Hospodársky denník
USD32,021 Sk
EUR40,562 Sk
CHF25,971 Sk
CZK1,244 Sk
  Štvrtok  15.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

POBIJÚ SA O NÁS?

V strednej a vo východnej Európe príde k tvrdému konkurenčnému zápasu medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou. Profesor ekonómie na Fordhamovej. . .

Hektické obdobie na úradoch

V Rožňave už nový systém spolupráce so zamestnávateľmi

Výplata štátnych sociálnych dávok, sťahovanie, ale aj prechod z verejnej do štátnej služby - to sú spoločné pro. . .

Plaťme cestovné racionálne

Železničná spoločnosť prichádza so zaujímavými ponukami zľavy

Vláda SR sa včera na svojom prvom tohtoročnom zasadnutí okrem iného zaoberala situáciou, ktorá vládne v . . .

Euro hrá o paritu s dolárom

Pakt stability a rastu nemôže mať krátkodobú disciplínu

Predseda francúzskej vlády Jean-Pierre Raffarin sa v Bruseli vyjadril za paritu medzi eurom a dolárom, čo je . . .

Hydrologická strecha Európy

Základňa obnoviteľných zdrojov pitnej a úžitkovej vody

Na Slovensku pramení približne 400 kubických metrov vody. Naše územie sa nachádza pri hlavnej európskej rozvodnici,. . .

Slovensko a únia

Úmerne s blížiacim sa vstupom do Európskej únie sa diskutuje o tom, aké bude naše postavenie v únii. Slovensko so svojimi 5,4 milióna obyvateľmi nemôže ašpirovať na nádeje utvára. . .

Hlúpy pakt

„Obhajovať pravidlo, ktoré nefunguje, je rovnako hlúpe ako pravidlo, ktoré je hlúpe,“ povedal včera francúzsky poslanec EP Cohn-Bendit na adresu R. Prodiho, ktorý sa postavil na obranu . . .

Vydiera nás

Ruský energetický koncern Yukos hodnotí požiadavku ministerstva daní na zaplatenie asi 3,3 mld. USD na daniach a pokutách za obyčajné vydieranie. „Daňové úrady chcú okolo firmy vzbudiť. . .

Pomohol dolár?

Americký obchodný deficit sa v novembri oproti očakávaniam znížil na 38,01 mld. USD z revidovaných 41,58 mld. USD za október, uviedlo včera rezortné federálne ministerstvo. Tieto . . .

Menej sviatkov

Terajších 15 slovenských štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, počas ktorých sa nepracuje, by sa malo podľa ministra financií SR Ivana Mikloša zredukovať na menší rozsah. „Po. . .

Slobodné fórum nechce M. Dzurindu

Slobodné fórum nevstúpi do vládnej koalície pokiaľ bude premiérom Mikuláš Dzurinda. „Sme však pripravení akceptovať iného kandidáta SDKÚ,“ povedal Ivan Šimko p. . .

Cenný „úlovok“

Americká armáda včera zajala štyroch príbuzných Izzáta Ibrahíma ad-Dúrího, v súčasnosti najhľadanejšieho muža v Iraku a údajného hlavného organizátora útokov na amerických vojakov. . .

Zmeny vo vedení

Reštrukturalizácia v Nafte Gbely

Novým generálnym riaditeľom akciovej spoločnosti Nafta Gbely sa začiatkom roka stal Bohumil Kratochvíl. Nastúpil tak na post Jozefa Pagáča. . .

Žiadajú sto percent

Drahá daň likvidácie chovu

Občania sa majú zaujímať o veci verejné, to je známe. Ale robia kompetentní v tomto smere dobre svoju prácu? „Myslím si, že je potrebné o tomt. . .

. . .

Počasie

U meteosenzitívnych ľudí očakávame mierne zosilnenie zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa vyskytujú bolesti hlavy, jaziev, prípadne fantómové bolesti. Znížená je tolerancia telesnej a duševnej námahy a schopnosť sústredenia. Je sklon k nervozite, predráždenosti a k depresívnym stavom. Vyššia je záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému, ako aj náchylnosť na výskyt tráviacich ťažkostí. Popoludní predpokladáme zmiernenie nepriaznivých vplyvov počasia.Zajtra predpokladáme pretrvávanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

n Dnes bude prevažne oblačno, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Ojedinele prehánky, prevažne vo forme snehu. Najvyššia teplota 0 až 4 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -3 stupne. Slabý, popoludní na juhozápade prevažne severozápadný vietor 6 až 10, v nárazoch miestami 15 až 20 m/s.Upozornenie: Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby upozorňuje na veľké lavínové nebezpečenstvo - 4. stupeň päťdielnej medzinárodnej stupnice, ktoré sa vytvorilo vo Veľkej Fatre. V ostatných pohoriach sa vytvorilo zvýšené lavínové nebezpečenstvo - 3. stupeň. n V piatok bude premenlivá oblačnosť a ojedinele snehové prehánky, cez deň od západu postupne až zamračené a sneženie. Veterno. Nočná teplota -2 až -6 stupňov, denná -2 až 2 stupne. n V sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasné sneženie. Nočná teplota -2 až -6 stupňov, denná -3 až 1 stupeň.n Slnko vyjde zajtra o 7.36 a zapadne o 16.25 hod.

Amsterdamoblačno7
Aténypolooblačno12
Belehraddážď4
Berlínsnehové prehánky1
Bratislavaoblačno4
Bruseloblačno4
Budapešťzamračené2
Bukurešťdážď2
Frankfurtzamračené5
Helsinkisneženie-4
Istanbuloblačno8
Kodaňzamračené0
Kyjevsneženie-1
Lisabonpolojasno14
Londýnzamračené7
Madridzamračené8
Moskvasneženie-4
Oslozamračené-2
Parížveľká oblačnosť9
Prahadážď2
Rímpolooblačno9
Sofiadážď2
Štokholmsneženie-2
Varšavazamračené1
Viedeňoblačno4
Záhrebdážď4
Ženevaoblačno5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.