CZK1,309 Sk
  Streda  16.Júla 2003

V elite došlo k pohybu

Vo štvrtok sa začína prestížny British Open

Postup medzi svetovú golfovú desiatku zaistilo Američanovi Perrymu víťazstvo na turnaji v Milwaukee v rámci amerického okruhu PGA. O jeden úder - 268 rán, Perry vyhral na štedro dotovanom turnaji (3,5 mil. USD) pred krajanom Slocumom a Austrálčanom Allanom. V rámci hodnotenia profesionálov to znamenalo jeho posun z 11. priečky na ôsmu. Skok o dve priečky vo svetovom rebríčku zaznamenal aj ďalší Američan. Davis Love sa posunul zo šiesteho na štvrté miesto. Vo svete golfu stále číslo jeden patrí Tigerovi Woodsovi, ktorý má takmer 7-bodový náskok pred Elsom z Juhoafrickej republiky. Els si post svetovej dvojky upevnil aj po víkendovom turnaji v rámci európskej PGA. Na Scottish Open (3 mil. eur) na ihrisku v Loch Lomond suverénnym spôsobom zvíťazil pred Britmi Pricem a Clarkom. Els dosiahol 17 úderov pod par ihriska a vyhral 267 ranami, čo je o 5 rán menej, ako zaznamenal Price s Clarkom. Pre Elsa to bola dobrá previerka pred prestížnym British Open, ktorý sa začína zajtra. Els na turnaji obhajuje minuloročné prvenstvo a víťazstvo v Loch Lomond mu dodalo potrebnú sebadôveru. Rebríček PGA: 1. Woods (USA) 16,25 b, 2. Els (JAR) 9,76, 3. Weir (Kan.) 7,91, 4. Love 7,39, 5. Furyk (obaja USA) 7,38, 6. Singh (Fidži) 7,38, 7. Toms 6,84, 8. Perry (oba USA) 6,22, 9. Harrington (Ir.) 6,08, 10. Mickelson (USA) 6,01.