Hospodársky denník
USD32,994 Sk
EUR40,794 Sk
CHF25,983 Sk
CZK1,242 Sk
  Utorok  20.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

ZÁZRAKOV NIET

Hlavná zodpovednosť je v prvom rade na každom z nás

Nielen Slovensko, ale aj Európu trápi nezamestnanosť a žiadne zázračné recepty neexistujú. Vzdelávacia sústava, zákonodarstvo,. . .

Nebude ľahké „predať“ euro

Je daňová reforma dôsledok ešte predvstupových rokovaní?

Zníženie daní má slabý vplyv na rýchly vzostup konjunktúry, uviedol koncom . . .

Je to pokus o druhý zázrak

Príde Draskovics s odvarom Bokrosovho reformného balíčka?

Maďarská ekonomika v posledných mesiacoch prechádza poriadne turbulentným obdobím. Jeho prejavom nie sú len p. . .

Zatienili zahraničné zájazdy

Veľtrh a výstavy cestovného ruchu boli teraz mimoriadne úspešné

Záver minulého týždňa patril cestovnému ruchu. Na bratislavskom výstavisku Incheby sa konal 10. roční. . .

Staneme sa e-spoločnosťou?

Chce to až nečakane veľa úsilia, vzdelávania, ale tiež nadšenia

Elektronický obchod a podnikanie patria spolu s informatizáciou verejnej správy k prioritným oblastiam,. . .

ČO CHCE I. ŠIMKO?

Prezidentský kandidát za SDKÚ Eduard Kukan označil situáciu vo vládnej koalícii za veľmi ťažkú a politicky rizikovú. Verí však, že ak bude koalícia postupovať jednotne, možno ju. . .

Ceny neklesli

Až tisíc rubľov ročne sa chystali tento rok utratiť ruskí spotrebitelia vďaka zrušeniu 5-percentnej dane z predaja označovanej aj ako „daň chudobných“. Premiér M. Kasjanov pred sviat. . .

Tajné konto

Zakladateľ koncernu Parmalat Calisto Tanzi má mať na tajnom konte v Bank of America (BoA) asi 7 mld. EUR. Šéf združenia investorov v Parmalate Carlo Zauli dokonca uviedol jeho číslo. B. . .

Autododávatelia do strednej Európy

Hlboko medzi hrdzavejúcimi rúrami a kopami šrotu v ošarpanej slovenskej hliníkovej hute sa Peter Oslanec snaží zmeniť veľkú dieru v zemi na srdce nového slovensk. . .

Návrat k októbru?

Sviatkov by viac nebolo

Podľa zákona NR SR je v Slovenskej republike päť štátnych sviatkov, ktoré sú zároveň aj dňami pracovného pokoja, desať ďalších sviatkov, keď sa nepra. . .

Sme skôr skeptickí

Makroekonomiku nevnímame

Podľa tradičného prieskumu Eurobarometra zo záveru minulého roka, vyplýva, že Slováci sú v prípade finančnej situácie svojej rodiny skôr pesimi. . .

Zladia krok

Nemecko a Francúzsko zladia priemyselnú politiku. Pracovné skupiny zložené z hospodárskych a politických predstaviteľov by mali definovať reformné výdavky pre najdôležitejšie odvetvi. . .

Krehkosť

Ako sme včera napísali v editoriáli, nikto si nemôže byť istý hlasmi našich poslancov. Nezávislí, ale de facto opoziční poslanci Z. Plháková (pôvodne SDKÚ), R. Nemcsics (ANO), A. Danko . . .

Legionárska

Vo Francúzsku v nedeľu uzavreli už tretiu továreň po tom, čo v jej chladiacom zariadení objavili baktériu legionárskej choroby. V regióne Pas-de-Calais si choroba zatiaľ vyžiadala de. . .

Hodinky pre Mars

Mars nerobí ľuďom len radosť, ale aj problémy. Odborníkom z NASA napríklad sťažuje potrebné výpočty skutočnosť, že dni na Marse sú o rovných 40 minút dlhšie ako na Zemi. O konšt. . .

. . .

Počasie

Očakávame zintenzívnenie nepriaznivých účinkov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšené budú ťažkosti pri ochoreniach pohybového systému, najmä u reumatikov. Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, jaziev a fantómové bolesti. Prevláda záťaž u pacientov s kardiovaskulárnym postihnutím a u ľudí s ochoreniami dýchacieho aj tráviaceho systému. Nižšia môže byť telesná a duševná výkonnosť a schopnosť sústredenia. Zvýšená je náchylnosť na nervozitu, predráždenosť, depresiu a celkové nepríjemné telesné a duševné pocity.Zajtra predpokladáme pozvoľný ústup zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach sneženie. Popoludní na západe ustávanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia teplota -2 až 2 stupne. Južný až juhozápadný vietor 2 až 5 m/s. Popoludní v západnej polovici územia severozápadný vietor 4 až 8 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -7 stupňov.n V stredu bude polooblačno až oblačno, miestami snehové prehánky, najmä na severe a východe. Veterno. Veľmi chladno. Nočná teplota -4 až -8, v horských dolinách okolo -10, denná -7 až -3 stupne.n Vo štvrtok bude prevažne polooblačno, na severe a východe ojedinele snehové prehánky. Naďalej veľmi chladno. Nočná teplota -7 až -11, v dolinách -12 až -16, na severe miestami aj chladnejšie, denná -8 až -4 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.32 a zapadne o 16.32 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.