Hospodársky denník
USD32,681 Sk
EUR40,699 Sk
CHF25,895 Sk
CZK1,24 Sk
  Streda  21.Januára 2004
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Prečo Európa nemá politiku silného eura

Politikov a ekonómov prakticky zo všetkých vyspelých krajín mimoriadne znepokojuje súčasná situácia na devízovom trhu. Jedinou výnimkou sú len predstavitelia . . .

Dlhy životnému prostrediu

Z čoho budeme financovať ďalšie navrhnuté opatrenia?

Základným východiskom k návrhu Národného environmentálneho akčného programu na r. . .

Tvrdý rok reforiem i reštrikcií

Podľa ústavných činiteľov sa tento rok zapíše do histórie mladej Slovenskej republiky ako rok, v ktorom sa dovŕšilo naše integrač. . .

Po starom, ale aj po novom

Nastal neuveriteľný chaos pri aplikácii nových právnych predpisov

Súčasťou reformy v sociálnej oblasti je aj vznik Úradov práce, sociálnych vecí a rodiny. Malo ísť ni. . .

Ekologická núdza je len mýtus

Rozsudok Haagu je jasný, len sa ho treba snažiť naplniť

Maďarský minister životného prostredia a vodného hospodárstva Miklós Persányi si myslí, že členstvo v Európ. . .

PROTI ZNEUŽITIU

Rozsudok Najvyššieho súdu SR, ktorý ako odvolací zamietol žalobu Greenpeace, nadobudol právoplatnosť vo veci neposkytnutia informácie Úradom jadrového dozoru (ÚJD) SR. Žalobcovi ne. . .

Varovanie Británii

Problémom nehnuteľnosti

Veľká Británia dostala včera od Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) varovanie v súvislosti s vysokou verejnou spotrebou. OECD sa tým . . .

Hlavné témy 55. zhromaždenia a celkovo 167. klubového mítingu, ktorý sa uskutoční 24. februára 2004 od 13.00 hod. v Pálffyho kúrii v Bratislave: * AZZZ SR v 2004. roku - diskusia s úvodným slovom prezidenta M. Ľacha. . . .

Osemdesiatiny má zajtra Ján Chryzostom kardinál Korec, ktorý bol v miléniovom roku poctený Zlatý biatecom za celoživotnú snahu o duchovné povznesenie národa slovenského. Blahoželajúci list Hospodárskeho klubu (NEF) je. . .

Dynamická

Banka Dexia Slovensko predpokladá, že jej čistý zisk za rok 2003 dosiahne viac ako 300 mil. Sk pri bilančnej sume 27 mld. Sk. Vlani poskytla úvery v celkovom objeme viac ako 12 mld. S. . .

Rusko - India

Minister obrany RF S. Ivanov pricestoval včera do Indie. Cieľom návštevy je posilnenie vojenských a obchodných vzťahov a podpis dohody o predaji lietadlovej lode do roku 2008, al. . .

Prvý John Kerry

Iowa prišla s prekvapeniami

Podľa amerických televíznych spoločností CNN, MSNBC, ABC a Fox News primárky v Iowe podľa výsledkov po sčítaní vyše 90 percent hlasov vyhral John K. . .

Miernejšie

Krajský súd v Bratislave včera uznal za vinných opätovne šiestich obžalovaných v kauze vraždy študentky medicíny Ľ. Cervanovej spred 27 rokov. Vymeral im tresty odňatia slobody od tr. . .

List Ľ. Kaníkovi

(...) Ako 18-ročná som ukončila stredné vzdelanie, a to gymnázium, rok som pracovala, takže som bola zamestnaná. Nastal zlom a rozhodla som sa študovať, lenže nemala som inú mo. . .

To je výkon

Čínska ekonomika v uplynulom roku zaznamenala napriek smrteľnému vírusu SARS najsilnejší rast HDP od roku 1997. Ako včera oznámil národný štatistický úrad, objem HDP stúpol o 9,1 % n. . .

. . .

Počasie

Prevládajúce dráždivé počasie zvyšuje u vegetatívne labilných meteosenzitívnych pacientov s nízkym tlakom krvi telesnú a duševnú výkonnosť a u ľudí s vysokým tlakom krvi môže podmieniť častejší výskyt anginóznych ťažkostí. Je sklon k žalúdočným, žlčníkovým a črevným ťažkostiam, preto sa odporúča dodržiavať diétu. Zvýšená je potreba spánku, ktorý je hlboký s dobrou regeneráciou síl organizmu. Môžu nastať krátkodobé záťaže dýchacích ciest u pacientov s ochoreniami dýchacieho systému (astma, chronická bronchitída), preto sú vhodné preventívne opatrenia. Pozor na choroby z nachladnutia!Zajtra predpokladáme od juhozápadu ústup negatívnych vplyvov počasia.(zč)

n Dnes bude premenlivá veľká oblačnosť a na väčšine územia snehové prehánky, na severe aj trvalejšie sneženie. Najvyššia teplota -4 až 0 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo -12 stupňov.n Vo štvrtok bude polooblačno až oblačno, miestami snehové prehánky. Veterno. Veľmi chladno. Nočná teplota -8 až -12, v horských dolinách -13 až -17, na severe miestami okolo -20, denná teplota -7 až -3 stupne. n V piatok bude prevažne polooblačno, ojedinele snehové prehánky. Naďalej veľmi chladno. Nočná teplota -11 až -15, v dolinách -17 až -22, na severe miestami aj chladnejšie, denná teplota -9 až -5 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.31 a zapadne o 16.33 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.