Hospodársky denník
USD31,563 Sk
EUR40,671 Sk
CHF25,979 Sk
CZK1,246 Sk
  Utorok  13.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

ŠTVRTÁ NAJVÄČŠIA

(Inflácia za minulý rok poznamenala všetkých)

Vlani bola na Slovensku jedna z najväčších inflácií od vzniku samostatnej SR. V poradí štvrtá najvyššia od roku 1993. Keďže však roky . . .

Vstup do únie dane nezníži

Daňová reforma preniesla váhu z priamych daní na nepriame

Za pozitívnu zmenu považujú podnikatelia predovšetkým presadenie daňovej r. . .

Strach pred vlastnými sľubmi

Vývoj zahraničného obchodu je jedným z najsledovanejších faktorov na úrovni národných ekonomík i svetového hospodárstva ako celku. V súčasnosti sú trendy obchodnej vý. . .

Made in EU a vnútorný trh

Nákupný patriotizmus asi neutrpí, zmenia sa marketingové aktivity

Naši výrobcovia sú v podstate uzrozumení s tým, že budú svoje výrobky určené na vývoz označovať od 1. . . .

V protiklade s prístupmi únie

Veda, výskum a vzdelávanie by logicky mali mať absolútnu prioritu

Celosvetovo sa viac ako 50 % ekonomického rastu vo vyspelých krajinách dosahuje na základe zavádza. . .

Ďalej stúpa

Slovenská koruna včera dosiahla nové historické maximum 40,6 SKK/EUR a obchodovanie uzatvorila nepatrne vyššie na 40,620/650 SKK/EUR. V ďalších dňoch sa predpokladá, že tlak na zhodnoc. . .

Obavy z dolára

Pokles by mohol byť rizikom

Oslabovanie amerického dolára oproti svetovým menám spôsobuje vrásky na tvári u mnohých japonských a európskych exportérov. Svoje obavy nad menovým nap. . .

NÁVRAT K VäČŠINE

Úlohou je stabilizovať koalíciu

Líder KDH Pavol Hrušovský považuje za najdôležitejšie stabilizovať vládnu koalíciu z poslancov, ktorí ju vytvorili na začiatku tohto volebnéh. . .

Prijateľnejšie návrhy

O nadprodukcii ocele

Najnovšie návrhy Európskej komisie na riešenie sporu o nadprodukciu ocele v košickom U. S. Steel sú pre Slovensko prijateľnejšie ako decembrové,. . .

Má potenciál

Ruský prezident Vladimir Putin včera povedal, že Rusko môže v priebehu nasledujúceho desaťročia zdvojnásobiť výšku HDP. Tento cieľ si Putin stanovil v správe o stave ruskej ekonomik. . .

Meškajú

Európska komisia včera opätovne upozornila členské krajiny EÚ, že naďalej meškajú s uplatňovaním legislatívy v oblasti vnútorného trhu. Za „najhorších žiakov“ označila Francúzsko, Nemeck. . .

Stále na čele

Česi sa o prvenstvo v spotrebe piva na hlavu nedali pripraviť ani vlani. Naopak, pozíciu si upevnili a každý z nich v priemere vypil za rok 162 litrov. Na ich 324 pollitrov za rok. . .

Hrajú prím

Američania majú stále najradšej hercov Juliu Robertsovú a Mela Gibsona. Obaja sa tak ako vlani stali nositeľmi ocenenia People's Choice Award, ktoré sa vyhlasovalo v 18 kategóriá. . .

Lebo to robí aj naša konkurencia

Zamestnávatelia, ktorí nemajú vlastnú závodnú kuchyňu a ich zamestnanci sa stravujú v reštauráciách, za stravné lístky od decembra minulého roka musia platiť ná. . .

NO COMMENT

Ezop: Jazyk je to najlepšie, čo môže byť, ale zároveň aj to najhoršie.... . .

Nesúhlas s doktrínou

Americkí kňazi Svätej stolici

Skupina dvadsiatich troch amerických kňazov z chicagskej oblasti poslala minulý mesiac do Vatikánu list, v ktorom vyjadruje pohoršenie nad v. . .

. . .

Počasie

U meteosenzitívnych ľudí očakávame mierne zvýšenie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa vyskytujú bolesti hlavy, jaziev, prípadne starších poranení. Vyššia môže byť záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Je sklon k výskytu tráviacich ťažkostí a k nespokojnosti, k nervozite, podráždenosti, únave, prípadne k depresívnym stavom, k zníženiu tolerancie telesnej a duševnej námahy a schopnosti koncentrácie. Zajtra očakávame čiastočný ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím. Doznievať môžu dýchacie ťažkosti a bolesti hlavy, sklon k depresívnym stavom u psychicky labilných ľudí.(zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené, na strednom a východnom Slovensku na mnohých miestach sneženie, v nížinách aj dážď so snehom alebo dážď. Na západe prechodne zmenšená oblačnosť a len ojedinele občasný dážď alebo prehánky. Najvyššia teplota -1 až 3, na juhozápade okolo 5 stupňov. Západný až severozápadný vietor 3 až 6 m/s, na juhozápade prechodne 8 až 10 m/s. Na východe prevažne iba slabý južný vietor. Maximálna teplota vo výške 1500 m okolo -2 stupne.n V stredu bude prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom, na horách sneženie. V priebehu dňa na juhozápade a juhu územia zmenšená oblačnosť a zrážky len ojedinele. Nočná teplota 3 až -1, na severe a východe do -3, denná teplota 1 až 5 stupňov, na severe miestami slabý mráz. n Vo štvrtok bude prevažne veľká oblačnosť a miestami prehánky, asi od 1200 m snehové. Nočná teplota 3 až -1, denná 2 až 6 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.38 a zapadne o 16.22 hod.

Amsterdamdážď8
Atényoblačno13
Belehraddážď8
Berlíndážď0
Bratislavadážď4
Bruseldážď9
Budapešťoblačno5
Bukurešťzamračené1
Frankfurtdážď8
Helsinkioblačno-4
Istanbulzamračené7
Kodaňdážď2
Kyjevsneženie-2
Lisabonpolooblačno19
Londýndážď7
Madridslnečno19
Moskvaoblačno-2
Oslooblačno0
Paríždážď9
Prahadážď3
Rímzamračené16
Sofiazamračené5
Štokholmpolooblačno-2
Varšavasneženie0
Viedeňdážď6
Záhrebzamračené9
Ženevadážď8

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.