CZK1,313 Sk
  Štvrtok  24.Júla 2003

Úvod zatiaľ uspokojil

Všetci naši vodní slalomári sa kvalifikovali

Na svetovom šampionáte slalomárov na divokej vode v Augsburgu sa podľa očakávania kvalifikovali do dnešného semifinále všetci naši reprezentanti v mužskej a ženskej kategórii. Kým piaty Juraj Minčík a pätnásty Alexander Slafkovský ukázali v podstate vyvážené jazdy, obhajca titulu Michal Martikán, šiesty po I. kole, skončil 23. so 6-sekundovou penalizáciou. Do semifinále postúpilo 40 pretekárov, z ktorých sa len desať kvalifikuje do popoludňajšieho finále. Po dvoch kvalifikačných kolách sa v čele súťaže „usadil“ Francúz Estanguet. Povinnú kvalifikáciu do semifinále majú aj slovenské kajakárky. Elena Kaliská skončila na 9. mieste, Gabriela Stacherová na 10. a Gabriela Zamišková na 24.mieste. Zamišková, nedávna víťazka pretekov SP v Tacene, najťažšiu chvíľu zažívala v druhej kvalifikačnej jazde. „Na 12.bránke som sa vracala a stratila som asi päť sekúnd,“ vysvetlila Zamišková a dodala: „Radšej jazdu pokaziť v kvalifikácii ako neskôr.“ „Jazdí sa tu úplne inak, bránky nie sú tak vysoko a neustále si vyžadujú maximálnu pozornosť. Trať bola dosť jednoduchá, no na druhej strane mala zo dva technické úseky, kde bolo možné veľa stratiť i získať,“ opísala trať Kaliská. Kvalifikáciu vyhrala Britka Blakemanová, obhajkyňa titulu a dvojnásobná olympijská víťazka Hilgertová (ČR) skončila druhá.

Dnes sa boj o medaily začína od 10.30 h v kategórii singlistov. Na programe je aj kvalifikácia C2 a K1 mužov, ktorá je rekordná v počte účastníkov -149 kajakárov, posledný Francúz Lefevre vyštartuje až o 20.01.