Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Je rád, že je už koniec

Boucherovu nepriestrelnosť ukončil spoluhráč

V siedmich zápasoch hokejovej NHL z nedele na pondelok sa na šiestich štadiónoch predlžovalo. Z našich hráčov sa presadil Hossa, ktorý zaistil Ottawe 2 góly a posunul sa v kanadskom bodovaní na 7. miesto. Ottawa prestrieľala Carolinu 40:20, ale ujali sa len dva pokusy Hossu v presilovkách. Ani 37 úspešných zásahov brankára Dunhama a jednogólové vedenie nestačili Rangers na víťazstvo proti Tampe Bay. O výsledku rozhodol v 123. sekunde predĺženia Cullimore. Náš Cibák (Tampa Bay) hral 6 minút. Prvý shutout Kölziga v sezóne a 22. gól Langa 20 sekúnd pred koncom I. tretiny rozhodli o víťazstve Washingtonu nad Edmontonom. Olejári nevyužili ani jednu zo šiestich presiloviek, pričom dva razy hrali v početnej výhode o dvoch hráčov. Udalosťou noci bol koniec série brankára Bouchera bez gólu. Phoenix remizoval s Atlantou 1:1 a gólman domácich inkasoval po 332 minútach a 1 sekunde. „Nikdy na túto sériu nezabudnem, ale som rád, že sa už skončila,“ povedal Boucher, ktorého neprekonal útočník súpera, ale spoluhráč. V 6. minúte trafil v presilovke Robitaille do hrude Tanabeho a od neho sa puk odrazil za chrbát brankára kojotov. „Ak by ma netrafil, nebol by to gól a Brian mohol mať šiesty shutout,“ skonštatoval nešťastný Tanabe. Domáci Nagy zaznamenal plusový bod a 8 striel, Suchý a Radivojevič pridali po jednej strele, rovnako ako hosťujúci Majeský. Petrovický si okrem troch striel na bránku pripísal 2 trestné minúty a mínusový bod. Rangers - Tampa Bay 1:2 p. p. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1), góly: 5. Kovaľov (Holík, Ručinský) - 7. Boyle (Stillman, Modin), 63. Cullimore (Stillman, Sarich). Carolina - Ottawa 2:2 p. p. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0), 36. Staal (Francis, O'Neill), 57. Cole (Hill) - 30. Hossa (Alfredsson, Havlát), 49. Hossa (Havlát). Washington - Edmonton 1:0 (1:0, 0:0, 0:0), 20. Lang (Halpern, Jágr). Phoenix - Atlanta 1:1 p. p. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0), 47. Langkow - 7. Robitaille (Kozlov, Kovaľčuk). Chicago - Colorado 4:5 p. p. (3:0, 1:2, 0:2 - 0:1), 6. Nichol, 19. Bell (Sullivan, Žamnov), 19. Ruutu (Koroľov, Nieminen), 39. Bell (Žamnov, Sullivan) - 26. Moore (Foote, Tanguay), 31. Hejduk (trestné strieľanie), 50. Liles (Sakic, Kariya), 54. Skrastinš (Forsberg, Liles), 64. Tanguay (Forsberg, Foote). Anaheim - Columbus 2:2 p. p. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0), 30. Višnevskij (Lupul, Martensson), 48. Simpson (Lupul, Pählsson) - 37. Žerdev (Marchant, Shelley), 55. Nash (Hartigan, Eriksson). Vancouver - Florida 2:2 p. p. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0), 48. Öhlund (Näslund, Linden), 54. H. Sedin (D. Sedin, Jovanovski) - 20. Bure, 39. Bure (Van Ryn, Samuelsson).

(TASR/r)

Počasie

U meteosenzitívnych ľudí očakávame mierne zvýšenie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa vyskytujú bolesti hlavy, jaziev, prípadne starších poranení. Vyššia môže byť záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Je sklon k výskytu tráviacich ťažkostí a k nespokojnosti, k nervozite, podráždenosti, únave, prípadne k depresívnym stavom, k zníženiu tolerancie telesnej a duševnej námahy a schopnosti koncentrácie. Zajtra očakávame čiastočný ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím. Doznievať môžu dýchacie ťažkosti a bolesti hlavy, sklon k depresívnym stavom u psychicky labilných ľudí.(zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené, na strednom a východnom Slovensku na mnohých miestach sneženie, v nížinách aj dážď so snehom alebo dážď. Na západe prechodne zmenšená oblačnosť a len ojedinele občasný dážď alebo prehánky. Najvyššia teplota -1 až 3, na juhozápade okolo 5 stupňov. Západný až severozápadný vietor 3 až 6 m/s, na juhozápade prechodne 8 až 10 m/s. Na východe prevažne iba slabý južný vietor. Maximálna teplota vo výške 1500 m okolo -2 stupne.n V stredu bude prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom, na horách sneženie. V priebehu dňa na juhozápade a juhu územia zmenšená oblačnosť a zrážky len ojedinele. Nočná teplota 3 až -1, na severe a východe do -3, denná teplota 1 až 5 stupňov, na severe miestami slabý mráz. n Vo štvrtok bude prevažne veľká oblačnosť a miestami prehánky, asi od 1200 m snehové. Nočná teplota 3 až -1, denná 2 až 6 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.38 a zapadne o 16.22 hod.