Hospodársky denník
USD31,963 Sk
EUR40,735 Sk
CHF25,996 Sk
CZK1,254 Sk
  Pondelok  12.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

NEJDE O ODDLŽOVANIE

(Víťazí strach o pozície a o vlastnú „budúcnosť“?)

Nemocnice písomne nahlasovali na MZ SR v septembri 2003 všetky svoje záväzky, ktoré sa členili na istinu a príslušenstvo (pená. . .

Kým dokážu vychytať muchy

Novinky v sociálnom rezorte „obveseľujú“ zamestnávateľov

Administratívna náročnosť je podnikateľom často tŕňom v oku, no súčasná vláda tvrdí, že urobila veľa krokov pre. . .

Majú stimul odpad separovať

Automobilový a chemický priemysel poplatky vzorne platia

Hoci kritiky proti pôsobeniu Recyklačného fondu neutíchajú, faktom je, že . . .

Poukazy sú ako dedičstvo

Poplatok za jeden deň pobytu bude len päťdesiat korún

S kúpeľnou liečbou to u nás nebolo v posledných rokoch jednoduché. Existovali tzv. X-ky, ktoré hradili zdravotné po. . .

Samospráva sa vie obhájiť

ZMOS sa ukázalo ako dôsledný partner vlády a parlamentu

Prijatie spravodlivej fiškálnej decentralizácie, vyrovnanie sa s kompetenciami v oblasti školstva a zvládnutie vstup. . .

VZBURA

Peter Kasalovský

Začiatkom uplynulého týždňa jedna z našich televízií z ničoho nič - bez akejkoľvek prípravy, ale o to spontánnejšie, sa rozhodla likvidovať nesprávne či skôr pomýlené pre. . .

O Bajkonure

Rusko predĺžilo nájomnú zmluvu na kazašský kozmodróm Bajkonur do roku 2050. Príslušnú dohodu podpísal ruský prezident Vladimir Putin a kazašský prezident Nursultan Nazarbajev v kazašs. . .

Čo chcú chudobní?

Boj proti chudobe je podľa prezidenta Svetovej banky Jamesa Wolfensohna veľmi dôležitým prvkom boja proti terorizmu. Zvýšenie medzinárodnej pomoci a zmenšenie obranných rozpočto. . .

Kto zadlžil Košice?

Vyše 1,452 miliardy Sk predstavujú k začiatku roka 2004 úverové záväzky mesta Košice. Najvýznamnejším záväzkom pre tento rok je splatenie strednodobého syndikovaného úveru vo v. . .

Cestovný ruch je dobrou kartou

O dvadsaťšesť percent vyššia prezentácia čaká v týchto dňoch návštevníkov medzinárodného veľtrhu ITF Slovakiatour a medzinárodnej výstavy Danubius Gastro vrátane ď. . .

Rusko platí

Rusko minulý rok splatilo takmer 17,3 mld. USD zo svojho zahraničného dlhu. Z toho 6,2 mld. USD boli úroky. V roku 2004 by malo Rusko celkovo splatiť takmer 16 mld. USD. Dokonca Med. . .

Orkány?

Európou by sa mohli dnes a zajtra prehnať podobné orkány ako v decembri 1999. Predpovedá to MeteoSchweiz. Súčasné prúdenie ponad Atlantický oceán s tlakovou nížou nad Britskými ostrovmi. . .

Prírastok: nula

Slovensko vykázalo minulý rok podľa Eurostatu nulový prirodzený prírastok populácie: narodilo sa aj zomrelo 51 500 ľudí. Vďaka 1500 prisťahovalcom sa však celkový počet obyvateľo. . .

Nový škandál?

„Konzultatívne referendum...“

V uplynulom týždni pokračovali meditácie ústavných činiteľov o tom, či výsledok referenda je záväzný pre zákonodarný zbor SR. Predovšetkým preto, le. . .

ČR rekordne

Prepúšťanie v stavebníctve spôsobilo, že nezamestnanosť v Česku dosiahla rekordnú úroveň. Koncom decembra 2003 bolo registrovaných 542 500 nezamestnaných. Miera nezamestnanosti tak o. . .

ČĽR 8,5 %

V celoročnom meradle prebytok zahraničného obchodu ČĽR klesol o viac ako 16 % na 25,5 mld. USD. ČĽR vyšším dovozom surových materiálov, komponentov a priemyselnej techniky zásobila do. . .

. . .

Počasie

Dnes očakávame prevládanie pomerne nepriaznivých účinkov počasia na celom území Slovenska. Pretrvávať môžu ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä u reumatikov. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, jaziev a fantómové bolesti. Zvyšujú sa ťažkosti u pacientov s kardiovaskulárnym postihnutím (anginózne bolesti) a s ochoreniami dýchacích ciest. Nižšia môže byť telesná a duševná výkonnosť a schopnosť sústredenia. Zvýšený je sklon k nervozite, podráždenosti, depresii a k celkovým nepríjemným telesným a duševným pocitom, prípadne k zažívacím ťažkostiam.Zajtra očakávame pretrvávanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím. (zč)

n Dnes bude oblačno až zamračené. Miestami, najmä na západe, prechodne zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach občasné sneženie, na juhozápade dážď so snehom alebo dážď. Najvyššia teplota -3 až 2, na juhozápade miestami okolo 4 stupňov. Slabý premenlivý vietor. Maximálna teplota na horách vo výške 1500 m okolo -3 stupňov.n V utorok bude premenlivá veľká oblačnosť a na väčšine územia občasné sneženie, v západnej polovici územia v nižších polohách dážď alebo dážď so snehom. Nočná teplota 1 až -3, denná teplota 1 až 6, na strednom a východnom Slovensku miestami okolo -1 stupeň. V stredu bude premenlivá veľká oblačnosť a na väčšine územia dážď, od 1000 m, na východe aj v nižších polohách, sneženie. Neskôr prechod k prehánkam, od 600 m snehovým. Nočná teplota 3 až -2, denná teplota 0 až 4, na juhozápade okolo 6 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.41 a zapadne o 16.20 hod.

Amsterdamdážď5
Aténypolooblačno12
Belehraddážď2
Berlínpolojasno3
Bratislavadážď4
Bruseldážď5
Budapešťdážď0
Bukurešťzamračené-1
Frankfurtdážď5
Helsinkisneženie-2
Istanbuloblačno5
Kodaňpolooblačno4
Kyjevsneženie-2
Lisabonslnečno18
Londýndážď11
Madridpolooblačno16
Milánozamračené4
Moskvaoblačno-3
Oslooblačno-1
Paríždážď10
Prahapolooblačno4
Rímzamračené15
Sofiazamračené1
Štokholmprehánky0
Varšavadážď0
Viedeňdážď6
Záhreboblačno7
Ženevadážď3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.