Hospodársky denník
USD37,135 Sk
EUR41,591 Sk
CHF26,836 Sk
CZK1,266 Sk
  Štvrtok  11.Septembra 2003
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

DEZORIENTOVANÁ VLÁDA - OBČANIA, BDEJME...

Bezpečnosť štátu je ohrozená, povedal pred médiami V. Soboňa, šéf parlamentného výboru pre kontrolu Slovenskej informačnej. . .

Európa ťahá za kratší koniec

Ekonomika USA rastie vďaka zbrojeniu a vyššej produktivite

Rast ekonomiky Spojených štátov na prvý pohľad niekoľkonásobne prekračuje hrubý domáci produkt (HDP) v jed. . .

Akcieschopnosť určia príjmy

Spoplatnenie výrobkov a služieb aj naďalej otvorenou otázkou

„Súčasný proces ochrany životného prostredia spočíva v slove integrác. . .

Biznis pre životné poisťovne

Dôchodková reforma ráta so zapojením komerčnej sféry

Svoj podnikateľský priestor - a to nemalý - si podľa koncepcie dôchodkovej reformy nájdu aj komerčné poisťovne. . . .

Únia sa už rozhodla, my nie

Poľnohospodári čakajú na odškodnenie, ale na úkor koho?

Ministerstvo pôdohospodárstva vyčíslilo škody v agropotravinárskom sektor. . .

Ružové doláre

Začiatkom októbra dá americká centrálna banka do obehu nové 20-dolárové bankovky. Bude to revolučná zmena v tom, že na rozdiel od tradičnej čierno-zelenej farby budú viacfarebné. D. . .

Majú úpadok

Talianska ekonomika v druhom štvrťroku podľa revidovaných údajov klesla o 0,1 % oproti prvým trom mesiacom roka, čím sa potvrdila prvá recesia krajiny po desiatich rokoch. Pokles ekono. . .

Vízia ekonomiky

Slovenskí podnikatelia už niekoľko rokov pociťujú absenciu dlhodobej národohospodárskej stratégie štátu. Jej cieľom by malo byť okrem iného zvýšenie kvality podnikateľského prostre. . .

Odmieta obvinenia

Chce pokračovať v programe

Taliansky premiér Silvio Berlusconi poprel v rozhovore pre britský týždenník Spectator všetky obvinenia, ktoré boli proti nemu vznesené. Tvrdí, že ne. . .

Využiť medzery

Európska komisia (EK) by mohla podľa zdrojov blízkych EÚ využiť medzery v zákone, aby nemusela pokutovať Francúzsko za opakované nedodržiavanie rozpočtových pravidiel EÚ, ale k ak. . .

Silný vplyv

Prebytok zahraničného obchodu Nemecka sa v júli 2003 zvýšil na 14,1 mld. EUR z júnovej hodnoty 10,4 mld. EUR. V júli bol celkový export na úrovni 57,8 mld. EUR, čo bol 5,4-percentný . . .

Pribrzdí rast

Hospodársky rast v Rusku sa v druhom polroku pre nižšie ceny ropy spomalí asi na 5 % zo 7,2 %. Hospodárstvo Ruska ťažilo v prvom polroku predovšetkým z vysokého exportu, ktorý post. . .

HTC ich zachránil

Zetor dobýja svetový trh

Českého producenta poľnohospodárskych strojov Zetor ozdravuje slovenská firma HTC Holding, napísal včera rakúsky denník Die Presse. Dodáva, že sa tot. . .

PASTORAČNÁ NÁVŠTEVA

Najvyšší pre.staviteľ rímskokatolíckej cirkvi Jeho Svätosť Ján Pavol II. na pozvanie prezidenta SR Rudolfa Schustera začína dnes štvordňovú pastoračnú návštevu Slovenskej rep. . .

Umrel otec H-bomby

Za otca vodíkovej bomby označovaný americký atómový fyzik maďarského pôvodu Edward Teller zomrel v utorok v kalifornskom Stanforde vo veku nedožitých 95 rokov. Informoval o to. . .

. . .

Počasie

Očakávame zvýšenú záťaž na meteosenzitívnych ľudí. Prevládať môžu ťažkosti pri ochoreniach pohybového aparátu (najmä reumatické bolesti), srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému. Častejší môže byť výskyt nervozity, podráždenosti, únavy až depresie, bolestí hlavy, starších poranení a fantómových bolestí. Nižšia telesná a duševná výkonnosť, schopnosť sústredenia sa a pohotových reakcií môže zvýšiť riziko úrazov a nehôd.Zajtra predpokladáme pretrvávanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

n Dnes bude veľká, predpoludním miestami zmenšená oblačnosť. Neskôr na viacerých miestach občasný dážď. Najvyššia teplota 15 až 20, na severozápade okolo 13 stupňov. Slabý, na západnom Slovensku západný vietor 3 až 6 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 9 stupňov.n V piatok bude prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasný dážď alebo prehánky. Nočná teplota 12 až 8, v horských dolinách okolo 6 stupňov, denná 15 až 19, na severe miestami okolo 13 stupňov. V sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky. Na západe časom zmenšená oblačnosť a zrážky len miestami. Nočná teplota 11 až 7 stupňov, denná 15 až 19, na severovýchode okolo 13 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.26 a zapadne o 19.11 hod.

Amsterdamdážď17
Atényzamračené27
Belehradzamračené20
Berlíndážď14
Bratislavaoblačno18
Bruselpolooblačno18
Budapešťoblačno20
Bukurešťzamračené21
Frankfurtdážď16
Helsinkipolojasno20
Istanbuldážď25
Kodaňdážď15
Kyjevzamračené16
Lisabonpolojasno26
Londýnoblačno18
Madridpolojasno26
Moskvaoblačno15
Oslooblačno18
Parížoblačno21
Prahadážď15
Rímjasno29
Sofiadážď15
Štokholmpolojasno19
Varšavazamračené18
Viedeňoblačno18
Záhreboblačno20
Ženevaoblačno17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.