Hospodársky denník
USD32,663 Sk
EUR41,167 Sk
CHF26,412 Sk
CZK1,263 Sk
  Piatok  2.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

NEKALIČME DEMOKRACIU

Dovoľte mi, vážený čitateľ, pripísať Vám do tejto mojej novoročenky niekoľko nie práve veselých myšlienok či skôr želaní. Najprv však prijmite po. . .

Pochovávame vysoké školstvo

Jeden mesiac štúdia už dnes vychádza, že bude stáť 8600 korún

Po rokoch vyjednávaní, plných planých sľubov, pohár trpezlivosti akademickej obce pretiekol. Študenti, vy. . .

Investovanie do ponožiek...

Jeden rok sa skončil, ďalší sa začína. S ním prichádza množstvo záväzkov, predsavzatí a želaní. Pre tých, ktorým sa popri výdavkoch podarí aj niečo ušetriť, prichádza a. . .

Prekvapenia na konci roka

Nič nové, slovenský export zachraňujú automobily

Nečakané výsledky ako celok dosiahla slovenská ekonomika na sklonku minulého roka. Pod. . .

Teória v pohode - a čo prax?

Štát zobral do rúk opraty doteraz verejnoprávnych inštitúcií

Ak by sme mali hodnotiť ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny len podľa množstva práce, ktorú vyko. . .

Bez vplyvu

Väčšina nemeckých firiem tvrdí, že reformy na trhu práce, uzákonené začiatkom roka 2003, nemali žiadny vplyv na ich plány zamestnať nových ľudí a budú mať malý vplyv aj v roku 2004. Takm. . .

Väčšie fúzie

Hodnota fúzií a akvizícií v Európe vlani stúpla o 5,1 % na 506 mld. USD. Hlavným poradcom pri fúziách a akvizíciách sa stala spoločnosť Goldman Sachs. Celková hodnota zmlúv, pri ktorýc. . .

Vyššie škody

Tornáda, lesné požiare, dlhodobé suchá, záplavy a zemetrasenia v tomto roku spôsobili vyššie hospodárske škody než v minulom roku. Podľa odhadov nemeckej zaisťovne Münchener Rück ich . . .

Tlačí na OPEC

Rusko, ktoré je v súčasnosti najväčším producentom ropy, oznámilo výrazne vyššie množstvá ťažby na rok 2004, čím vytvorilo tlak na medzinárodný ropný kartel Organizácie krajín vyvážaj. . .

P. Rusko o sebe

„Ja nie som žiadny chrobák truhlík, ktorý všade bol, všetko videl a všetko pozná,“ poznamenal na prahu 2004. roka na svoju adresu minister hospodárstva SR Pavol Rusko. Priznal, že. . .

Viac než dosť

Konfederácia odborových zväzov mala k 30. 12. m. r. k dispozícii už 564 654 podpisov pod petíciou za vyhlásenie referenda o vypísaní predčasných parlamentných volieb. Petičné hárky . . .

USSK ako elektráreň

Prezident SR R. Schuster krátko pred silvestrovskou polnocou navštívil nepretržité prevádzky U. S. Steel Košice (USSK). Spolu s prezidentom železiarenskej spoločnosti Ch. Nave. . .

ŽIARIVÁ BUDÚCNOSŤ

Britský premiér Tony Blair zdôraznil vo svojom novoročnom príhovore význam nasadenia vojakov zo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska v Iraku. Ich práca pri obn. . .

S Meluzínou

K najzaujímavejším objavom archeologickej sezóny 2003 patrí čelenka z XV. storočia, ktorú našli archeológovia v Dražovciach pri Nitre. Na jednom z plieškov čelenky je zobrazená Meluzí. . .

Diskusie budú gradovať

Energetici Mochovce podporujú

Diskusie o dostavbe tretieho a štvrtého bloku Jadrovej elektrárne v Mochovciach, ktoré sa v súvislosti s privatizáciou a. s. Slovenské elek. . .

Bez prahu zrelosti

Dane a poplatky sú hrozbou

Zo vstupu Slovenska do EÚ a NATO prevláda na jednej strane nadmerný optimizmus a ako protipól medzi nezanedbateľnými skupinami obyvateľstva a podn. . .

. . .

Počasie

Prevládajúce dráždivé počasie môže zvýšiť u vegetatívne labilných ľudí s nízkym tlakom krvi aktivitu a výkonnosť, u ľudí s vysokým krvným tlakom však môže podmieniť sklon k anginóznym bolestiam. Zhoršiť sa môže priebeh ochorení pohybového systému, častejšie sa vyskytujú reumatické ťažkosti a bolesti hlavy, kĺbov, jaziev a starších poranení. Je možnosť zhoršenia ekzematóznych kožných ochorení. Spánok je hlboký s dobrou regeneráciou síl organizmu. Pri vegetatívnej dystónii je zvýšená potreba spánku.Zajtra predpokladáme ústup nepriaznivých vplyvov počasia v priebehu dňa.(zč)

n Dnes bude polooblačno až oblačno. Na severe miestami snehové prehánky. Najvyššia teplota -4 až 0 stupňov. Na horách vo výške 1500 m okolo -8 stupňov. Severný vietor 3 až 7 m/s.n V sobotu bude polojasno, miestami zväčšená oblačnosť. Na niektorých miestach občasné sneženie. Nočná teplota -5 až -9, v dolinách, najmä na severe, -11 až -16 stupňov, denná teplota -4 až 0 stupňov. V nedeľu bude jasno až polooblačno, ojedinele snehové prehánky. Nočná teplota -7 až -12, v dolinách, najmä na severe, -14 až -19 stupňov, denná teplota -5 až -1 stupeň.Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.08 hod.

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdamoblačno-1
Atényoblačno14
Belehraddážď0
Berlínoblačno-1
Bratislavaoblačno-1
Bruselzamračené1
Budapešťzamračené0
Bukurešťdážď4
Frankfurtzamračené-1
Helsinkipolojasno-2
Istanbulzamračené11
Kodaňpolooblačno-2
Kyjevsneženie-4
Lisabonslnečno14
Londýnpolooblačno3
Madridpolojasno13
Milánodážď4
Moskvazamračené0
Oslopolooblačno-7
Paríždážď3
Prahazamračené-4
Rímzamračené8
Sofiasneženie1
Štokholmpolojasno-4
Varšavasneženie-4
Viedeňoblačno-3
Záhreboblačno-1
Ženevazamračené1

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.