CZK1,254 Sk
  Pondelok  12.Januára 2004

Zmeny v celkovom vedení

V súbojoch SP radosť robil biatlonista Hurajt

V rámci seriálov Svetových pohárov v zimných športoch sa predstavili naši reprezentanti v biatlone. Vo 4. kole v Pokljuke najlepší výkon dosiahol v sobotu Hurajt. V stíhacích pretekoch na 12,5 km skončil na 15. mieste a do SP získal 16 bodov. Až na 49. mieste finišoval Marek Matiaško. Včera boli na programe preteky s hromadným štartom. V tlačenici 30 najlepších žien z priebežného poradia SP si najlepšie na 10 km trati počínala Ruska Bogaliová. Jediná naša biatlonistka na štarte Murínová finišovala na 22. mieste. Po 10 pretekoch SP došlo v hodnotení k zmene. Vedie Poiréeová o bod pred doterajšou líderkou Baillyovou. V mužskej kategórii v pretekoch s hromadným štartom na 15 km vyhral Hanevol. Náš Hurajt premiéru v tejto disciplíne nezvládol a zaradil sa na 29. priečku. V priebežnom hodnotení SP si post lídra udržal Francúz Poirée.

V zjazde žien si Götschlová zaknihovala 30. víťazstvo v SP a 16. v tejto disciplíne. Muži mali na programe zjazd i slalom a kombináciu. V sobotňajšom zjazde triumfoval Eberharter, v nedeľňajšom slalome Rocca, ktorý sa dostal na čelo v SP v slalome. V celkovom hodnotení sa do čela SP po 3. mieste v kombinácii dostal Kjus.