Hospodársky denník
USD36,906 Sk
EUR41,704 Sk
CHF26,869 Sk
CZK1,309 Sk
  Streda  16.Júla 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

KAŽDÝ MÁ SVOJU

Parlament schválil zákon, jedni sa mu tešili, druhí ho zatracovali. Obe skupiny kontaktovali novinárov a písali prezidentovi. Aby zákon nepodpísal. . . .

Priemysel nie je laboratórium

Dokedy budeme skúšať naše podniky a ľudí, koľko sú ešte schopní uniesť

Neboli to zamestnávatelia, ktorí dovolili zahltiť slovenský trh napríklad obnoseným textilom. . .

Chirac ako liberál

Francúzsky prezident bráni svoje reformy

Podľa niektorých dejepiscov je vraj dobytie Bastily iba veľký omyl, keďže obrancovia pevnosti sa 14. . .

Len predbežná identifikácia

Eurofondy sú príležitosťou na obnovu školských a zdravotníckych objektov

Problematika fondov Európskej únie je široko pertraktovaná a praktický zo všetkých strán sa . . .

Mať stabilnú makroekonomiku

Listovanie v materiáloch zo zhromaždenia Hospodárskeho klubu (NEF) zo 16. augusta 1999, ktoré sme vám v minulých dňoch priblížili, je čítaním podnetným. Najmä preto, že. . .

NIE TAK ATRAKTÍVNE

Na rozdiel od mnohých iných svetových regiónov má oblasť strednej, východnej a juhovýchodnej Európy za sebou z hľadiska prílevu priamych zahraničných investícií (PZI) výnimočne . . .

Potreba sebareflexie

Násilie nie je iba jednostranné

Byť na mieste izraelského prezidenta aj by mi bolo ľúto, že z krásavice na Dunaji spoznám iba Prezidentský palác, Hrad a ešte pamätník Chata. . .

Dovolenkové práce

Záujem prevyšuje ponuky

Nie všetci študenti využívajú letné prázdniny na oddych. Mnohí sa snažia niekde zamestnať, aby v druhej polovici prázdnin mohli cestovať. Iní si chcú z. . .

Cestou spoločného auditu certifikácie

O problémoch zdravotníctva i navrhovaných riešeniach sa u nás v posledných rokoch hovorí pravidelne. No vlastne zatiaľ žiadna vláda ani žiadny minister zdravo. . .

Ďalší krach

Texaský výrobca elektrickej energie Mirant Corp. nedosiahol dohodu s veriteľmi o reštrukturalizácii svojho dlhu. Vyhlásil bankrot s možnosťou ďalšieho podnikania v zmysle kapitoly 1. . .

Plán dodržia

Deficit rozpočtu verejného sektora Maďarska v prvých šiestich mesiacoch t. r. dosiahol 601,1 mld. HUF, čo predstavuje 72 % sumy plánovanej na celý tento rok. Uvádza sa to vo včerajš. . .

ČNB odporúča

Česká národní banka odporúča vláde ČR, aby „určité obdobie“ po vstupe ČR do EÚ v máji budúceho roka ostala mimo prípravného mechanizmu na zavedenie eura ERM II. Dodala, že v tomto s. . .

Žiadne úľavy

Guvernér francúzskej centrálnej banky a budúci šéf ECB Jean-Claude Trichet včera uviedol, že budúci členovia EÚ nemôžu počítať s uvoľnenými kritériami pre vstup do eurozóny. Podľa n. . .

Lepšie časy

Index nemeckého inštitútu ZEW, ktorý meria ekonomické očakávania v krajine, vyletel o plných 20,6 bodu na 41,9 bodu a nepretržite stúpa už siedmy mesiac za sebou. Prudký vzostup má. . .

. . .

Počasie

Na našom území očakávame prevládanie nepriaznivého vplyvu počasia miernej intenzity. Častejší je pocit nespokojnosti, nervozity, malátnosti až depresie, môže dôjsť k narušeniu koncentrácie. Pri telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava. Vyššia môže byť záťaž srdcovo-cievneho systému, predpokladáme mierne intenzívnejšie reumatické ťažkosti, bolesti hlavy, starších poranení a výskyt fantómových bolestí. Zhoršený môže byť priebeh ochorení dýchacieho, prípadne zažívacieho systému. Zajtra možnosť pretrvávania zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno. Najvyššia teplota 27 až 31, na severe a východe miestami okolo 25 stupňov. Slabý premenlivý vietor. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 18 stupňov.n Vo štvrtok bude jasno až polojasno. V západnej polovici popoludní pribúdanie oblačnosti a miestami prehánky a búrky. Nočná teplota 16 až 12, denná 28 až 32 stupňov. V piatok bude na západnom a strednom Slovensku prevažne oblačno a na mnohých miestach prehánky, búrky a miestami aj dážď. Na východe územia časom polojasno a zrážky len miestami. Nočná teplota 18 až 13, denná 21 až 25, na juhu a východe územia miestami okolo 27 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 4.46 a zapadne o 21.07 hod.

Amsterdampolojasno27
Aténypolojasno32
Belehradjasno29
Berlínjasno27
Bratislavajasno31
Bruseloblačno28
Budapešťjasno31
Bukurešťoblačno27
Frankfurtpolojasno31
Helsinkijasno28
Istanbuljasno29
Kodaňjasno28
Kyjevprehánky25
Lisabonoblačno28
Londýnoblačno27
Madridbúrky28
Moskvapolojasno25
Oslojasno27
Parížprehánky29
Prahapolojasno29
Rímpolojasno33
Sofiapolojasno26
Štokholmpolojasno28
Varšavapolojasno26
Viedeňjasno30
Záhrebpolojasno29
Ženevabúrky30

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.