Hospodársky denník
USD32,252 Sk
EUR40,771 Sk
CHF26,085 Sk
CZK1,251 Sk
  Piatok  16.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

ČO S VLÁDNOU KRÍZOU?

Zopár viet aj o šanci Pavla Ruska a „slávnej“ opozícii

Vládna kríza je faktom. Platí to aspoň pre tú chvíľu, keď sa začne tlačiť Hd. Odvčera je známe, že podmienkou Slobodného. . .

Nemecko zasiahla recesia

Politici dúfajú, že najväčšia ekonomika EÚ sa už odrazila od dna

Nestáva sa príliš často, aby sa rast hospodárstva v priebehu jedného . . .

Podporiť vznik nových firiem

Ak sa má na Slovensku vyriešiť podstatnejším spôsobom nezamestnanosť, ktorá má tiež výrazne regionálny charakter, musí sa zmeniť predovšetkým podpora vzniku nových fir. . .

Bude dobrý rok, čo nás čaká?

Na vstup do Európskej únie sa, žiaľ, nepozeráme s reálnymi nádejami

Podľa väčšiny odborníkov i radových občanov bude členstvo Slov. . .

Na hygienu platí dvojnásobne

Po pekároch, mliekaroch a mäsiaroch prídu na rad aj ostatní

Harmonogram plnenia hlavných úloh pre zabezpečenie plnej pripravenosti Slovenska na vstup do Európskej . . .

POMÔCŤ VÝSTAVBE NOVÉHO IRAKU

V porovnaní s tradičnými termínmi viac ako troch desiatok davoských výročných mítingov Svetového ekonomického fóra (WEF) sa ten tohtoročný začína o týždeň skôr. Hlavný. . .

Únia velí do boja

Žaluje USA za voľný obchod

Len pred mesiacom americký prezident George W. Bush pod hrozbou protiopatrení zo strany Európskej únie a ďalších krajín sveta zrušil oceliarske clá a. . .

Debaty o eure

Francúzsky minister financií Francis Mer informoval, že na stretnutí ministrov financií EÚ (Ecofin) a na stretnutí G7 sa bude diskutovať o silnom eure. Politici už nejaký čas nalieh. . .

Žalujú ich

Príbuzní obetí argentínskej „špinavej vojny“ žalujú DaimlerChrysler, ktorý obviňujú z toho, že je zodpovedný zo zmiznutia a mučenia robotníkov a odborových predákov. Automobilka údajne . . .

Nadsadili teplo

Regulačný úrad skontroluje ceny

V súvislosti so zálohovými platbami za bývanie sa zniesla spŕška kritiky na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Situáciu využívajú niektoré. . .

Nepustili ho

Moskovský súd včera odmietol odvolanie zadržaného ropného magnáta Michaila Chodorkovského, v ktorom žiadal o prepustenie na kauciu. Nižší súd v decembri nariadil, že bývalý šéf ropn. . .

Dajú ponuku

Rakúske aerolínie Austrian Airlines včera oznámil, že plánujú vytvoriť konzorcium, ktoré sa zúčastní na plánovanej privatizácii bratislavského letiska, ktorá by sa mala uskutočniť za. . .

Bohatí, nie šťastní

Čoraz viac ľudí praktizuje životný štýl, ktorý bol ešte nedávno vyhradený iba bohatým. Táto skutočnosť ich však nerobí šťastnejšími a zároveň zhoršuje životné podmienky na. . .

Už ho chcú

Podpora zámeru prijať euro za dánsku menu rastie. Podľa januárového prieskumu verejnej mienky sa vyslovilo za euro 53,5 %. V porovnaní s decembrom sa počet stúpencov vstupu Dánska do. . .

Tieto zmeny menia charakter štátu

Citlivou otázkou v tranzitívnych krajinách, vrátane Slovenska, je miera liberalizmu v hospodárskej a sociálnej politike. Tieto krajiny sú medzinárodnými inštitú. . .

. . .

Počasie

Vyššia intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť slabo zníženú schopnosť rýchlych a presných reakcií, horšiu telesnú a duševnú výkonnosť a schopnosť sústredenia. Pretrváva vyšší sklon k bolestiam hlavy, často migrenózneho pôvodu a k výskytu astmatických záchvatov. Vyskytovať sa môžu aj rôzne subjektívne fyzické aj psychické ťažkosti (malátnosť, nespokojnosť, únava a pod.).Zajtra pretrvávanie mierne nepriaznivých vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude polojasno až oblačno, na severe miestami slabé sneženie. Popoludní od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti a na severozápade neskôr občasné sneženie. Najvyššia teplota 0 až 4, na juhozápade miestami až 6 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6 m/s, na horách juhozápadný 8 až 12 s nárazmi 15 až 20 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo -5 stupňov.n V sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasné sneženie, v nížinách prechodne dážď so snehom. Nočná teplota -2 až -6, denná teplota -1 až 3 stupne. n V nedeľu bude polooblačno až oblačno a lokálne snehové prehánky najmä na severe a východe. Veterno. Nočná teplota -2 až -6, v údoliach okolo -9, denná teplota -4 až 0 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.36 a zapadne o 16.26 hod.

Amsterdamdážď6
Aténypolooblačno13
Belehradjasno3
Berlíndážď3
Bratislavaoblačno5
Bruseldážď5
Budapešťoblačno6
Bukurešťzamračené3
Frankfurtdážď5
Helsinkioblačno-3
Istanbulpolooblačno8
Kodaňdážď4
Kyjevsneženie0
Lisabonpolojasno14
Londýndážď5
Madridzamračené8
Moskvazamračené-4
Oslozamračené0
Paríždážď7
Prahadážď1
Rímpolooblačno13
Sofiaoblačno2
Štokholmoblačno1
Varšavazamračené1
Viedeňzamračené2
Záhrebzamračené10
Ženevadážď5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.