hôr. Nočná teplota 16 až 12, v dolinách okolo 10, denná teplota 26 až 30, na severe okolo 23 stupňov. V nedeľu bude jasno až polojasno. Nočná teplota 15 až 11, v horských dolinách miestami okolo 9, denná teplota 28 až 32, na severe okolo 25 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 4.50 a zapadne o 20.53 hod.

Amsterdamjasno22
Atényjasno31
Belehradpolooblačno33
Berlínjasno20
Bratislavapolooblačno27
Bruselpolooblačno23
Budapešťoblačno34
Bukurešťpolooblačno30
Frankfurtpolooblačno29
Helsinkiprehánky18
Istanbuljasno30
Kodaňpolooblačno18
Kyjevdážď25
Lisabonbúrka28
Londýnjasno23
Madridbúrka31
Moskvadážď20
Osloprehánky20
Parížoblačno24
Prahaoblačno22
Rímoblačno33
Sofiapolooblačno26
Štokholmprehánky20
Varšavajasno23
Viedeňdážď29
Záhrebdážď31
Ženevadážď27

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.