Hospodársky denník
USD32,633 Sk
EUR40,786 Sk
CHF26,041 Sk
CZK1,246 Sk
  Pondelok  19.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Antikoncepcia

Pragmatická analýza koncepcie zdravotnej starostlivosti

Tak ako to už býva zvykom u terajšieho vedenia MZ SR, predmetný materiál bol spracovaný tajne v úzkom kruhu „reformátorov“, na . . .

Investície zaplatia občania

Zvýšenie vodného a stočného nie je konečné

Zvýšením cien elektrickej energie a plynu, ktoré platia od januára tohto roka, sa konečn. . .

Pôžičky od nezamestnaných

Nič nie je na tomto svete zadarmo. To je evidentne téza ministerstva práce a sociálnych vecí, ktoré síce na jednej strane rozpráva o tom, ako podporuje aktívnych ľudí, no. . .

Svetadiel bez budúcnosti?

V čase, keď sa najväčšie svetové ekonomiky snažia po období stagnácie zabezpečiť trvalé oživenie, v tieni vyspelého sveta často ostávaj. . .

Svet dáva jadru zelenú, a my?

Slovensko akoby nedokázalo doceniť význam jadrovej energetiky

Predstavitelia jadrového priemyslu v Bruseli privítali „prezieravú a konštruktívnu“ reakciu Európsk. . .

TUŠIA, AKO ŽIJE VÄČŠINA ĽUDÍ?

Peter Kasalovský

Na titulnej strane a ďalších zverejňujeme niekoľko správ, ktoré vypovedajú o najnovšej vládnej kríze, ktorá by mohla byť, ale aj nemusí byť posledn. . .

Bojkot

Vláda španielskeho regiónu Katalánsko apelovala na obyvateľov, aby bojkotovali výrobky juhokórejského elektronického gigantu Samsung. Ten oznámil, že presťahuje svoju španielsku výrobu audi. . .

No comment

„Ak hlupák hodí kameň do studne, ani sto mudrcov ho nenájde“

židovské príslovie. . .

Antiglobalisti

Niekoľko stoviek demonštrantov sa zúčastnilo na víkendových antiglobalistických manifestáciách vo Švajčiarsku na protest proti tohtoročnému výročnému zhromaždeniu Svetového ekonomi. . .

Podpredsedníčka NR SR Zuzana Martináková zo Slobodného fóra sa vzdala v piatok svojej funkcie.
. . .

Nereálna požiadavka

Spochybnenie práva SDKÚ?

Požiadavka Slobodného fóra na výmenu premiéra M. Dzurindu je nereálna a nerealizovateľná a SDKÚ sa tým ani nebude zaoberať. Uviedol to podpredseda. . .

Už päťsto

Traja americkí vojaci a dvaja irackí predstavitelia civilnej obrany zahynuli v sobotu pri bombovom útoku na ich hliadku severne od Bagdadu. Najnovšie úmrtia znamenajú, že od 20. marca. . .

Bola to tragédia

Neboli neviditeľní atentátnici

Očitý svedok tragickej havárie britskej princeznej Diany v Paríži minulý týždeň vyhlásil, že šlo o nehodu, čím spochybnil početné teórie o možno. . .

Čínske satelity

Tri mesiace po historickom lete prvého Číňana do vesmíru Peking oznámil, že tento rok plánuje vypustiť na obežnú dráhu Zeme desať satelitov. Pripravuje aj druhý vesmírny let s ľu. . .

O páde vlády

Strana Smer chce rokovať s politickými stranami, ktoré majú záujem na odvolaní vlády M. Dzurindu. Bude rokovať aj s jednotlivými poslancami z ĽS-HZDS. V tom zmysle sa vyjadril je. . .

KDH verzus P. Rusko

Tešil sa, ale na súd neprišiel

KDH trvá na svojej desaťmiliónovej žalobe v súdnom spore na ochranu dobrej povesti s predsedom ANO Pavlom Ruskom, ktorý sa začal v piatok na. . .

Prepad cien mäsa

Zisky sú na nesprávnom konte

Keď politik klame a hlavne, keď ho pri tom aj prichytia, mal by odstúpiť, tvrdí jeden rozhorčený pisateľ, ktorý takto začal svoju krátku úvahu o . . .

Pokus?

Americký andrológ Panos Zavos pred dvoma týždňami zaviedol do maternice 35-ročnej náhradnej matky prvé naklonované ľudské embryo. V týchto dňoch očakáva výsledok pokusu.

(TASR). . .

. . .

Počasie

Na našom území očakávame zväčša pozitívny vplyv počasia na pacientov so srdcovo-cievnym postihnutím. Zvyšovanie tonusu u vegetatívne labilných osôb s nízkym tlakom krvi, ktoré môžu byť výkonnejšie a aktívnejšie. Intenzívnejšie sú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy najmä pri ochoreniach krčnej chrbtice.Zajtra predpokladáme pretrvávanie niektorých nepriaznivých vplyvov počasia. Zvyšuje sa záťaž srdcovo-cievneho a dýchacieho systému. Znížiť sa môže tolerancia telesnej a duševnej námahy a koncentrácia. Častejšie sa môže vyskytovať depresia, malátnosť, nervozita, podráždenosť.(zč)

n Dnes bude polooblačno až oblačno. Ojedinele hmla. Najvyššia teplota 2 až 6 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -3 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s popoludní zoslabne.n V utorok bude veľká, dopoludnia prechodne zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach sneženie, na juhu i dážď so snehom. Nočná teplota -1 až -5 stupňov, denná teplota -1 až 3 stupne. V stredu bude polooblačno, na severe a východe časom veľká oblačnosť a snehové prehánky, inde len ojedinele. Nočná teplota -4 až -8, v dolinách pri vyjasnení okolo -10 stupňov, denná teplota -4 až 0, na juhozápade okolo 1 stupňa.n Slnko vyjde zajtra o 7.36 a zapadne o 16.30 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.