Hospodársky denník
USD37,135 Sk
EUR41,591 Sk
CHF26,836 Sk
CZK1,266 Sk
  Štvrtok  11.Septembra 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Európa ťahá za kratší koniec

Ekonomika USA rastie vďaka zbrojeniu a vyššej produktivite

Rast ekonomiky Spojených štátov na prvý pohľad niekoľkonásobne prekračuje hrubý domáci produkt (HDP) v jedno. . .

doplnenie

Vývoj augustových spotrebiteľských cien nebol pre Národnú banku Slovenska (NBS) prekvapujúcim. Podľa centrálnej banky by mohol v septembri rast cenovej hladiny ovplyvniť rast regulovaný. . .

Jadrová inflácia v mínuse

Počas druhého prázdninového mesiaca stúpla cenový hladina spotrebného tovaru medzimesačne o jedno percento a v medziročnom porovnaní tak nárast prestavuje 9,2 %, čo pres. . .

OPEC prekračuje svoje kvóty

Tak ako každú stredu aj včerajšie obchodovanie na trhu s ropou sprevádzalo očakávanie zverejnenia správ o zásobách tejto komodity, ako aj jej derivátov v hospodárstve . . .

Oddychujú po dlhom výstupe

Americké akcie pokračovali vo vymazávaní ziskov posledného obdobia, keď na trhu začal prevládať názor, že vytrvalé vzostupy na Wall Street zašli príliš rýchlo veľmi ďa. . .

Fúzia pred koncom + logo

Majoritná časť akcionárov ruskej spoločnosti Yukos sa rozhodla ponúknuť na odkúpenie svoje akcie, čím chce uľahčiť ukončenie fúzie so spoločnosťou Sibnefť. Yukos ponúkol . . .

Nesplatila dlh

Argentína v utorok nezaplatila Medzinárodnému menovému fondu (MMF) splatný dlh 3 mld. USD. Pre najvyššiu premeškanú splátku úveru v histórii MMF sa tretia najväčšia latinskoamerick. . .

Strach z príliš silného jenu

Počas tretieho pracovného dňa na európskom kontinente japonská mena stagnovala oproti zelenej bankovke, keď po viditeľnej intervencii zo strany japonskej centrálnej b. . .

Investičné odporúčania

V priebehu stredajšej seansy sa hlavné indexy na európskych burzách pohybovali v červených číslach a klesali tak už druhý deň v poradí. Trhy zároveň svojimi poklesmi reagov. . .

Krátko zo sveta

Ministerstvo financií Maďarska znížilo prognózu rastu hrubého domáceho produktu (HDP) krajiny v roku 2003 z pôvodných 3,5 % . . .

Dve veľké riziká

Pokračujúci rast úrokov na kapitálových trhoch a očakávané slabé zisky firiem sú teraz dve najväčšie riziká, ktoré ohrozujú medzinárodné kapitálové trhy. K tomuto záveru dospel. . .

. . .

Počasie

Očakávame zvýšenú záťaž na meteosenzitívnych ľudí. Prevládať môžu ťažkosti pri ochoreniach pohybového aparátu (najmä reumatické bolesti), srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému. Častejší môže byť výskyt nervozity, podráždenosti, únavy až depresie, bolestí hlavy, starších poranení a fantómových bolestí. Nižšia telesná a duševná výkonnosť, schopnosť sústredenia sa a pohotových reakcií môže zvýšiť riziko úrazov a nehôd.Zajtra predpokladáme pretrvávanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

n Dnes bude veľká, predpoludním miestami zmenšená oblačnosť. Neskôr na viacerých miestach občasný dážď. Najvyššia teplota 15 až 20, na severozápade okolo 13 stupňov. Slabý, na západnom Slovensku západný vietor 3 až 6 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 9 stupňov.n V piatok bude prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky. Nočná teplota 12 až 8, v horských dolinách okolo 6 stupňov, denná 15 až 19, na severe miestami okolo 13 stupňov. V sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky. Na západe časom zmenšená oblačnosť a zrážky len miestami. Nočná teplota 11 až 7 stupňov, denná 15 až 19, na severovýchode okolo 13 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.26 a zapadne o 19.11 hod.

Amsterdamdážď17
Atényzamračené27
Belehradzamračené20
Berlíndážď14
Bratislavaoblačno18
Bruselpolooblačno18
Budapešťoblačno20
Bukurešťzamračené21
Frankfurtdážď16
Helsinkipolojasno20
Istanbuldážď25
Kodaňdážď15
Kyjevzamračené16
Lisabonpolojasno26
Londýnoblačno18
Madridpolojasno26
Moskvaoblačno15
Oslooblačno18
Parížoblačno21
Prahadážď15
Rímjasno29
Sofiadážď15
Štokholmpolojasno19
Varšavazamračené18
Viedeňoblačno18
Záhreboblačno20
Ženevaoblačno17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.