Hospodársky denník
USD31,885 Sk
EUR40,641 Sk
CHF25,994 Sk
CZK1,248 Sk
  Streda  14.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

VOJNA PROTI G. W. BUSHOVI

(Jestvuje sen o americkej nadvláde?)

Všeobecne známy filantrop, slávne aj menej slávne zapísaný vo svetovej ekonomike a v niektorých štátoch Európy doslova ako finančný má. . .

Kandidáti by si to nedovolili

Vnútorný trh EÚ dopláca na nedisciplinovanosť „starých“ krajín

Členské krajiny Európskej únie majú slabú disciplínu v preberaní smerníc Európskej komisie do národne. . .

Cesty odovzdali, peniaze nie

Situácia na cestách, najmä II. a III. triedy, sa veľmi rýchlo zhoršuje

Takmer 30 % ciest na Slovensku v dĺžke 5270 kilometrov je . . .

Firmám veru z agendy neubúda

Zamestnávatelia sú napriek posledným zmenám zaťažení vyše hlavy

Čo priniesli zmeny v Zákonníku práce a v administrácii sociálneho poistenia pre personálne oddelenia . . .

Začať sa môže aj okamžite

Stojaté vody sa pohli vymenovaním vládneho splnomocnenca Maďarska

Na post maďarského vládneho splnomocnenca pre rokovania so Slovensk. . .

Vládnutie je ťažké

Koaličná rada sa neskoro v pondelkový večer dohodla iba o tom, že sa dohodnú. Včera už vydali aj pozvanie pre novovzniknuté Slobodné fórum a dnes chcú so šimkovcami diskutovať o. . .

Židovské príslovie

Keď už niet peňazí, zostáva len hlúposť. . .

Asi nebudem jediný

Pravdepodobne reagujem emotívne, ale určite nebudem jediný. Som rád, že ste aktuálne reagovali na tú mediálnu nehoráznosť (editoriál Vzbura, 12. 1. Hd). Po nej sa asi najvyššou. . .

Dnes Nový rok

V juliánskom kalendári, ktorý je v porovnaní so súčasným gregoriánskym o 14 dní posunutý dozadu, sa len včera skončil rok 2003. Počítania dní podľa starého štýlu predovšetkým v litur. . .

Kraľuje IBM

Americký úrad pre patenty a obchodné známky včera vyhlásil 10 najúspešnejších súkromných firiem, ktoré v roku 2003 získali najviac patentov. Už jedenásty rok za sebou sa na 1. mieste. . .

Nevidí problém

Šéf amerického Federálneho rezervného systému Alan Greenspan sa včera vyjadril, že zatiaľ nevidí žiadny problém vo financovaní masívneho deficitu obchodnej bilancie Spojených štát. . .

Pôjde na súd

Európska komisia sa včera rozhodla, že požiada súd, aby preskúmal rozhodnutie ministrov financií EÚ (Ecofin), ktorí Nemecku a Francúzsku odpustili pokutu za porušenie Paktu stabilit. . .

Argumenty zabrali

Akceptovali návrhy podnikateľov

Aj keď útoky proti rozhodnutiam a postaveniu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zo strany spotrebiteľov v poslednom období utíchli, . . .

Maďarsko možno nesplní svoj cieľ

Zaujímavé otrasy sa v prvých dňoch nového roka dejú v Maďarsku. Najprv premiér Péter Medgyessy pre vysoký schodok štátneho rozpočtu odvolá ministra financií a ná. . .

Za demokraciu a proti chudobe

Lídri 34 krajín Južnej a Severnej Ameriky sa v pondelok zaviazali upevniť demokraciu, bojovať proti chudobe a korupcii a zjednotiť sa proti terorizmu aj napriek reg. . .

Čínsky drak

Čínska ekonomika vlani dosiahla v porovnaní s predvlaňajškom prírastok HDP 8,5 %. Bol to najvyšší nárast za posledných šesť rokov. Čínska ekonomika dosiahla vlani prudký rast v dôsl. . .

Majú pokutu

Parížsky obchodný súd udelil americkej brokerskej spoločnosti Morgan Stanley pokutu 30 mil. eur za poškodzovanie parížskej spoločnosti LVMH Moët-Hennessy Louis Vuitton. Súd uviedol,. . .

. . .

Počasie

Očakávame ústup niektorých zdravotných ťažkostí podmienených počasím, napr. aj u pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných osôb s nízkym tlakom krvi. Pretrvávanie intenzívnejších ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä u reumatikov. Je sklon k zvýšeniu krvného tlaku, k depresívnym stavom, k zhoršeniu ekzematóznych kožných ochorení a k bolestiam hlavy.Zajtra očakávame zintenzívnenie zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

n Dnes bude premenlivá oblačnosť a miestami prehánky, na horách od 700 m snehové. Najvyššia teplota 1 až 5, na juhozápade okolo 7 stupňov. Západný vietor s rýchlosťou 5 až 10 m/s, v nárazoch na juhozápade spočiatku 15 až 20 m/s, na východe slabý premenlivý.n Vo štvrtok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom, na horách sneženie. Nočná teplota 2 až -2, v údoliach okolo -4, denná 0 až 4 stupne. n V piatok bude prevažne oblačno a miestami snehové prehánky, cez deň na západe krajiny postupne až zamračené so snežením. Nočná teplota 0 až -4, v dolinách okolo -6, denná -1 až 3, na severe aj chladnejšie.n Slnko vyjde zajtra o 7.37 a zapadne o 16.23 hod.

Amsterdamdážď6
Aténypolooblačno14
Belehraddážď6
Berlíndážď4
Bratislavaoblačno8
Bruseldážď5
Budapešťpolooblačno7
Bukurešťdážď5
Frankfurtdážď5
Helsinkizamračené-5
Istanbulzamračené8
Kodaňzamračené0
Kyjevsneženie0
Lisabonzamračené16
Londýnoblačno6
Madridzamračené8
Moskvazamračené-1
Oslopolooblačno-1
Paríždážď9
Prahapolooblačno4
Rímoblačno16
Sofiazamračené6
Štokholmzamračené-1
Varšavadážď3
Viedeňjasno5
Záhreboblačno9
Ženevadážď4

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.