CZK1,254 Sk
  Pondelok  12.Januára 2004

Ani jeden teraz neoslnil

Potupné prehry hádzanárok v Pohári EHF

Hádzanárky Dusla Šaľa prehrali v prvom zápase 3. kola Pohára EHF s velikánom severskej hádzanej - dánskym Viborg HK A/S 16:33 a pred budúcotýždňovou odvetou stratili šance na postup. Šaliankam síce vyšiel úvod zápasu, ale Dánky postupne prevzali iniciatívu a dosiahli jednoznačný triumf, keď sa opierali aj o výborne zákroky brankárky Nicolasovej. Úvod zápasu sa začal nervózne a nekoncentráciou oboch tímov. Vstup mali Šalianky fantastický. Pozornou obranou znervózňovali súperky a vypracovali si náskok 5:2. Potom začala exhibícia majsterky sveta Francúzky Nicolasovej, ktorá zneškodnila viacero striel vrátane päť 7 m hodov. Od polovice I. polčasu favorit získal istotu a vypracoval si náskok. Šou Nicolasovej ukončilo až jej vystriedanie Nörgaardovou v II. polčase, ale kanonáda Viborgu pokračovala.

V Pohári EHF sa nedarilo ani majsterkám z Michaloviec. Doma podľahli nemeckému vicemajstrovi BSV Buxtehude 25:31, a tak ako Šalianky stratili šance na postup. „Zlyhali nám kľúčové hráčky! V kádri mám Jenčíkovú, Kalaninovú, Hricíkovú, Dittelovú či Tóthovú, no tieto hádzanárky dnes vôbec nezabrali. Rozčarovaný som najmä z výkonu Tóthovej, ktorá na palubovke skĺzla vzhľadom na svoje možnosti až do podpriemeru. Do prestávky sme sa ešte ako-tak držali, no to, čo sme predvádzali na palubovke v II. polčase, si nedokážem vysvetliť. Bol to výkon nehodný slovenského majstra a naše šance v odvete sú iba v rovine utópie,“ priznal tréner Lukačina.

Duslo Šaľa - Viborg HK A/S 16:33 (8:12)

Zostava a góly Šale: Fabiánová, Harišová Stuparičová 2, Flašková 1, Sedláková, Caltíková, Géczová 1, Dubajová, Šalatová 5, Kuťková 3, Hrabovská 3/1, Halásová 1 -

Iuventa Michalovce - BSV Buxtehude 25:31 (14:15)

Iuventa: Onderková, Krajcárová Jenčíková, Tóthová 4/3, Kundratová, Hricíková, Cinová 2, Glankovičová 13/6, Kalaninová, Vorreiterová, Dittelová 5, Dociová 1/1, Fialeková.