CZK1,251 Sk
  Piatok  16.Januára 2004

S polminútovým náskokom

V SP štafiet mužov víťazstvo Bielorusov

Víťazstvom štafety Bieloruska sa skončili v nemeckom Ruhpoldingu ďalšie preteky Svetového pohára biatlonistov. Bielorusi v zložení Syman, Dračev, Valiullin a Ryženkov zvíťazili na 4x7,5 km trati s vyše polminútovým náskokom pred Nórmi, na treťom mieste dobehli Rusi. Bieloruskí biatlonisti sa najlepšie vyrovnali s náročnými podmienkami, bežalo sa totiž za hustého a mokrého sneženia. Sklamaním pre prítomných dvanásť tisíc fanúšikov tohto rýchleho bieleho športu v biatlonovom areáli v Ruhpoldingu bolo až piate miesto domácej štafety. Nemecko však skončilo na rovnakom 5. mieste aj na predchádzajúcich pretekoch SP v štafetovom behu v Hochfilzene. Na štart sa postavilo osemnásť reprezentačných kolektívov. Výsledky - muži, 4x7,5 km: 1. Bielorusko 1:42:34,5 hod. (0 trestných okruhov), 2. Nórsko (Gjelland, Berger, Andresen, Hanevold) -36,3 (1), 3. Rusko (Schulman, Konovalov, Rožkov, Čepikov) -50,7 (1), 4. Francúzsko -1:40,7 (1), 5. Nemecko -2:00,8 (1), 6. Poľsko -3:23,5 (2).