Hospodársky denník
USD36,906 Sk
EUR41,704 Sk
CHF26,869 Sk
CZK1,309 Sk
  Streda  16.Júla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Informácie i inšpirácia

Stretnutia Vitajte v Európe až na jeseň

Štvrtým modulom sa nedávno v bratislavskom hoteli Forum uzavrela jarná séria jednodňových interaktívnych stretnutí topmanažérov a toppolitikov, ktoré pod názvom Vitajte v Európe pripravuje spoločnosť TOP Events. Jeho hlavnou témou bol Lobing s podtitulom „záujmy presadené legitímnou cestou“. Ťažiskom stretnutia boli štyri hlavné vystúpenia: JUDr. Ján Hrubala, riaditeľ Odboru boja proti korupcii z Úradu vlády SR, sa venoval úprave lobingu v legislatívnom procese - súčasnému stavu a perspektívam, James de Candole, Founding Partner CEC Government Relations, hovoril o odmystikovaní pojmu lobing a Mgr. Karol Wolf, výkonný riaditeľ Dynamic Relations Slovakia, predstavil lobing ako protikorupčný nástroj. Moderátor podujatia Mgr. Patrik Zoltvány, M. A., Senior EU Affairs Consultant z Amrop Jenewein Group, uzavrel štvoricu hlavných vystúpení prednáškou na tému Potrebujú slovenské firmy lobing v Bruseli? Celodenný program štvrtého stretnutia uzavrel neformálny večer Bez kravaty, ktorého hosťom bol podpredseda vlády SR pre európsku integráciu, ľudské práva a menšiny Pál Csáky.

Cyklus Vitajte v Európe bude po krátkej letnej prestávke pokračovať 11. septembra 2003 stretnutím na tému Terorizmus a podnikanie. Ako povedala riaditeľka spoločnosti TOP Events Lenka Kmeťová, ambíciou celého projektu je prispieť k zlepšeniu podnikateľského a spoločenského prostredia. „Pri jeho koncipovaní sme vychádzali z presvedčenia, že dialóg medzi zákonodarcami a tvorcami hodnôt a ekonomickej sily štátu môže inšpirovať či vzájomne meniť pohľady na efektívne riešenia mnohých problémov,“ dodala Lenka Kmeťová. Spolu deväť stretnutí, ktoré sa postupne uskutočnia v tomto roku, vytvára priestor na prezentáciu reálneho sveta biznisu a fungovania štátnej moci. „Všetci účastníci budú môcť nahliadnuť do sveta úspešných, ktorí už teraz poznajú nároky medzinárodného prostredia a sú pripravení bravúrne ich zvládnuť. Pre aktívnych účastníkov našich odborných stretnutí sa tak vytvorí nielen adekvátny priestor na získanie dostatku informácií či potrebnej inšpirácie, ale aj na transparentnú diskusiu,“ uzavrela Lenka Kmeťová.

Jana Hyžová

Počasie

Na našom území očakávame prevládanie nepriaznivého vplyvu počasia miernej intenzity. Častejší je pocit nespokojnosti, nervozity, malátnosti až depresie, môže dôjsť k narušeniu koncentrácie. Pri telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava. Vyššia môže byť záťaž srdcovo-cievneho systému, predpokladáme mierne intenzívnejšie reumatické ťažkosti, bolesti hlavy, starších poranení a výskyt fantómových bolestí. Zhoršený môže byť priebeh ochorení dýchacieho, prípadne zažívacieho systému. Zajtra možnosť pretrvávania zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno. Najvyššia teplota 27 až 31, na severe a východe miestami okolo 25 stupňov. Slabý premenlivý vietor. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 18 stupňov.n Vo štvrtok bude jasno až polojasno. V západnej polovici popoludní pribúdanie oblačnosti a miestami prehánky a búrky. Nočná teplota 16 až 12, denná 28 až 32 stupňov. V piatok bude na západnom a strednom Slovensku prevažne oblačno a na mnohých miestach prehánky, búrky a miestami aj dážď. Na východe územia časom polojasno a zrážky len miestami. Nočná teplota 18 až 13, denná 21 až 25, na juhu a východe územia miestami okolo 27 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 4.46 a zapadne o 21.07 hod.

Amsterdampolojasno27
Aténypolojasno32
Belehradjasno29
Berlínjasno27
Bratislavajasno31
Bruseloblačno28
Budapešťjasno31
Bukurešťoblačno27
Frankfurtpolojasno31
Helsinkijasno28
Istanbuljasno29
Kodaňjasno28
Kyjevprehánky25
Lisabonoblačno28
Londýnoblačno27
Madridbúrky28
Moskvapolojasno25
Oslojasno27
Parížprehánky29
Prahapolojasno29
Rímpolojasno33
Sofiapolojasno26
Štokholmpolojasno28
Varšavapolojasno26
Viedeňjasno30
Záhrebpolojasno29
Ženevabúrky30

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.